Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 ноември 2013
Мислења
5.007
Поени од реакции
7.324
No offense ама ебати лигата, Рома што важи за еден од подобрите тимови како деца изгледаат покрај Јувентус, утакмицата е незвесна де додека судијата не означи почеток (n)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.016
Поени од реакции
4.960
Вршеа притисок, на лик боље игра, изгубија топка, контра испија и толку.
Роналдо недоволно блокиран при голот, Бентанкур остаен до 16 без проблем, со малку среќа гол. Итн итн итн.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.016
Поени од реакции
4.960
Ќе пукаат ли пак петардите? :aplauz: :aplauz:
---
И оп, пукнаа.... :cuc::cuc::cuc:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.625
Поени од реакции
31.196
Шо да се каже веќе за тимов, первезија, види го Иличиќ у каква форма е, секоја чест.

Ќе дое Џони сеа и ќе објаснува како не ги бивало.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.884
Поени од реакции
26.383
четвртиов гол на иличич, јутубит.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.248
Поени од реакции
3.843
GANGBANG

Последни пет натпревари во Серија А, три пати петарда.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.664
Поени од реакции
2.947
Селска екипа,селски играчи да му ебам све по список на онај Иличич..мрсул од играч..заедно со онај Гомез да играат во малце поамбициозна екипа ќе исчезнат и нема да постојат...сега следната нека изгубат од некој тим што се бори за опстанок на домашен терен..го чекам денот кога ќе се распаднат и кога ќе ги снема од фудбалската мапа заедно со Виола
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.625
Поени од реакции
31.196
Да да, Лестер и Дортмунд се симпатични фудбалски бајки додека екипава шо еве трета сезона како праи ствари кои никој не ги очекува од нив, ги мелат и Милан и Интер и Јуве и Рома и Наполи биле селска екипа.


Супер.

Е да, исто така прв пат у ЛШ, одма 1/8 финале, селска екипа, 2 пати испаѓање у групи по ред, супер екипа, грми Контенаторот.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.111
Поени од реакции
2.577
55 гола на 21 утакмица до сега :eek: офанзивниов дел кога им е денот не знае за доста газат до крај

На Парма и Милан по 5, на Удинезе 7 а и Торино се на добар пат како тргнале..
 
На врв Bottom