UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
После ова Касаи не треба да суди веќе меч во ЛШ, капирам јас грешки и слично ама ова е во рангот на најголемите срамови во историјата на ЛШ. Фалеше уште ВАР да има и да си ја потврди одлуката преку ВАР, како пред месец и нешто Фиорентина кога доби еден сличен пенал, скоро ист како овој на Стерлинг.
Касаи е истиот судија што го судеше срамниот меч Реал-Баерн во 2017 год. Мене не ми е јасно како после тоа уште суди...

@reddevil4ever не заебавај само од Валенсија зависело со две победи понатаму :D Да не победеше Јунајтед сношти, дури и 1-1 да завршеше тогаш на Валенсија се што ќе и беше потребно е победа во последното коло на домашен терен против Манчестер. Што секако е поверојатно сценарио од две победи од ваква умрена Валенсија.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Само уште ЛЕ и ЛШ да беа исто, па да држеше вода фалбава :icon_lol:
Очигледно е дека форсаш со Ставро, али дај не зезај, не е исто да играш против Vidi fc или против Јуве..
Играа со Арсенал, Ливерпул два пати, Јунајтед...
Не сфаќам што е сељачко у потегот на мурџо. Фудбал е нормално е да има омраза и тензија меѓу играчите и тренерите. Ај ако не на инстаграм да става сториња како многу се поштуваат и се сакаат едни со други. Кој ги ебе, нека им се курчи. На маалски фудбал има тензија иако нема никакво значење, а не па на текма у лш против екипа кај што цел стадион те пцуе 90 минути.
Од една страна викате се упропасти фудбалот сите за пари играат гајле им е за ривалство и страст, а од друга страна ви смета кога некој ќе си ги изрази емоциите на утакмица...
Мене ми се свиѓа тој дел од фудбалот, секогаш и сум го бранел Мурињо за тоа. Ама, не може последниве месеци да ги поминеш барајќи некаков респект, агресивни реакции при туѓи провокации, за да земеш ти да провоцираш на крај.
Провоцирај си, не покажувај респект, ама и не се буни кога други ќе ти го прават тебе истото.
Да не беа Сити толкави пластики, ке кажеа дека не е пенал, или ке го шутнеа пеналот на страна.
Дали 2-3 фудбалери има низ Европа кои би земале да се објаснуваат со судијата дека не било пенал. Ни па има менаџер кој ќе му каже на играчот да не го шутира сериозно. Нема врска со Сити.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Мурџо се бунеше кога Конте му се мочаше на глава на 4-0, уствари само си славеше, никого не провоцираше, не било коректно, а ова сега било фудбалски :D
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Абе Мурџо е за во пензија веќе, може да реагира он како сака негово право е тоа али што последните години неговите тимови играат тиња и изгледаат како ФК Три Чешми е сосема друга работа. Ова што се деси синоќа беше поклон, и ништо повеќе. Гледам еден навивач на Јунајтед пишал израмнето било као демек, да имаше малце среќа Јувентус и не тренер како што има петарда ќе изедевте. Го респектирам многу Манчестер како тим и во Англија од секогаш сум ги симаптизирал, али ако сакаат стварно да се кренат и да бидат како порано мора да го мавнат овој. Ова нема да трае долго и со Борнмут ја гледав и таму видовме како се спасуваа на крај, она што го има Јунајтед на хартија па она што го игра на терен е небо земја, и не се играчите криви за тоа се знае кој е. Кога само ќе се сетам дека Севиља лани ги елиминираше среде Олд Трафорд мрак ми паѓа пред очи. И да дефинитивно стојам на тоа дека фудбалот изгуби секаков жар. Вакви ''грешки'' ко на Касаи има нон стоп во ЛШ, навивачите станаа семкари глас не се слуша со икслучок на неколку тимови. Се стана бизнис, пари (и порано било али не ко денес) се околу тоа се врти, нема да се вратат времињата од порано. Кога ќе се сетам само колку сум чекал да играат Јуве-Манчестер, Јуве-Барса, Јуве-Реал, тоа тогаш беше фудбал, сега сево ова неможам да опишам што е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Мурџо се бунеше кога Конте му се мочаше на глава на 4-0, уствари само си славеше, никого не провоцираше, не било коректно, а ова сега било фудбалски :D
И добро не сфаќаш што сакаше да каже тогаш? 4-0 и 1-2 ист резултат ли е? Мурџо тогаш му рече на Конте радувај се на 1-0, не на 4-0, тоа е дисреспект, нешто у тој фазон беше. А ова увцето беше зашо го вреѓаа цела утакмица, и ја не би им ќутел, ќе ти ебам и Јувентус и ѓубриња и све. И не дека е фудбалски ова што го направи, впрочем и самиот кажа дека веројатно не требало да го направи ама премногу го испровоцирале па морал да им врати.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Се се попедерчи бе, влезе либерализмот и меѓу хулиганите на трибини па навредени биле. :pos:

Џокович у фаца ги пцуе педерите што го провоцираат и тоа во тенис каде што е потребно тишина за време на играта, а овие увредени оти Мурџо им правел 2002 финта. :icon_lol:

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Шо знам бе, мене ми е тотално океј да има вакви провокации, курчења и слично у фудбалов, па преку кур од тоа сите да глумат господа, па да се смирени па леле немој да не навредам некој.

Мурињо е тој ваков низ цела негова кариера, не знам зашо некој би очекувал нешо друго.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Проблем е лицемерието кое го покажува, против Челзи кога тој од клупа му се израдува у фаца трчаше да се тепа, беше навреден и испровоциран, а во оваа ситуација е дел од фудбалот, јеа рајт.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Денеска
Untitled.jpg

А пред две недели
Иначе Мурињо е жалосен како особа последниве 2-3 години, гледам дигал 3 прста на навивачите на Јуве, а тимот му изгуби 0-1 среде Олд Трафорд и немаа една ебана шанса цела утакмица. Порано беше интересен со ваквите досетки и закачки према ривалските тренери и навивачи, ама реално тогаш му се можеше затоа што водеше тимови кои освојуваа титули и беа јаки, а сега изгледа ко исфрустриран тинејџер. Јадно, бедно и одвратно...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Шо знам бе, мене ми е тотално океј да има вакви провокации, курчења и слично у фудбалов, па преку кур од тоа сите да глумат господа, па да се смирени па леле немој да не навредам некој.

Мурињо е тој ваков низ цела негова кариера, не знам зашо некој би очекувал нешо друго.
Океј е доколку не би бил плачко ко Муки и да цмиздриш како не те респектираат за 2-3-4 недели после тоа да праиш ваков сељачки потег. Друго ќе беше да си ќутеше цело време, да си го дочека моментот и да им се измоча у фаца ко што напраи вчера али се паѓа у вода пошто е станат тежок плачко.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Иначе дечки пак куршлуз напраен у темава ради глупости, се знаете кој сте и иако пред неполна недела ве опоменав у ПЛ пак си терата по старо па еве само да ви пренесам дека за следниот таков испад ќе одмарате подолго време од форумов.

zz[DOUBLEPOST=1541678601][/DOUBLEPOST]
Океј е доколку не би бил плачко ко Муки и да цмиздриш како не те респектираат за 2-3-4 недели после тоа да праиш ваков сељачки потег. Друго ќе беше да си ќутеше цело време, да си го дочека моментот и да им се измоча у фаца ко што напраи вчера али се паѓа у вода пошто е станат тежок плачко.
Oпшто зборев за фудбалот јас а не само конкретно за Мурињо, за него ми е јасно дека ќе ја користи секоја прилика за да глуми лудило пошо е далеку од релевантен во ПЛ или Европа моментално.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
abe svaka cast za vas ramnodusnite, sto ako nekoj vi pcue familija, i u zadnji 5 min ja svrtite, ke si zaminete ko nisto da ne bilo ... ako se lazeme : )))
Golem kur, takov karakter e, koj pa ocekuvase deka nisto nema da naprai, nikoj, se znaese deka ke se kurci, a ako e tocno deka zena i deca mu pcuele togas go ima i sekoe pravo toa da go napravi, ko i sekoj drug covek, i normalen i nenormalen.

Najgolemata neprofesionalnost i pederski odnos se desi vcera na siti, i sterling, koj ne prizna deka sam padna za penal, u utakmica koja sekako ke ja dobiea, e toa e pederski i krajno nefer, ne ova, ova e sosem normalno, go pravat i treneri i igraci samo deka e murinjo se kreva golema vreva, ednostavno u spotlajtot e. Isto ke bese i pep da go napraese ova i nekoj tret od poekspniranite, a da go napraese primer trener na ajax, ke bese proglasen za heroj, zboram za ista vakva situacija, ili trener na nekoja druga poslaba ekipa koja ne e u spotlajt, i cij trener ne e megju onie na hejt listata kaj poveketo fudbalski navivaci.

Simeone so burgos kakvi ekcesi imale, pa osven za navijaci na real, za site drugi e car, ednostavno prekinete so dvojnite standardi, 90% od vas ova istoto bi go napravile, vo ista vakva situacija, koga zena i deca vi bile na tapet 90 min u pozadina, i kurcic bi ve bolel.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Сеа со сила пробуваш интересен да се направиш или? Читаш што имам пишано во претходниот пост? Нема смисла да се курчиш кога губиш дома без да шутнеш, исто ќе беше и вчера ако изгубеше а правеше увциња. Си напишав убаво колку и да го критикувам во последно време не може да не го поштуеш човеков само ради вакви работи, што не преќутува кога има можност да дупчи некој. Ај битно ќе лапнеш лајк од Јувенташите, те боли кур.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Па затоа и пишав, ќе дојде некој ќе го згази на Олд Трафорд и после него ќе го пецкаат. Тоа е фудбалот, get used to it. Ако не идете шах пратете помалку драма има.
грешиш за шахот.. баш има драма
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Сеа со сила пробуваш интересен да се направиш или? Читаш што имам пишано во претходниот пост? Нема смисла да се курчиш кога губиш дома без да шутнеш, исто ќе беше и вчера ако изгубеше а правеше увциња. Си напишав убаво колку и да го критикувам во последно време не може да не го поштуеш човеков само ради вакви работи, што не преќутува кога има можност да дупчи некој. Ај битно ќе лапнеш лајк од Јувенташите, те боли кур.
Стефанос ем ти си ги пишувал коментарите и пак не знаеш што си пишувал па уште интересен сум сакал да се направам. Туѓ срам малку ме фати само зошто пред две недели тој човек со тие три прста ти изгледал одвратен, беден, исфрустриран, а денеска немало нешто појако и поинтересно од тоа. Не знам што се буниш и лутиш на мене па уште лајкови ми спомнуваш. а на крај и јас виновен ќе испаднам за тоа што човекот ти бил одвратен и беден пред две недели, а денеска најинтересен и најкул лик.
Само што го прочитав постот твој денешен одма се сетив на тој од пред две недели бидејќи беше убаво напишан од тебе за да после неколку дена сосема си го промениш мислењето за тој човек против истиот противник и со тој направен гест.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom