UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.738
Поени од реакции
2.326
За кој к...играат Динамо З, Ајакс и игорчемк у ЛШ ?(кога само гледаат да зголемат цена на играчи и да ги продадат а не да освојат, факт - потврден со години. )
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
2.487
Од оваа перспектива изгледа Челзи ќе јадат епски ќотек од Баерн.....монструозен фудбал играат Баварците..секој напад му е шанса...не гледам како Челзи со оние играчи ќе го следат темпото и ритамот на Баерн Минхен во два натпревари..и плус освен Вилијам немаат некаков квалитет Челзи..би требало лесно да поминат Баварците.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.524
Поени од реакции
42.423
Од оваа перспектива изгледа Челзи ќе јадат епски ќотек од Баерн.....монструозен фудбал играат Баварците..секој напад му е шанса...не гледам како Челзи со оние играчи ќе го следат темпото и ритамот на Баерн Минхен во два натпревари..и плус освен Вилијам немаат некаков квалитет Челзи..би требало лесно да поминат Баварците.
Фала Џони, се мислев дали да одам во Минхен да гледам, ама сега дефинитивно зимам карта :love:
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
2.487
Фала Џони, се мислев дали да одам во Минхен да гледам, ама сега дефинитивно зимам карта :love:
Се е можно..не велам дека сигурно ќе поминат ама најголеми фаворити делуваат од осминафиналните дуели..евентуално Барселона исто.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.512
Поени од реакции
8.931
Од оваа перспектива изгледа Челзи ќе јадат епски ќотек од Баерн.....монструозен фудбал играат Баварците..секој напад му е шанса...не гледам како Челзи со оние играчи ќе го следат темпото и ритамот на Баерн Минхен во два натпревари..и плус освен Вилијам немаат некаков квалитет Челзи..би требало лесно да поминат Баварците.
Како ги начекале Келн, растур систем им направија.
Ако на Келн им дадоја 3 гола у 10 мин. на Челзи 7 гола у полувреме ќе им дадат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.976
Поени од реакции
67.688
Се е можно..не велам дека сигурно ќе поминат ама најголеми фаворити делуваат од осминафиналните дуели..евентуално Барселона исто.
Barselona deluva sekako samo ne kako siguren 1/4 finalist.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.411
Поени од реакции
14.102

Прочитав негде на твитер наводно Сити за случајов ангажирале 30 адвокати, и решиле мама да ебат и на Уефа и на неколку фудбалски великани.

Први на тапет биле ПСЖ за кои имале документи за неправилни трансакции на име спонзори од братучедите на шеикот, и Јуве за кои имале докази за пумпање на кеш од страна на Фиат и Адидас во некои случаи и 5 пута повише од договорените суми за спонзорство, и дека дел од овие пари идел директно на сметка на Роналдо.

Како и да е, пишав и пред некој дн, Сити нема да де предаде и Уефа си пукаше у колено со одлукава.
Ќе настане хаос
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.955
Поени од реакции
4.906
Ништо чудно и да има нешто со Јувентус матно.
Какви се' пишувања имаше(не мора да значи дека биднале) за дел од платата за Роналдо од Фиат, Ферари и се останато што поседуваат ЏЕ, АА преку Ексор и слично, може и стварно да има нешто.

А и така не може да освојат ЛШ, ништо нема да им смени ако нешто се најде и ги избацат(претпоставка за worst case scenario) :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.718
Поени од реакции
6.690
Прочитав негде на твитер наводно Сити за случајов ангажирале 30 адвокати, и решиле мама да ебат и на Уефа и на неколку фудбалски великани.

Први на тапет биле ПСЖ за кои имале документи за неправилни трансакции на име спонзори од братучедите на шеикот, и Јуве за кои имале докази за пумпање на кеш од страна на Фиат и Адидас во некои случаи и 5 пута повише од договорените суми за спонзорство, и дека дел од овие пари идел директно на сметка на Роналдо.

Како и да е, пишав и пред некој дн, Сити нема да де предаде и Уефа си пукаше у колено со одлукава.
Ќе настане хаос
Како може Сити да има документи од други клубови?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.411
Поени од реакции
14.102
Како може Сити да има документи од други клубови?

Неам појма искрено, така пишуваше, ваљда од ова документиве тој хакерот од Португалија што ги пушти у етер.

Така и им ги најдоа и на нив матните зделки.

Непознат тим ги доставил до Уефа :)

ФудбалЛикс
 
На врв Bottom