Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.737
Поени од реакции
2.324
Бљак....:pov:
Интер - царскиот клуб.
Дај бе донесете го побрзо Ериксен.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.583
Поени од реакции
73.032
Шо чутите бе, стајте ја табелата да заличи малце темава :eek:

Парма :love:

Наполи на 9 бода од отпаѓање и 14 зад топ 4 :ROFLMAO:
Милан некако се оправија..

СПАЛ..

Они тоа чекаат, сите да се опуштат портив нив, во Март влагаат во јака серија, да си уплатите на нив со време (y)

Ќе видиме дали Пандев сам ќе им обезбеди опстанок на Џенова...
Куаме кога ќе им се врати ваљда подобро ќе биде..
Вака од прва изгледа Јуве, Интер и Лацио догодина сигурно ЛШ би играле...изненадува Аталанта што уште се држи добро (y)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.415
Поени од реакции
11.232
Да преведе некој пошо Кинескиов малку неразбирлив е
Аууууу хахахахахахаха нека го залапа Роналдо да го заќути хахахахаах..види го во рачињата ко кучето мое е застанат

Леле Контехехехех :icon_lol: :pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.119
Поени од реакции
35.037
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.468
Поени од реакции
2.482
Аталанта...коските ќе ги остат против Интер за со Спaл дома да изгубат и тоа со пресврт...Иличич и Гомез јаките играчи..да испоцркаат дај боже
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.117
Поени од реакции
74.245
Аталанта...коските ќе ги остат против Интер за со Спaл дома да изгубат и тоа со пресврт...Иличич и Гомез јаките играчи..да испоцркаат дај боже
Интер...коските ќе ги остат против Наполи за со Лече да изиграат нерешено и да се мачат да сврзат две акции...Лукаку и Лаутаро јаките играчи..да испоцркаат дај боже.


Глуп муабет форсираш сезонава, жими се' :coffee:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
8.886
Поени од реакции
13.731
Џони го тера овој муабет со години, како сезонава само :icon_lol:

До пред неколку години беа Герман Денис, Калиниќ, Бергесио итн.
Сепак Иличиќ му е најомразен фудбалер, со години го тормози Интер.

@Трибиани повели друже една од омилените твои утакмици :D

 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.749
Навивачиве на Интер имаат среќа што Емануеле Џакерини е стар и ептен неприфатлив иначе Конте и него ќе го собереше во тим.

Конте е тренериште, тоа е јасно, али многу се нервирам коа некој тренер ќе се залепи со некој играч и го шета, го мрцвари каде и да оди. Дај измисли нешто, пробај нешто, не биди досаден му ебем матер му ебем. Мозес не знаев дека уште функционира братот после ова мускулниве повреди. Појше не игра отколку што игра последниве години и уопште не ми е јасен Конте во случајов. Ама па секако го зема за бекап некаков, не е фрка, ова е 'мртав се кише не боји' тип на трансфер.

На пример исто и Де Шиљо чека да дознае кој ќе биде следен тим на Алегри за да знае да почне да се пакува грдниот, туга една.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.641
Поени од реакции
25.731
Навивачиве на Интер имаат среќа што Емануеле Џакерини е стар и ептен неприфатлив иначе Конте и него ќе го собереше во тим.

Конте е тренериште, тоа е јасно, али многу се нервирам коа некој тренер ќе се залепи со некој играч и го шета, го мрцвари каде и да оди. Дај измисли нешто, пробај нешто, не биди досаден му ебем матер му ебем. Мозес не знаев дека уште функционира братот после ова мускулниве повреди. Појше не игра отколку што игра последниве години и уопште не ми е јасен Конте во случајов. Ама па секако го зема за бекап некаков, не е фрка, ова е 'мртав се кише не боји' тип на трансфер.

На пример исто и Де Шиљо чека да дознае кој ќе биде следен тим на Алегри за да знае да почне да се пакува грдниот, туга една.
iznudeno resenie, otkako umre trampata politano - spinacola, taka da mozes da vidis kakov target momentalno imaat za toj del od terenot po transferite na young i sega moses ili propadnatiot na spinacola, glaven akcent bese i seuste e staven na sredinata i napadot, toa mozes da go sporedis i od iminjata koi dojdoa tamu so onie koi dojdoa na za levo i desno, a i od momentalnite spekulacii ( eriksen i zhiru od celzi ).
Steta perisic ne uspea ko wing back, kolku i da ne go sakavme za napred e izmislen za bilo koj u timov momentalno ali ocigledno pa so nego defanzivata premnogu ke trpese, posle edna prijatelska i 2-3 treninzi konte izjavi deka ne e za toj del od terenot perisic sto znacese i stavanje na transfer lista instantno zaso u 352 jedino ko wing back mozese da mu se najde mesto.
 
На врв Bottom