UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.808
Поени од реакции
7.384
xa xa smeshno e kako vic od vojce kitanovski.
Protrij gi ocite, pocni da zivees vo realnosta..
Автоматски споено мислење:

Koga sme vekje kaj dnopertizite sto gi imavte za Morata, da ve potsetam deka ima 5 gola na 4 tekmi..
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.679
Поени од реакции
2.191
Му ебам позерчето.
Што не му ја учука една коа доби 2 жути по ред. Ко џукела само лаеше и си отиде у соблекувална.


Ебате тоа твитер/инстаграм играчите...


Честито Реаловци. :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.840
Поени од реакции
8.494
Каква мафијашка екипа се овие Аталанта сФака част, не е.аваат два посто против кого играат, класично селска екипа куроболие, множат све со нула, мадињата на рамо ги носат.
Све друго небитно освен што Жота не даде гол, јбг.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.208
Поени од реакции
14.880
Интер која брука се за Серија А, групи не може да поминат.

Нека им забранат влез во ЛШ таму, доволно им е да трчаат со Рапид Виена во Лига Европа.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.957
Еј, со ладна глава, свака част за Аталанта. Да се изразам со жаргон на ракометен коментатор, ни спуштија ролетна на Енфилд. Да немаш шут во рамки на гол 90 минути, јас жими се' не памтам со години и години таква утакмица на Ливерпул, секоја чест и би сакал да одат понатаму.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.555
Поени од реакции
55.229
Еј, со ладна глава, свака част за Аталанта. Да се изразам со жаргон на ракометен коментатор, ни спуштија ролетна на Енфилд. Да немаш шут во рамки на гол 90 минути, јас жими се' не памтам со години и години таква утакмица на Ливерпул, секоја чест и би сакал да одат понатаму.
Е големово достигнување спуштиле ролетна на Ливерпул, ние им спуштивме ролетна на Интер и обична и вариолајт. :kafence:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.957
Е големово достигнување спуштиле ролетна на Ливерпул, ние им спуштивме ролетна на Интер и обична и вариолајт. :kafence:
Имате среќа што играчиве го бојкотираат Контенаторот иначе имаше да ве уништат ко Ураган Катрина што го уништи Њу Орлеанс у 2005та :boksix:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.555
Поени од реакции
55.229
Имате среќа што играчиве го бојкотираат Контенаторот иначе имаше да ве уништат ко Ураган Катрина што го уништи Њу Орлеанс у 2005та :boksix:
Ако стварно го бојкотираат, тогаш тоа е позитивно за Интер. Златна шанса имаа(т) сезонава да ја прекинат доминацијата на Јувентус они место да напреднат, регресираат. Измените што ги направи денес на полувремето... :sramezliv:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.333
Поени од реакции
5.618
Уште се чудам, како можеше тимот со најдобрата одбрана, средина и напад... да не може да помине групи? :несвест:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.497
Поени од реакции
3.823
Уште се чудам, како можеше тимот со најдобрата одбрана, средина и напад... да не може да помине групи? :несвест:
Како играат ни ЛЕ нема да фатат! Тактички, да се сконцентрираат на домашното првенство :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.985
Поени од реакции
15.782
Никој не е во форма од големиве екипи, сем Баерн нормално...Јуве, Барса, Реал, Интер, Челзи, Јунајтед, ПСЖ, сите играат под нивото.

Класичен јувенташ, фудбалски непознавач :pos:

"Реал ќе укључел beast mode" , "нозе ќе искршат Реал со Интер а со другите ќе џогираат"

Реал тепаше со џогирање и со комбиниран состав, ах бе Џонка знам дека покушаваш да ти е поарно на душата, ама немој ваќе бе!
Уште еден класичен јувенташ, фудбалски непознавач :pos:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.872
Поени од реакции
3.576
Интер и Конте се во добра форма ама асимптоматски случај се.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.808
Поени од реакции
7.384
Ахх Меси, Меси.. Зашто не отиде во Интер кога веќе си купил куќа спроти седиштето нивно? Да дојдеше сигурно групи ќе поминеше Интер..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.208
Поени од реакции
14.880
Никој не е во форма од големиве екипи, сем Баерн нормално...Јуве, Барса, Реал, Интер, Челзи, Јунајтед, ПСЖ, сите играат под нивото.
Класичен јувенташ, фудбалски непознавач :pos:

"Реал ќе укључел beast mode" , "нозе ќе искршат Реал со Интер а со другите ќе џогираат"

Реал тепаше со џогирање и со комбиниран состав, ах бе Џонка знам дека покушаваш да ти е поарно на душата, ама немој ваќе бе!
Уште еден класичен јувенташ, фудбалски непознавач :pos:

42.85% од наведениве екипи после Баерн не се ни големи дури, а камоли да играат на ниво.
Before it was cool :motorce:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.303
Поени од реакции
6.361
@Mondonico
Гледај како се понаша голем клуб(Баерн). Им дава по 2-3 гола до кај 60та и си свирка после.
Не игра држ-недај утакмици со Ференцварош, Верона или Кротоне.
Пробај да ја видеш поголемата слика, а не со филмот еее кога ке ни тргне ке видите сите.
Мислам дека ако сте малку свесни, ке увидевте дека имате фатено лоша насока. Сите играчи ги менувате од коњ на магаре што се вели, и се јачате. Види си ја срединава. Роналдо нека направи трансфер некаде и бетар од нас дупло ке сте.
Само кој да свати, АУФ РАБИОТ,АУФ АРТУР НОВИОТ ИНИЕСТА и сл коментари има еден куп.
ГИ имав и јас овие проблеми во мојот фан клуб, кога ги купуваа Мвиловци, Кондогбиовци и еден куп пропаднати бекови. И тогаш коментарите беа, АМА БРАТ И МАИКОН ДОЈДЕ ТАКА, НИКОЈ ГО НЕМАШЕ ГЛЕДАНО, ПА ВИДЕ ШТО СТАНА?
-АА ЖАО МАРИО, ТОП НОСИТЕЛ НА ИГРА ВО ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН.
Си правиш со сила филм дека одат напред работите, а реалноста е сосем друга.
И сеа ако станал Мајкон ѕвер, автоматски сите што се купуваат се такви? Кај се сеа новите Мајкон и Камби?
Сте го погодиле Видал или Погба така, ама не мора по дифолт сите што ке ги купите да ја имаат истата судбина.
Се мачите со тимови што пред 4-5год ги шлакавте рутински, голот да неможат да во гидат.
Да дојде Баерн, Ливерпул има 12 да ви дадат. Ке играте ко ние со Реал вчера.
Барем ние имаме некои играчи што вредат колку толку, па со друг тренер можи ке се оправат.
Е сеа не нагнети со Видаловци, Коларовци и Дармиани, и ни побегна Тонали али ајде, има сеуште квалитет во екипава.
 
Последно уредено:
На врв Bottom