Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.649
Поени од реакции
8.261
По оваа логика треба да го одложат Комјунити Шилд затоа што така им се крати времето за одмор.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.763
Поени од реакции
7.299
Привилегија добивте и вие, да играте во ЛШ. Да се прекинеше, ќе игравте во четврток следна сезона во Казахтан и Јужна Осетија :)

П.С. И да се прекинеше, веројатноста истата да се поништи (што не е исто со прекинување) беше минимална.
Опции беа доигрување, финална табела како што е застаната и поинтс пер гејм.
Титула со пласман на ЛШ не се споредува кој добил повеќе од рестартот :icon_lol:

Јас не реков дека привилегија добил Ливерпул со доигрувањето, туку запрашав дали треба да сметаме дека доигрувањето за Ливерпул е привилегија од ФА да ја освои титулата по логиката која ја водиш дека сме биле привилегирани ние со одлуката за првото коло за нас да е одложено поради принудениот плеј-оф во Август кој е како резултат на пандемијата.

И сите опции беа на маса за ПЛ, па и други одлуки освен поништување индиректно можеби ќе значеа привилегирање да бидете шампиони, но најнормална за спортот беше доигрување на сезоната, како што сега најнормална опција е клубовите кои немаа 20+ дена одмор од крајот на сезоната како резултат на настапите во Европа да добијат 7 дена одмор на почетокот на сезоната. На крајот сепак кога ќе видиш сите освен Сити и Јунајтед имаа 13+ денови одмор до почетокот на новата сезона.

По оваа логика треба да го одложат Комјунити Шилд затоа што така им се крати времето за одмор.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Брат, мнозинство тимови се вратија од одмор и веќе започнаа припреми. Јунајтед и Сити тек сега одат на одмор по завршени фудбалски обврски од претходната сезона.
Не гледам што е спорно тоа што Сити и Јунајтед добија да се одложи тоа прво коло кое ќе се доигра сред недела во некој друг термин при вакви околности.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.544
Поени од реакции
41.259
Прашав само зошто привилегија?
Брат, пиши им маил на ФА, не фанови на Јунајтед/форумов тука ја донеле одлука, па да ти образложуваат. Гледам дека и Сити имаат недела плус, ама за нив ќутимо. :D
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.925
Поени од реакции
80.124
Титула со пласман на ЛШ не се споредува кој добил повеќе од рестартот :icon_lol:

Јас не реков дека привилегија добил Ливерпул со доигрувањето, туку запрашав дали треба да сметаме дека доигрувањето за Ливерпул е привилегија од ФА да ја освои титулата по логиката која ја водиш дека сме биле привилегирани ние со одлуката за првото коло за нас да е одложено поради принудениот плеј-оф во Август кој е како резултат на пандемијата.

И сите опции беа на маса за ПЛ, па и други одлуки освен поништување индиректно можеби ќе значеа привилегирање да бидете шампиони, но најнормална за спортот беше доигрување на сезоната, како што сега најнормална опција е клубовите кои немаа 20+ дена одмор од крајот на сезоната како резултат на настапите во Европа да добијат 7 дена одмор на почетокот на сезоната. На крајот сепак кога ќе видиш сите освен Сити и Јунајтед имаа 13+ денови одмор до почетокот на новата сезона.
Брат, најлогично беше ФА да им дозволи одмор на Ливерпул а не да им закаже утакмица еден ден по утакмица која ја играа на друг континтент па тогаш некако логиката на ФА не им работеше и им рекоа „кој ве ебе, играјте со јуниори“.
Автоматски споено мислење:

Брат, пиши им маил на ФА, не фанови на Јунајтед/форумов тука ја донеле одлука, па да ти образложуваат. Гледам дека и Сити имаат недела плус, ама за нив ќутимо. :D
Јас не глеам да цитирав фан на Јунајтед за темава :D
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
837
Поени од реакции
1.911
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom