UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.542
Поени од реакции
62.440
Да не беа Сити толкави пластики, ке кажеа дека не е пенал, или ке го шутнеа пеналот на страна.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нема врска тимот дали е пластичен или не. Кога еден Буфон не призна дека топката влезе еден метар во голот очекуваш некој како Стерлинг, Дибала или Киеза да признае дека не е пенал или да го промаши.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Јуве Фанс: го пцујат Мурињо цела утакмица до 7мо колено
Мурињо: покажува селско увце
Јуве Фанс:
Неможиш така да споредваш,тоа се фаној и нормално дека ќе пцујат..не вервам дека некои од официјалните лица што се на теренот го испровоцира Мурињо за овај така да реагира..јас го разбирам дека беше испровоциран но тој како господин треба да поќути да си се поздрави со противниците и то е то животот продолжува а не да се глупира со увциња и да го кажва цел свет..

Публика како публика има секакви и ќе прават се и сешто,не треба тој да се спушта на нивно ниво...баш напротив поголем респект ќе добиеше доколку лагано ги изигнорираше
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.227
Неможиш така да споредваш,тоа се фаној и нормално дека ќе пцујат..не вервам дека некои од официјалните лица што се на теренот го испровоцира Мурињо за овај така да реагира..јас го разбирам дека беше испровоциран но тој како господин треба да поќути да си се поздрави со противниците и то е то животот продолжува а не да се глупира со увциња и да го кажва цел свет..

Публика како публика има секакви и ќе прават се и сешто,не треба тој да се спушта на нивно ниво...баш напротив поголем респект ќе добиеше доколку лагано ги изигнорираше
Брат интераш си, барем ти го знаеш Муки. Ни јас не го сакам, ама ликов е цирукс. И убаво имаше некој пишано, у време кога се вртат огромни суми пари у фудбалов, фудбалериве не смеат да прослават гол со публика и остатани театар правила, вакви пецкања се уствари тоа што е фудбалот. Утре ќе дојде некој на Олд Трафорд ќе ги згази Јунајтед и ќе го пецка Мурињо, тоа е тоа. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
На секое пецкање (ја би рекол кретенизам) на Мурињо се палат само интерашите.. Као Вауу господ бог што покажува три прстиња и остали ствари а игра мизерно и губи од брајтон и остала багра.. И следна текма Сити ќе го попарат и он у негов стил „па ја као имам три титули освоено“ ... мрш
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Кога ќе погледнеме на крајот, резултатот вели дека Валенсија го изеде за сите пари :pos:

Не дека ќе имаа големи шанси така, ама сепак ќе можеа да се надеваат на директен дуел со Јунајтед, вака чекаат да се деси некое чудо.
Па теоретски пласманот на Валенсија зависи од самите нив. Со победа над Јуве и Јунајтед Валенсија оди понатаму. Ама те сфаќам што сакаш да кажеш, вака шансите ќе им беа многу поголеми.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Aman be City ke ne poparel, pa City, se fatija za City kako pijan za plot :D supacka bese pobedava I uste posmesno e zs Sladoledov pisa u fan klub kaj nas ocekuval max poeni za Juve vo grupa I posle fast forward go gledas avtogolot na Sandro :DDDD
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.227
На секое пецкање (ја би рекол кретенизам) на Мурињо се палат само интерашите.. Као Вауу господ бог што покажува три прстиња и остали ствари а игра мизерно и губи од брајтон и остала багра.. И следна текма Сити ќе го попарат и он у негов стил „па ја као имам три титули освоено“ ... мрш
Па затоа и пишав, ќе дојде некој ќе го згази на Олд Трафорд и после него ќе го пецкаат. Тоа е фудбалот, get used to it. Ако не идете шах пратете помалку драма има.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Како Ви легна победата на Јунајтед вчера?
Како спиевте фанови и хејтери?

Арсеналовци и челзиевци предвидуваа потоп за Јунајтед, и некако беа збунети после натпреварот.
А, ливерпулци... сеуште ги нема на видик.

#ManUtd #ToTheTop
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Не знам што се драматизира толку. На Јуве вчера му се случи тоа што тие му го направија на Тотенхем. 5 минути беа послаби и изгубија, иако првото полувреме генерално си беше досадно и ни едните ни другите не беа на ниво.

Имаат среќа што мечов и не е кој знае колку битен, т.е. не е нокаут меч. А и некако да го изгубат првото место во групата реално ништо нема да им значи оти сме виделе годиниве уназад дека и на второ место завршуваат зезнати екипи, така да ништо страшно.

Јунајтед последниве месец дена оди напред. Се надевам дека кооонечно ќе врзат подолг период на убави резултати иако ако го земеме во предвид фактот дека победничка серија немаат фатено во пост Фери периодов, и не сум баш оптимист.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom