Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Seo igra top sezona, pre bi rekol Alonso=Lichtstainer
Не знам што мислиш под топ сезона, ама позиционирањето му е нула, доста добар е офанзивно, ама дефанзивно е еден од најслабите бекови во лигата.

@Факе @Bateman и остали може да ти потврдат. Спореди го него со робертсон и ке ти стане јасно што треба да биде репер за топ сезона.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Не знам што се пишувало вчера, не ме ни интересира. Мене не ме погодија шесте гола, повеќе ме погодија тие против Борнмут. Ама ме погоди изјавата на Карагер, дека Челзи станува Арсенал :sick::sramezliv:
Чемпионс и Драгонски највише те дупеа.



Чемпионс... и Драгонски... брат...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Не знам што мислиш под топ сезона, ама позиционирањето му е нула, доста добар е офанзивно, ама дефанзивно е еден од најслабите бекови во лигата.

@Факе @Bateman и остали може да ти потврдат. Спореди го него со робертсон и ке ти стане јасно што треба да биде репер за топ сезона.
Arsenal fan sum, skoro sekoj vikend gi gledam. Komentarot beshe za da se dolovi katastrofata od igra na Liht i Alonso, a ne da go falam Kolasinac. Slab e vo defanziva Seo, ama maksimalno korisen vo napad, pa sepak preovladuva pozitivno mislenje za nego.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Сари си го ископа гробот со промената на позиција на Канте. Еден од најдобрите дмф ти да го тераш да биде box to box... Се гледа колку Канте бил важен за одбраната кога претходните сезони Алонсо според сите беше најдобар лев бек во лигата и во тимот на годината. Човекот појма нема од одбрана, ама со играта што ја преферираше Конте тоа не дојде толку до израз.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Сари си го ископа гробот со промената на позиција на Канте. Еден од најдобрите дмф ти да го тераш да биде box to box... Се гледа колку Канте бил важен за одбраната кога претходните сезони Алонсо според сите беше најдобар лев бек во лигата и во тимот на годината. Човекот појма нема од одбрана, ама со играта што ја преферираше Конте тоа не дојде толку до израз.
Алонсо беше добар ама во 3-4-3 или 3-5-2. Никад нема да биде добар во 4-4-2. Како и да е, дај Боже долго време да остане и Сари со таа формација и Алонсо и Жоржињо и Азар и тулумбата Игуаин... ма сите бе :D
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Алонсо беше добар ама во 3-4-3 или 3-5-2. Никад нема да биде добар во 4-4-2. Како и да е, дај Боже долго време да остане и Сари со таа формација и Алонсо и Жоржињо и Азар и тулумбата Игуаин... ма сите бе :D
Тоа ми беше муабетот, Алонсо е wing-back и во ваква формација и играта со безглаво напаѓање на Сари доаѓа до израз колку тој не знае да игра одбрана. А Жоржињо е приказна за себе.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не знам зошто се сере по Баркли кога е далеку подобар од некои играчи во Челзи. Згреши вчера за еден гол и одма се заборава колку пати ги извади Челзи годинава и колку пати се сменила играта кога он влегувал.
За оној Ковачич кој сите го правеа новиот Модрич е измислен моментално, најизгубен од цел среден ред делува Ковачич.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
Челзи нема толку лош тим колку што се психички утепани, Сари им форсира ваљда некои филозофии кои не им се свиѓаат, тука го имаш и кловнот Азар кој нон стоп јаде бурек колку сака да иде во Реал и се расправа со Сари, што више него тоа. Азарот им е најголем расколник у цела екипа, нешто како Погба у Јунајтед.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Не знам што мислиш под топ сезона, ама позиционирањето му е нула, доста добар е офанзивно, ама дефанзивно е еден од најслабите бекови во лигата.

@Факе @Bateman и остали може да ти потврдат. Спореди го него со робертсон и ке ти стане јасно што треба да биде репер за топ сезона.
Дада,катастрофален е Колашинац у одбрана,додека за напред е друга приказна,топ.
Лихштајнер е такво дно што според одиграните партии успеа да изгледа полош фудбалер од некои легенди на фудбалот како Скилачи,Џуру, Игор Степановс и слични.Всушност самото тоа што фановите сакаат Џенкинсон да игра пред него доволно кажува,а исто така и тоа што прв избор му е Најлс(неприродна позиција) на Емери место него.Стварно не очекував вакви партии од него.
Се исфорсира што помисли дека може сеуште да игра фудбал на високо ниво.Кина,Катар,МЛС или пензија.
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Овој Лонгстаф изгледат како солиден играч
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Kakov pacer e ovoj Dubravka cc, koga i da go gledam ke brani dobro cela utakmica i na kraj sve ke isposere

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Arsenal fan sum, skoro sekoj vikend gi gledam. Komentarot beshe za da se dolovi katastrofata od igra na Liht i Alonso, a ne da go falam Kolasinac. Slab e vo defanziva Seo, ama maksimalno korisen vo napad, pa sepak preovladuva pozitivno mislenje za nego.
Lihtstajner ti e ispukana puska... star e, ne e na potrebno nivo vekje da igra za golem klub... trebase da si otide od juve u nekoj vtora/treta klasa tim ko fiorentina, sampdoria itn..
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Lihtstajner ti e ispukana puska... star e, ne e na potrebno nivo vekje da igra za golem klub... trebase da si otide od juve u nekoj vtora/treta klasa tim ko fiorentina, sampdoria itn..
Koga go potpishaa na leto si rekov ej super, iskusen igrach, ke se najde dobro kako zamena i za rotacija. Ne go pratev vo Juve, ama kaj nas e beden, igrach pomalku za Arsenal i igrach poishe za protivnikot.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom