Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не знам што се пишувало вчера, не ме ни интересира. Мене не ме погодија шесте гола, повеќе ме погодија тие против Борнмут. Ама ме погоди изјавата на Карагер, дека Челзи станува Арсенал :sick::sramezliv:
Џабе те погодила изјавата, уште многу фурни леб треба Челзи да изеде за да стане клуб на ниво на Арсенал.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Џабе те погодила изјавата, уште многу фурни леб треба Челзи да изеде за да стане клуб на ниво на Арсенал.
Не дека Челси не се избрука вчера, но Челси требал фурни леб да јаде за да стане на ниво на Арсенал, Арсенал кој титула нема видено од 2003, кој Дрогба го силуваше во секоја утакмица како Агуеро вчера Челси, кој евроспки првак никогаш не бил, ниту па во следните 20 години ке бидне, клуб кој се задоволува само со профитабилно работење и не го интересираат титули...
Стварно Челси вчера беше брука ама малку смалете доживљај со Арсенал кој што кркаше 8 комада од Манчестер и тоа црвениот.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
353
Поени од реакции
279
Не дека Челси не се избрука вчера, но Челси требал фурни леб да јаде за да стане на ниво на Арсенал, Арсенал кој титула нема видено од 2003, кој Дрогба го силуваше во секоја утакмица како Агуеро вчера Челси, кој евроспки првак никогаш не бил, ниту па во следните 20 години ке бидне, клуб кој се задоволува само со профитабилно работење и не го интересираат титули...
Стварно Челси вчера беше брука ама малку смалете доживљај со Арсенал кој што кркаше 8 комада од Манчестер и тоа црвениот.
За кое ниво мислиш моментално ни едниот ни другиот клуб не се блиску до титула во лигата не само о оваа туку и во неколку наредни едноставно повеќто играчи што ги имаат не се на ниво за да се осфои лигата. Што се однесува до историјата Арсенал е далеку од Челзи имаат повеќе од дупло домашни титули а и Арсенал е најтрофеен во англискиот куп далеку од Челзи. Моментално можи само да се тешите со таа една титула во ЛШ и ништо др.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Верувам дека повеќе за мене се зборело него за натпреварот. Доволно кажува тоа :D

:pos:
Ако не те погаѓа пораз од 6-0, од било која екипа, секоја чест.

Инаку, на видеото што си го постирал, огромна вина иде кај љубимецот твој, Азар, зашто Алонсо му покажа со рака да го превземе Бернардо, само овој не се потрди да потрча и затвори. Кај у кур иде Алонсо во средина е уште поголема енигма.

Најјакото од видеото е што Баркли е изнервираниот, за после 10 минути и он да направи глупост од епски размери.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
A Сари да не го мисли Aлонсо за Евра или Кол па да не му треба никој напомош :D Изведува добро прекини и знае да одигра нешто во офанзива меѓутоа појма нема од дефанзива, спор е и како трактор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom