UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.036
Поени од реакции
34.446
грешиш за шахот.. баш има драма
Можда, ама сигурно нема шаховски Мурињо да кога ќе го мрдне топот од H4 на H7, да му прави увциња на противникот и да дига 3 прста у воздух. :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
И добро не сфаќаш што сакаше да каже тогаш? 4-0 и 1-2 ист резултат ли е? Мурџо тогаш му рече на Конте радувај се на 1-0, не на 4-0, тоа е дисреспект, нешто у тој фазон беше. А ова увцето беше зашо го вреѓаа цела утакмица, и ја не би им ќутел, ќе ти ебам и Јувентус и ѓубриња и све. И не дека е фудбалски ова што го направи, впрочем и самиот кажа дека веројатно не требало да го направи ама премногу го испровоцирале па морал да им врати.
Нека прави какви сака потези, но нека трпи и него кога му прават, а си има заслужено многу.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Стефанос ем ти си ги пишувал коментарите и пак не знаеш што си пишувал па уште интересен сум сакал да се направам. Туѓ срам малку ме фати само зошто пред две недели тој човек со тие три прста ти изгледал одвратен, беден, исфрустриран, а денеска немало нешто појако и поинтересно од тоа. Не знам што се буниш и лутиш на мене па уште лајкови ми спомнуваш. а на крај и јас виновен ќе испаднам за тоа што човекот ти бил одвратен и беден пред две недели, а денеска најинтересен и најкул лик.
Само што го прочитав постот твој денешен одма се сетив на тој од пред две недели бидејќи беше убаво напишан од тебе за да после неколку дена сосема си го промениш мислењето за тој човек против истиот противник и со тој направен гест.
Па едноставно е бе, што не ти е јасно, губи дома и притоа се курчи = бедно и јадно, тепа на гости а притоа го свират 40 000 луѓе, се курчи = нормална ствар. Инаку тоа жален мислев баш на неговото понашање кога губи, не секогаш али доста често во последно време, мада мене лично во доста наврати ми е смешен, еве на пример против Челзи ме изнасмеа братот кога му се пушти на тој да го тепа. Башка да напоменам дека на Јуве им го напраи увцето вчера, на најголемото гомно од тим па од таму и задоволството кај мене а и кај други навивачи на Интер. И да, не постои навивач на Интер кој нема барем грам респект према Мурињо, ма каков сака нека е моментално.[DOUBLEPOST=1541680892][/DOUBLEPOST]
Нека прави какви сака потези, но нека трпи и него кога му прават, а си има заслужено многу.
Така де, кој рече нешто поинаку? Кога треба да јаде ремет и кога се курчи кога ќе го изеде и јас го критикувам, како на првиот меч на Олд Трафорд, ама не треба да биде распнуван и критикуван за безвезе, нели?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сеа со сила пробуваш интересен да се направиш или? Читаш што имам пишано во претходниот пост? Нема смисла да се курчиш кога губиш дома без да шутнеш, исто ќе беше и вчера ако изгубеше а правеше увциња. Си напишав убаво колку и да го критикувам во последно време не може да не го поштуеш човеков само ради вакви работи, што не преќутува кога има можност да дупчи некој. Ај битно ќе лапнеш лајк од Јувенташите, те боли кур.
Не се само навивачи на Јуве и јас лајкнав, пошто се дно од постови, т.е. тотално спротивно мислење за иста тема во размак од 2-3 недели.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Не се само навивачи на Јуве и јас лајкнав, пошто се дно од постови, т.е. тотално спротивно мислење за иста тема во размак од 2-3 недели.
Ме боли кур ти што си лајкнал искрено да ти кажам, објаснив погоре на што мислев. И во право е Урко за двојните стандарди, ова Клоп да го направеше или некој анонимус тренер ќе беше најголем херој, ама пошо Мурџо е дежурен кривец за се мора и за оваа ситуација да му јадат од јајцата. Ти барем го знаеш колку толку каков е, беше тренер на Реал едно време.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ме боли кур ти што си лајкнал искрено да ти кажам, објаснив погоре на што мислев. И во право е Урко за двојните стандарди, ова Клоп да го направеше или некој анонимус тренер ќе беше најголем херој, ама пошо Мурџо е дежурен кривец за се мора и за оваа ситуација да му јадат од јајцата. Ти барем го знаеш колку толку каков е, беше тренер на Реал едно време.
Грешно се разбравме, дно се твоите постови и моја препорака не се брукај со доднообајснувања пошто се дозакопуваш, а Мурџо си е трол цел живот и си ги дупи сите медиуми и противници, иако моментално за моја жал не го бива за трењер. Забавен лик во секој случај.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Стефанос ем ти си ги пишувал коментарите и пак не знаеш што си пишувал па уште интересен сум сакал да се направам. Туѓ срам малку ме фати само зошто пред две недели тој човек со тие три прста ти изгледал одвратен, беден, исфрустриран, а денеска немало нешто појако и поинтересно од тоа. Не знам што се буниш и лутиш на мене па уште лајкови ми спомнуваш. а на крај и јас виновен ќе испаднам за тоа што човекот ти бил одвратен и беден пред две недели, а денеска најинтересен и најкул лик.
Само што го прочитав постот твој денешен одма се сетив на тој од пред две недели бидејќи беше убаво напишан од тебе за да после неколку дена сосема си го промениш мислењето за тој човек против истиот противник и со тој направен гест.
Дека Мурџо на Јуве им се курчеше не оти нешто друго сака да каже :D исфрустрирано типче, више преку глава му дојдоа 7те титули у Сериа А на Јуве :D па на секој кикс (читај нерешено) се радува ко детенце на дедо мраз
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Сеа со сила пробуваш интересен да се направиш или? Читаш што имам пишано во претходниот пост? Нема смисла да се курчиш кога губиш дома без да шутнеш, исто ќе беше и вчера ако изгубеше а правеше увциња. Си напишав убаво колку и да го критикувам во последно време не може да не го поштуеш човеков само ради вакви работи, што не преќутува кога има можност да дупчи некој. Ај битно ќе лапнеш лајк од Јувенташите, те боли кур.
Види го овој. Му направи Ули овака со постов



и решил да се дозакопува ццц каков дно лик.
Само не ме чуди, увек кога ќе истрескаш глупости страшен backpedalling си маваш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Види го овој. Му направи Ули овака со постов



и решил да се дозакопува ццц каков дно лик.
Само не ме чуди, увек кога ќе истрескаш глупости страшен backpedalling си маваш.
Стелт дај бе :facepalm::facepalm::facepalm: Ти ли најде да збориш бе боже господе..... Па ти ги помери границите за кретенизам и дегенизам на форумов, ај те молам скриј се негде и не замарај. Ти друже уште малце да беше попаметен глуп ќе те викавме ама јебига, не си.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.978
Поени од реакции
6.135
Проблем е лицемерието кое го покажува, против Челзи кога тој од клупа му се израдува у фаца трчаше да се тепа, беше навреден и испровоциран, а во оваа ситуација е дел од фудбалот, јеа рајт.
Се е тоа супер и на место кажано, уште да не навиваше за најсрамниот и најлицемерниот клуб на планетава.

Океј е доколку не би бил плачко ко Муки и да цмиздриш како не те респектираат за 2-3-4 недели после тоа да праиш ваков сељачки потег. Друго ќе беше да си ќутеше цело време, да си го дочека моментот и да им се измоча у фаца ко што напраи вчера али се паѓа у вода пошто е станат тежок плачко.
Класично лингурско путенце, неговата Интер фамилија ја навредувале, мрш у Норт Ферби крфф ти ебам. Иако за вчера далеку посрамна реакција е онаа на Бонучи но добро, алфа сељачина во лингурски клуб па никој не му придава важност.

Иначе дечки пак куршлуз напраен у темава ради глупости, се знаете кој сте и иако пред неполна недела ве опоменав у ПЛ пак си терата по старо па еве само да ви пренесам дека за следниот таков испад ќе одмарате подолго време од форумов.
Изззззвввиииниии Клипче ластовицата Спасовски, убаци и кривични ако не за говор на омраза, освен кај Стекот за говор на глупоќа hhhhhhhhhhh

Класика Стек, ќе заглави некаде и одма ама Урко убаво кажа ама...
Да да, па нашол и на кој да се вади, големиот експерт Урко.
Види го овој. Му направи Ули овака со постов

и решил да се дозакопува ццц каков дно лик.
Само не ме чуди, увек кога ќе истрескаш глупости страшен backpedalling си маваш.
Се јави можеби најглупиот и најзакопан член на форумов, освен Сладоледџија можеби ама он ти е ко Груевски нешто, почесен претседател


Стефанос ем ти си ги пишувал коментарите и пак не знаеш што си пишувал па уште интересен сум сакал да се направам. Туѓ срам малку ме фати само зошто пред две недели тој човек со тие три прста ти изгледал одвратен, беден, исфрустриран, а денеска немало нешто појако и поинтересно од тоа. Не знам што се буниш и лутиш на мене па уште лајкови ми спомнуваш. а на крај и јас виновен ќе испаднам за тоа што човекот ти бил одвратен и беден пред две недели, а денеска најинтересен и најкул лик.
Само што го прочитав постот твој денешен одма се сетив на тој од пред две недели бидејќи беше убаво напишан од тебе за да после неколку дена сосема си го промениш мислењето за тој човек против истиот противник и со тој направен гест.
Ваљда мислел дека дека е непотребно курчењето кога губиш, но нејсе. И далеку од тоа дека неговиот потег е најсрамното нешто од вчерашната, реакциите на Бонучи ко да заборавил што правеше лани, Дибала кој прославува голови од од офсајд и непостоечки пенали, сељачкото радување на Роналдо, бирај.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Класика Стек, ќе заглави некаде и одма ама Урко убаво кажа ама...
Лелеле кога ќе ми текне колку пати ко „аргумент“ го има ова употребено кога сме днопертизирале низ форумов, на фб или каде и да е :pos::pos::pos:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.978
Поени од реакции
6.135
Лелеле кога ќе ми текне колку пати ко „аргумент“ го има ова употребено кога сме днопертизирале низ форумов, на фб или каде и да е :pos::pos::pos:
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ............:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom