Premier League - Season 2018/2019

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од dragonsky, 11 јули 2018.

?

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?

 1. Манчестер си ти такав сам и ја

  18,9%
 2. Мурињо тепа бајо мој, секад у втора сезона растура он.......

  11,5%
 3. Хеви метал фудбалот на Клоп, Салах и друштвото

  34,4%
 4. Кејн е надреален. Време е за Тотенхем!

  4,5%
 5. Челзи. Донев ме лажеше дека знаеле што прават.

  10,2%
 6. Унаи Емери - шампион у прва сезона. Гранит Џака МВП. Ќе летаат високо топџиите!

  14,3%
 7. Лестер! Малце заспаа последниве 2 сезони али сега се враќаат!

  6,1%
 1. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.004
  Допаѓања:
  21.882
  Donev be like

  [​IMG]
  ne se ljuti donev te sakame i pocituvame mora malce hehehence sea i ti so si
   
  На Feisty, anonim, LostParadise и уште 65 други им се допаѓа ова.
 2. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.354
  Допаѓања:
  23.295
  Џабе те погодила изјавата, уште многу фурни леб треба Челзи да изеде за да стане клуб на ниво на Арсенал.
   
  На Ashburton Grove и Факе им се допаѓа ова.
 3. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.694
  Допаѓања:
  28.055
  Не читал и не го погодил поразот.

  [​IMG]
   
  На anonim, Dimitar171, Топче и уште 14 други им се допаѓа ова.
 4. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.469
  Допаѓања:
  39.108
  Верувам дека повеќе за мене се зборело него за натпреварот. Доволно кажува тоа :D


  :pos:
   
 5. pixa

  pixa

  Член од:
  19 септември 2009
  Мислења:
  3.137
  Допаѓања:
  2.165
  Не дека Челси не се избрука вчера, но Челси требал фурни леб да јаде за да стане на ниво на Арсенал, Арсенал кој титула нема видено од 2003, кој Дрогба го силуваше во секоја утакмица како Агуеро вчера Челси, кој евроспки првак никогаш не бил, ниту па во следните 20 години ке бидне, клуб кој се задоволува само со профитабилно работење и не го интересираат титули...
  Стварно Челси вчера беше брука ама малку смалете доживљај со Арсенал кој што кркаше 8 комада од Манчестер и тоа црвениот.
   
  На J.Bourne* и Krk1 им се допаѓа ова.
 6. Gonata

  Gonata

  Член од:
  3 декември 2014
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  10
  За кое ниво мислиш моментално ни едниот ни другиот клуб не се блиску до титула во лигата не само о оваа туку и во неколку наредни едноставно повеќто играчи што ги имаат не се на ниво за да се осфои лигата. Што се однесува до историјата Арсенал е далеку од Челзи имаат повеќе од дупло домашни титули а и Арсенал е најтрофеен во англискиот куп далеку од Челзи. Моментално можи само да се тешите со таа една титула во ЛШ и ништо др.
   
 7. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.354
  Допаѓања:
  23.295
  Ја им реков дека далеку е Челзи од Арсенал како комплимент, а види они како ме разбраа ;) :P
   
  На Mich0MKD, Топче, whatto и уште 10 други им се допаѓа ова.
 8. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  5.640
  Допаѓања:
  9.410
  искомплексирани
   
  На Mich0MKD, Dimitar171, Топче и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.309
  Допаѓања:
  33.408
  Ако не те погаѓа пораз од 6-0, од било која екипа, секоја чест.

  Инаку, на видеото што си го постирал, огромна вина иде кај љубимецот твој, Азар, зашто Алонсо му покажа со рака да го превземе Бернардо, само овој не се потрди да потрча и затвори. Кај у кур иде Алонсо во средина е уште поголема енигма.

  Најјакото од видеото е што Баркли е изнервираниот, за после 10 минути и он да направи глупост од епски размери.
   
  На iExe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.854
  Допаѓања:
  67.885
  На Mich0MKD, Sasa Ilic, whatto и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. UnitedWeStand

  UnitedWeStand Sex,Football&Rock'n'Roll!

  Член од:
  1 јули 2008
  Мислења:
  1.802
  Допаѓања:
  1.502
  @vidooq ти и Алонсо не знаете изгледа дека Сари му има кажано на Азар да не помага во одбрана за да може да биде целосно фокусиран на напад.
   
  На MacedoniaTimeless, Sasa Ilic, Mad_Coko и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.543
  Допаѓања:
  154.341
  A Сари да не го мисли Aлонсо за Евра или Кол па да не му треба никој напомош :D Изведува добро прекини и знае да одигра нешто во офанзива меѓутоа појма нема од дефанзива, спор е и како трактор.
   
 13. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.309
  Допаѓања:
  33.408
  Алонсо = Колашинац.
   
 14. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  1.944
  Допаѓања:
  1.086
  Seo igra top sezona, pre bi rekol Alonso=Lichtstainer
   
  На Sasa Ilic, Colt Willcox и mkgunner им се допаѓа ова.
 15. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  28.469
  Допаѓања:
  39.108
  Alonslow.
   
  На Colt Willcox му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: