UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Рака на срце, беше пенал. Видал што е кловн тоа си стои ама ова беше пенал.
Абе вие од Јувентус намерно не дупите? Немаше пенал иако јас се надевав дека е пенал, ама кога видов...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Абе вие од Јувентус намерно не дупите? Немаше пенал иако јас се надевав дека е пенал, ама кога видов...
Шо да ве дупиме, малце вие си се дупите меѓу себе колку сте мизерни па уште ние да ве дупиме.

Незнам, мене ми се виде како да имаше контакт. Барем за да прегледа ВАР имаше. Секако интер беше мизерен и со 11 играчи и ништо не покажа цело полувреме, ама мислам дека имаше елементи на пенал таму.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
20 пати ја покорија Европа у 5 години, све освоија, качија на кур све што можеше да се качи али нозете сега си ги кршеле за големиот гигант Интер да го тепаат, дај бе.....
За оваа сезона никој не покорија ниту на кур не качија...видовме со Кадиз,Шахјор,Мехнегладбах,Виљареал и останатите полуекипи како играат..односно џогираат
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
За оваа сезона никој не покорија ниту на кур не качија...видовме со Кадиз,Шахјор,Мехнегладбах,Виљареал и останатите полуекипи како играат..односно џогираат
Како сакаат ќе праат, вие треба да сте тие шо нозе ќе испокршите за да тепате некој ко Реал а не обратно, група не можете да пројдете збориш дека други екипи кршат нозе против вас, ми нема логика воопшто.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Како сакаат ќе праат, вие треба да сте тие шо нозе ќе испокршите за да тепате некој ко Реал а не обратно, група не можете да пројдете збориш дека други екипи кршат нозе против вас, ми нема логика воопшто.
ок
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Интер едно играње што удри дури и кога беше со 10 играчи во поле...
Интер не ги спомнувам...се знај дека се големи лузери и плус ништо не играат...мене ме зачуди заангажираноста на Реал...како вака не беа растрчани на другите натпревари.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Интер не ги спомнувам...се знај дека се големи лузери и плус ништо не играат...мене ме зачуди заангажираноста на Реал...како вака не беа растрчани на другите натпревари.
3 бода сега тежат повеќе него тогаш.
Автоматски споено мислење:

Da ti ibam prezimeto na fudaleron na Porto, korona be, korona. Ovie pa na Arena se derat koa go izgovaraat.
Оф топик... кога после паузата ради вирусот се врати фудбалот, прв натпревар во Португалија играа Порто и првиот гол за нив го даде баш Корона :D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
За овој Хакими толку фама се крена дека Реал згрешил што го пуштил, а братов сезонава ја игра во рангот на Езекил Скелото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom