Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.141
Поени од реакции
3.438
Џони го тера овој муабет со години, како сезонава само :icon_lol:

До пред неколку години беа Герман Денис, Калиниќ, Бергесио итн.
Сепак Иличиќ му е најомразен фудбалер, со години го тормози Интер.

@Трибиани повели друже една од омилените твои утакмици :D

Лелеј која утакмица! Тука на братот мој @Stefan-kobe му се скратија 20 години од животот ради Хандановиќ. Дај боже уште 20 да ти бидат скратени :pos:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.824
Поени од реакции
2.504
Ццц...свашта...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.884
Поени од реакции
26.383
Ццц...свашта...
nekoj vaka, nekoj go trga krstot od logoto radi ulizavanje na random svetski pazari. :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.944
Поени од реакции
4.745
Добри 20 минути

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.824
Поени од реакции
2.504
Учете од царевите бе...ги цицаат арапиве а ништо не прават...Респек'Т.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.664
Поени од реакции
2.947
Интер...коските ќе ги остат против Наполи за со Лече да изиграат нерешено и да се мачат да сврзат две акции...Лукаку и Лаутаро јаките играчи..да испоцркаат дај боже.


Глуп муабет форсираш сезонава, жими се' :coffee:
Секогаш форсирам глуп муабет господине Бираги|Чан
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.824
Поени од реакции
2.504
За вечер да зајте што ќе се случува...

Пред само десетина дена, двата тима се сретнаа еден против друг во натпревар од Серија А. Јувентус ја онадеше Рома 2: 1 на Олимпико и сега Рома ќе се обиде да се одмазди, но за Купот на Италија.

Обајцата тренери се очекува да направат измени. Даглас Коста и Гонзало Игуаин ќе ги заменат Арон Рамси и Пауло Дибала . Маурисио Сари изјави дека сеуште не решил дали ќе му даде пауза на Кристијано Роналдо. Сепак, се очекува да игра петкратниот добитник на Златната топка. Даниеле Ругани ќе биде во партнерство со Леонардо Бонучи во центарот на одбраната, со легендата Буфон на голот.Рома патува во Торино без Џекото, што е голем проблем за Пауло Фонсека. Босанецот ќе го замени Никола Калиниќ како осамен напаѓач во формацијата 4-2-3-1.
Статистиката пред натпреварите е во целост во корист на Јуве. Бјанконерите ги освоија своите последни 9 ромски домаќинства со гол разлика од 21: 3.

Интересно е што последните четири натпревари меѓу нив во Торино секогаш завршија со резултат 1: 0. Нашата прогноза е дека трендот ќе продолжи и оваа вечер.

Предвидување: Јувентус - Рома 1-0
АВТОР - ГООГЛЕ:D ТРАНСЛЕЈТ
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
30.461
Поени од реакции
70.478
Статистиката пред натпреварите е во целост во корист на Јуве. Бјанконерите ги освоија своите последни 9 ромски домаќинства со гол разлика од 21: 3.
Одлична реченица морам да признаам.
 
На врв Bottom