Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.916
Поени од реакции
2.647
Во колено му удира топката на Сенси, со рака целосно прилепена до тело. Де Лихт против Торино играше со рака, додека раката му беше 10-ина сантиметри одвоена од телото и играч на Торино што ја чекаше топката позади него.
Не знам зошто само се глупирате со сила. Исто како со фаулот на Запата врз Лаутаро минатото коло.
Ова според новите правила или од правилникот на @Mondonico?
Дај не се тресете кога човекот ви објаснува како што е и се пукате сеир или само трубите колку да се пише, а сега нема пенал а? Новиве правила на криминалциве добро функционираат и во ваша полза последниве 2 натпревари само штета не сте ЈуБе па да ги добиете натпреварите :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.023
Поени од реакции
11.315
Стара песна ќе пеат овие. :pos:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.029
Поени од реакции
3.186
Убаво си изјави Конте,ако не даваат максимум 100% без трчање 90 минути и пресинг тешко победуваат и се нормален тим,недостигот на квалитет на одредени позиции го надокнадуваат со трчање и пресинг,тимска игра и не е можно 30+ утакмици да играат вака.

Читам цело време дека Јуве играле лошо,изглеа Интер - Јуве гледав друга утакмица,си мислиш се Сити и преку ноќ станаа јака екипа,доминирани од Аталанта и никаква игра против Лече ама Јуве играле лошо а Интер играат тики така.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.271
Поени од реакции
3.665
Ова според новите правила или од правилникот на @Mondonico?
Дај не се тресете кога човекот ви објаснува како што е и се пукате сеир или само трубите колку да се пише, а сега нема пенал а? Новиве правила на криминалциве добро функционираат и во ваша полза последниве 2 натпревари само штета не сте ЈуБе па да ги добиете натпреварите :)
Значи ќе инсистираш со глупирање.
Спореди ги ситуацијата на Сенси, со оние на Де Лихт против Торино и Болоња. Види каде е поставена раката на играчот и колку е одвоена од неговото тело. Еве, дури види и ја ситуацијата на Де Лихт против Лече, каде и досудија пенал.
Не знам зошто имате проблем да признаете грешки во ваша корист, како секоја нормална група на фанови, туку се понашате како религиозна секта.
Уствари знам зошто, ама тоа е веќе долга тема.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
42
Поени од реакции
35
Ова вие издишана тема со Сериа Б колку да е за тролање мислам дека секогаш се спомнува во доза на очај, кога сте очајни Сериа Б ај ќе ви помини барем со тоа тешете се :):):):)
Koga ke dojdat -5 ke aktiviraat tripleta ova ona
 
Член од
16 август 2018
Мислења
194
Поени од реакции
213
И пред две недели имаше ист распоред на првите две места.
 
На врв Bottom