Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.234
Поени од реакции
108.122
Како што реков, се надевам ќе можат пак до крај да се борат, па добро би било и да освојат затоа што не одговара Сити премногу да доминира.
Ама Сити го освежи тимот, Ливерпул не. Само заради тоа мислам дека пак ќе се чекор зад нив. Само еден квалитетен играч да донесеа бар. Дури и да не се наметне како стартер, сепак тера некој од стартерите да дава се од себе. Лани ете Сити само Марез го донесоа и 90% од коментарите овде беа дека Стерлинг ќе седи на клупа. Што се случи? Стерлинг изигра ненормална сезона, заслужено ќе беше и POTY да земеше.
Јасно јасно, се слагам со се. Мое мислење е ваљда дека Клоп премногу верува во своите играчи и сметаа дека нема потреба да прават потреси во екипата и да истиснуваат играчи од прв тим. Ориги и Шаќири пак ќе покриваат напред од клупата, за средината се знае веќе, немаат они дефинирана тројка па цело време истите да играат, него во зависност од противникот менува Клоп, лево ќе покрива Милнер, десно Гомез по потреба кога ќе треба да искочи Арнолд и тоа е тоа у глобала. Очекувам и двете екипи бодовно да имаат послаба сезона од лани, што до негде е и нормално затоа што такво нешто баш ретко се случува.

Заборавив да пишам оти Кансело ќе е топ засилување за Пеп, сака он такви офанзивни бекови со добар центаршут. Назад ваљда во тројка ќе играат Стоунс, Вокер и Лапорт, или место Вокер Отаменди. Овој Родри не да не ми се свиѓа ко играч ама ајде, оставам простор да искине под водство на Пеп. И лани ми беше мрљав во Атлетико, пишав еднаш во Ла Лига и одма ме нападнаа, скроз несигурен ми е со топка, еве и во супер купов беше како со две леви, милион погрешни пасови и чудни одлуки али како што реков оставам простор се тоа да се среди под водство на ПеБ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Овој Родри не да не ми се свиѓа ко играч ама ајде, оставам простор да искине под водство на Пеп. И лани ми беше мрљав во Атлетико, пишав еднаш во Ла Лига и одма ме нападнаа, скроз несигурен ми е со топка, еве и во супер купов беше како со две леви, милион погрешни пасови и чудни одлуки али како што реков оставам простор се тоа да се среди под водство на ПеБ.
Скроз истиот впечаток го добив за време на натпреваров ама гледам сите импресионирани по дебито си викам ваљда не сум слепа :D Да му оставиме време за адаптација ама тешко му беше во дуели, на 2-3 пати дури и фаул бараше каде што немаше.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.149
Гундоган уште 4 години во Сити
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.041
Поени од реакции
6.710
Каков и тим да имаш, колку и да веруваш во тимот не смееш да се оставиш со само 4м потрошени а си бил на влакно од ПЛ титула. Салах и Мане фучат две сезони фул и афkони мафкони се. Можеа Депај или Заха да си ги земат комотно.

Астон вила се ми мириса дека ќе се Фулам вол.2, ама ќе се извадат оти ептен очајни тимови имаат Шефилд,Брајтон(карма ќе ги фане ради тренерот, сезонава се сигурни) и Норвич. Брајтон земаа нешто солидно(Мој од Хадрсфилд) ама па не гледам од кој може да имаат подобар тим.

Ме изненади што не ги спомнувате Вотворд за проблеми да прават, си ги задржаа сите играчи плус ги додадоа Велбек и Сар.


 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.581
Поени од реакции
52.411
Не знам дали некој спомна, ама Скај ќе постираат хајлајтс од натпреварите на јутуб од сезонава. Бар тоа ќе биде лесно достапно без да се чека МОТД.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Не знам дали некој спомна, ама Скај ќе постираат хајлајтс од натпреварите на јутуб од сезонава. Бар тоа ќе биде лесно достапно без да се чека МОТД.
Ако ги постираат одма после утакмица ќе биде добро, иначе... без поента.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Скроз истиот впечаток го добив за време на натпреваров ама гледам сите импресионирани по дебито си викам ваљда не сум слепа :D Да му оставиме време за адаптација ама тешко му беше во дуели, на 2-3 пати дури и фаул бараше каде што немаше.
И јас сум со исто мислење, одбранбено беше океј, ама со топка превише лабав и невнимателен, неколку пати губеше топка во опасна зона. Ама сигурно ќе се подобри, плус Ливерпул го игра веројатно најсилниот пресинг од сите
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.698
Истото беше и со Фабињо на почетокот на ланската сезона, времето за реакција во ПЛ е многу пократко од колку во другите лиги, посебно на позиција ДМ, по примена топка одма имаш противнички играч да ти диши у врат, ќе му треба време да се навикне на брзината.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ајде за арно за убо. Сезонава ветувам дека ќе пробам да сум поактивен у дискусии.

Тоа е освен ако не не треснат Норич после. Онда идам по пиво на неопределено, а Пеџа ќе си преземе као дежурен.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.462
Поени од реакции
42.761
Овој Рики фати женска и одма се освежи.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Може некој да ми прати ХД линк за од телефон гледање, или некоја апликација?:tvg:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Пред малку имаше момент со тоа правилото со картони или продолжување на напад и Оливер не го испочитува ја застана играта. Тешко дека ќе се почитува ова правило, ќе ја застануваат цело време играта.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom