UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.759
Кога ќе погледнеме на крајот, резултатот вели дека Валенсија го изеде за сите пари :pos:

Не дека ќе имаа големи шанси така, ама сепак ќе можеа да се надеваат на директен дуел со Јунајтед, вака чекаат да се деси некое чудо.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Оостана единствен непоразен тим.
Само уште ЛЕ и ЛШ да беа исто, па да држеше вода фалбава :icon_lol:
Очигледно е дека форсаш со Ставро, али дај не зезај, не е исто да играш против Vidi fc или против Јуве..
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Само уште ЛЕ и ЛШ да беа исто, па да држеше вода фалбава :icon_lol:
Очигледно е дека форсаш со Ставро, али дај не зезај, не е исто да играш против Vidi fc или против Јуве..
Ejj fala sho ne prosvetli deka ne e isto Vidi fc i Juventus FC.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.779
Ај овој им враќа дека го вреѓаа цела утакмица, ама бонучи бе што му се буни, ми глуми тука некој јувенташ а лани бараше капитен да е на Милан, и прослави кога даде гол со јуве се радуваше ко мало дете, какво патетично створење и глумец, одличен фудбалер, топ 5 стопери у свет без сумја ама нула од карактер, класичен бескичмењак и фолирант.

И колку што е алегри крив, крив е и оној мамљакот квадрадо, чист зицер утна по што следеше потопот, тотално отскокнува овој со (не)квалитетот у овој тим на јуве, у споредба со останатите соиграчи.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.956
Поени од реакции
6.178
Ај овој им враќа дека го вреѓаа цела утакмица, ама бонучи бе што му се буни, ми глуми тука некој јувенташ а лани бараше капитен да е на Милан, и прослави кога даде гол со јуве се радуваше ко мало дете, какво патетично створење и глумец, одличен фудбалер, топ 5 стопери у свет без сумја ама нула од карактер, класичен бескичмењак и фолирант.

И колку што е алегри крив, крив е и оној мамљакот квадрадо, чист зицер утна по што следеше потопот, тотално отскокнува овој со (не)квалитетот у овој тим на јуве, у споредба со останатите соиграчи.
Aj da kazase za kielini top5 defanzivec ke te razberev ama za bonuci hahaha ne me zafrkacaj vidovme minatata sezona vo milan kolku jak defanzivec e aj da ne gi nabrojuvame greskite od ova sezona vo juve sigurno gi ima 3 4 po koj protivnikot im ima dadeno gol
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.779
Aj da kazase za kielini top5 defanzivec ke te razberev ama za bonuci hahaha ne me zafrkacaj vidovme minatata sezona vo milan kolku jak defanzivec e aj da ne gi nabrojuvame greskite od ova sezona vo juve sigurno gi ima 3 4 po koj protivnikot im ima dadeno gol
Па у таков распар од тим и киелини и скринијар ќе делуваат ко аматери односно нема да се истакнуваат нешто посебно, екипа без концепт, без асален тренер, со просечни соиграчи, што може да направи еден дефанзивец ? Само дел од сивилото да биде со повремени блесоци.
Добар играч е бонучи, само ко карактер е гомно. А и прашање на вкус е, според мене моментално е у топ 5 дефанзивци, пак си ја враќа формата, а и да не е, сеуште е класа дефанзивец најмалце битно е дали е у топ 5 според рандом член на форум или не.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.441
Поени од реакции
42.718
Каква рандом победа хахахаха. :D Штета што веќе неколку години не знаеме да фатиме континуитет и да искористиме моментум, па дури и со Сити да тепаат во недела, буквално нема ништо да значи на долг рок.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.759
И колку што е алегри крив, крив е и оној мамљакот квадрадо, чист зицер утна по што следеше потопот, тотално отскокнува овој со (не)квалитетот у овој тим на јуве, у споредба со останатите соиграчи.
This.

Плус мора да додадам дека се осеќа отсуството на класичен напаѓач или поточно на оној што го имавме до минатата сезона-Игуаин. Знам дека Роналдо немаше да е овде да беше дебелиот, ама сепак некогаш стерилно изгледаме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.207
Поени од реакции
107.931
:vozbud::vozbud::vozbud:
Абе колку и да го критикувам во последно време, сепак не може а да не го сакам човеков. :D Нема нешто поинтересно од Мурџо у светот на фудбалот моментално, лудница е ликот.

Иначе Јухухуххухухуххувентус, цицајте бем ви дете. :kuracc:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.758
Поени од реакции
12.843
Не сфаќам што е сељачко у потегот на мурџо. Фудбал е нормално е да има омраза и тензија меѓу играчите и тренерите. Ај ако не на инстаграм да става сториња како многу се поштуваат и се сакаат едни со други. Кој ги ебе, нека им се курчи. На маалски фудбал има тензија иако нема никакво значење, а не па на текма у лш против екипа кај што цел стадион те пцуе 90 минути.
Од една страна викате се упропасти фудбалот сите за пари играат гајле им е за ривалство и страст, а од друга страна ви смета кога некој ќе си ги изрази емоциите на утакмица...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.207
Поени од реакции
107.931
После ова Касаи не треба да суди веќе меч во ЛШ, капирам јас грешки и слично ама ова е во рангот на најголемите срамови во историјата на ЛШ. Фалеше уште ВАР да има и да си ја потврди одлуката преку ВАР, како пред месец и нешто Фиорентина кога доби еден сличен пенал, скоро ист како овој на Стерлинг.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom