UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.960
Поени од реакции
1.790
Едитиран пост, по извлекување на групите!

1567099948100.png


Настанот започнува на 29.08.2019 во 18:00(CET), односно 19:00, може да го проследите live на страната uefa.com

1567033487679.png

=============================================================
Актуелен шампион : Liverpool (6)
Најмногу титули: Real Madrid (13)

=============================================================

На церемонијата за извлекување на паровите, ќе бидат доделени и следниве награди:

UEFA Men's Player of the Year
UEFA Women's Player of the Year
Goalkeeper of the 2018/19 UEFA Champions League season
Defender of the 2018/19 UEFA Champions League season
Midfielder of the 2018/19 UEFA Champions League season
Forward of the 2018/19 UEFA Champions League season

=============================================================
Како ќе се одвиваат натпреварите:

Group Stage:
17/18 September: group stage, matchday one
1/2 October: group stage, matchday two
22/23 October: group stage, matchday three
5/6 November: group stage, matchday four
26/27 November: group stage, matchday five
10/11 December: group stage, matchday six


16 December: round of 16 draw
18/19/25/26 February: round of 16, first leg
10/11/17/18 March: round of 16, second leg


20 March: quarter-final & semi-final draw
7/8 April: quarter-finals, first leg
14/15 April: quarter-finals, second leg
28/29 April: semi-finals, first leg
5/6 May: semi-finals, second leg

=============================================================
Saturday 30 May:
FINAL – Atatürk Olimpiyat Stadium, Istanbul
=============================================================
 
Последно уредено од модератор:

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.802
Поени од реакции
3.081
много сакам овакој чао гости, гасу телефон, па си испоизчисту по дома све, музика си тера, отиду до трету собу изиграм 2-3 песме колко ме држи кондиција рипам трајб и после седну на ПЦ мезу нешто пију што доостанало, мислу се дали да пишу на форум нешто... :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.770
Поени од реакции
3.940
много сакам овакој чао гости, гасу телефон, па си испоизчисту по дома све, музика си тера, отиду до трету собу изиграм 2-3 песме колко ме држи кондиција рипам трајб и после седну на ПЦ мезу нешто пију што доостанало, мислу се дали да пишу на форум нешто... :)
Лабаво тебрац. Само уште ова да беше драга кајгана.
Гласав за Ливерпул. Истанбул како град им лежи особено после хоророт врз Милан од 3-0 ,3-3 , одлична изведба на пеналите и одбраната на Јержи на пеналот од Шева.
Среќа го нема Милан за пак да го јаде 15 јеарс аго.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.183
Поени од реакции
8.174
много сакам овакој чао гости, гасу телефон, па си испоизчисту по дома све, музика си тера, отиду до трету собу изиграм 2-3 песме колко ме држи кондиција рипам трајб и после седну на ПЦ мезу нешто пију што доостанало, мислу се дали да пишу на форум нешто... :)
И оп во 19:00 ждребот за ЛШ, нема подобро.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.802
Поени од реакции
3.081
Фала ви дечки што ми ги отворивте очите. Безвезе сум кликнал на темава.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.121
Поени од реакции
2.852
Требаше после 6 да се направи за да се стават најгоре групите како ќе изгледаат после ждрепката.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.917
Поени од реакции
73.426
Требаше после 6 да се направи за да се стават најгоре групите како ќе изгледаат после ждрепката.
Или, може мислењето да биде едитирано.
 
На врв Bottom