UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.704
Поени од реакции
14.116
Искрено, не ги сакам Сити зашто се ривали, ама начинот на кој УЕФА се справува со ваков тип на проблем и на овој начин ... благо кажано очај.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.991
Поени од реакции
43.121
Нема шанси да остане казната вака. Веќе најавиле Сити жалба, ништо чудно и да се тргне банот дур трае процесот. На крај во најлош случај ќе биде намален на една сезона.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.231
Поени од реакции
36.092
Ќе беше ако и ПСЖ добиеше бан. Не дека се бара правда за Сити, заслужена е, ама и политички мотивирана.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.823
Поени од реакции
2.502
Фудбалскиве финансиски корпорации како Псж, Баерн, Барса, Реал, Јуве, итн...тоа треба се да се банира...исто и трговските претпријатија Дортмунд, Ајакс, Д. Загреб, итн...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.993
Поени од реакции
10.246
Фудбалскиве финансиски корпорации како Псж, Баерн, Барса, Реал, Јуве, итн...тоа треба се да се банира...исто и трговските претпријатија Дортмунд, Ајакс, Д. Загреб, итн...
Види го ботов што пишува...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.103
Поени од реакции
13.915
Бреј, ги утепале. Ако не се намали казната има бетер од Јунајтед да пропаднат. Летосока има екипите да се тепаат за Де Брујне, Силва.
бреј мислиш трета лига ги пратија па ќе си отидат играчите дека нема да играат ЛШ.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.247
Поени од реакции
4.233
Осеќам некако дека сепак ќе им ја прифатат жалбата и ништо нема да биде од ова. Или ќе ја ублажат казната. Навивачки треба да се радувам на ова пошто може ќе нема подобра шанса за Пеп да се врати во Барса. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.461
Поени од реакции
14.199
Ова е најдобра одлука за клубовите, Уефа си пукаше у колено со одлукава сакајќи да испаднат мадафакери.
ФФП е нејасно, и глупо и осудено на пропаст уште од самиот почеток. Ова е почеток на крајот за ФФП.

Сега Сити ќе приложи жалба, барајќи ист третман за ПСЖ, Реал, Барса и компанија, сваки голем трансфер биде под лупа, и ќе им се удри од глава на УЕФА.

Жалбата на Сити ќе биде прифатена, банот ќе се тргне и ќе се бара ново решение за регулирање на трошоците на фудбалските клубови.

Не дека им треба, мене као фан ми е многу глупа ствар, нека троши кој колку си има, јебига така функционира светот.

Или стај селери кап ко у америчките спортови, или не продавај муда за бубрези што и е ФФП
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.615
Поени од реакции
1.406

Датата на твитот :eek:
И што има тука чудно?

Не беше тајна дека Уефа ги чешла Сити за ФФП, затоа и беа шпекулациите дека Сити можно е да јаде две годишна казна уште одамна.

Неможеш да се искупиш само со овој скриншот, бидејќи замараше 3 месеци со типацот низ форумот, како се било готово за доаѓањето на Пеп во Јувентус :D .
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.582
Поени од реакции
11.504
Јас само го цитирав месијата Момблано, ова лето не чека пак бура ....

Иначе се заебавав со твитот :D

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
На врв Bottom