UEFA Champions League 2018/19

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од ManUtdChampions, 18 септември 2018.

 1. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.269
  Допаѓања:
  68.859
  увек нешто у стилу „urko ubavo ti objasni ama glup si ne sfakjas" :ROFLMAO:
  @Клипче може да потврди пошто иаме групна со стекот и тој говнарот од Јурумлери.
   
  На Scirea, NomoregameS и Чекич им се допаѓа ова.
 2. Che59

  Che59

  Член од:
  28 февруари 2017
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  2.230
  Се лажаеш :cautious: и уште колку:anco:.
  Нејсе, беше армиско првенство на седма армиска област ( БиХ), знаев дека фрикот е барем дупло појак од мене ама со слаби нерви.
  Што правев: кога он беше на потег со коленото ја дрмав масата и го деконцентрирав! Мојш да предпоставиш, го фатив на сељачко шахшех.
  Не треба три прста во воздух, на крајот од краиштата губи тој со послаби живци, на воља кој како сака нека толкува!
   
  На Трибиани, vidooq и ВардарскиМКД им се допаѓа ова.
 3. NomoregameS

  NomoregameS

  Член од:
  2 јули 2010
  Мислења:
  5.185
  Допаѓања:
  5.192
  Тажна група значи,ок.
   
  На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.162
  Кој е Урко???

  :confused::confused::confused:
   
 5. Sky*

  Sky* Не биди коцкест.

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  4.056
  Допаѓања:
  4.320
  Syn
   
 6. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.269
  Допаѓања:
  68.859
  no megjutoa
   
 7. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.162
  A ха. :)
   
 8. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.258
  Допаѓања:
  156.971
  Vcerasniot den sumirano [​IMG]
   
  На Igorcemk, Scirea, Peja989 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.089
  Допаѓања:
  31.383
 10. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.242
  Допаѓања:
  22.557
  Nit konte gresel sto se raduval na 4-0, nit mur vcera, zasto na tapet mu bila familijata, samo poradi toa sum so ovoj stav.
  Konte vnesuva 1 ton emocii kako trener, edna od pricinite zasto go sakav vo inter ne e zasto znae i taktika da postavi i si ima dobitna filozofija, tuku tokmu ova, kohezijata sto ja ima so navivacite i igracite istovremeno dodeka e na klupa, dopolnitelen veter u grb dava so takvo odnesuvanje i za svoite navivaci i za igracite, so drugi zborovi thats how he rolls, i nema menuvanje, nit pa treba da se menuva. Posleden takov na klupata na inter bese murinjo, i znam kolku toa znaci za eden klub, istiot stil na vodenje go ima i simeone.

  Mur od druga strana mene kako navivac na inter me iritira so tie tri prsta sto gi pokazuvase posle juve, prvo zaso izgubi, nema potreba posle poraz da se puva samo zasto skandirale protiv nego, vtoro zaso samo ni dodava sol na rana, pederski zamina iako osvoi sve i dobi status na legenda vo klubot a u paket so toa i e edinstven trener u istorijata na kalcoto so takov uspeh, ali po toa zaminuvanje pocna i padot na inter, taka da uredu e, enough is enough, its time to move on, u sekoj slucaj sekogas ke e dobredojden vo klubot, bar za 95% od navivacite na inter niz svetov, prilicno sum, ubeden deka toj procent vo italija i milano e pogolem.
  Za vcera rekov, samo poradi licnite navredi kon negovata familija go opravduvam toj negov poteg, vo sprotivno ne, ke bese nepotrebno blamiranje posle golema pobeda za negoviot klub i frlanje kal na istata.
   
  На cholismo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pixa

  pixa

  Член од:
  19 септември 2009
  Мислења:
  3.206
  Допаѓања:
  2.252
  Конте а посебно Симеоне радувањето го прави некако шмекерски, едноставно гледаш дека е со неговата екипа и како навивач и како тренер и неможеш да го мразиш, мурињо неговите потези се некако цигански, ниски и затоа има луѓе кои не го сакаат... За тренерски квалитети стојат титули позади него и неможе никој да му ги одземе но однесувањето во најмала рака му е ниско
   
  На cholismo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.462
  Допаѓања:
  1.770
  Дур сте кај Мурињо доволно е да се направат две споредби, радувањето кога на Ливерпул му скина титула, а притоа резултатот немаше никакво значење за него, и плачењето кога Конте му се радуваше за 4-0 или така нешто. Тоа е доволно да се види кое дно од личност е, мизерија, настрана што има уште 1000 други.
   
  The Shadow Walker, Scirea, Македонија 1932 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Cassaro

  Cassaro Паразит

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2.609
  Допаѓања:
  8.789
  Мурињо бил гнаса и ќе биде.Човекот е станат подвижен циркус, со еден збор Медрано.Не знам зошто пробувате да се убедите кога и двете страни го делите истото мислење на крајот.

  Она вчера се случува еднаш, убаво пиша и Видук кај нас во фан клуб.Сега може ќе ги победат и Сити ќе се попалат и ќе изедат потоп од Њукасл и Кристал Палас.Јунајтед имаше вчера среќа, а Јуве не погодија ништо.
   
  На Ashburton Grove, ВардарскиМКД и Scirea им се допаѓа ова.
 14. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.163
  Допаѓања:
  3.957
  што има шмекерско бе у бесењето ко мајмун?
  ептен се форсира и кога треба и кога нетреба
  даваат гол мислам против Палас у 18мин и братов земал скока ли скока мислиш псвоил ЛШ а оно дале гол против Палас  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 15. pixa

  pixa

  Член од:
  19 септември 2009
  Мислења:
  3.206
  Допаѓања:
  2.252
  Треба да разликуваш радување од провоцирање, оваа второто е карактеристично за Мурињо, а кога ке го јаде нема дкстоинство да честита и признае туку се лигави , затоа луѓето не го сакаат.
   

Сподели преку: