Premier League - Season 2018/2019

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од dragonsky, 11 јули 2018.

?

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?

 1. Манчестер си ти такав сам и ја

  21,1%
 2. Мурињо тепа бајо мој, секад у втора сезона растура он.......

  11,1%
 3. Хеви метал фудбалот на Клоп, Салах и друштвото

  34,5%
 4. Кејн е надреален. Време е за Тотенхем!

  4,2%
 5. Челзи. Донев ме лажеше дека знаеле што прават.

  9,6%
 6. Унаи Емери - шампион у прва сезона. Гранит Џака МВП. Ќе летаат високо топџиите!

  13,4%
 7. Лестер! Малце заспаа последниве 2 сезони али сега се враќаат!

  6,1%
 1. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.840
  Допаѓања:
  34.608
  Лаказет го удри Рохо по нога, кој веќе претходно ја боцна топката кон голот. Сега гледав снимки. Немаше фаул. Падот на Баји врз главата на Лаказет го дотепа.
   
 2. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.036
  Допаѓања:
  60.130
  Џабе, мислам дека инстантно пенал и црвен ќе следеше за Рохо, многу беа блиску тројцата за да може да се види дека нема фаул (ако веќе немало ко што викаш).
   
 3. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  5.848
  Допаѓања:
  9.827
  Скорот на Вулверхемтон против топ 6 екипи во ПЛ до сега е доста импресивен.

  6 points from a possible 15 (1-3-1)

  1-1 against Man City ( the Molineux)

  1-1 against Man United ( Old Trafford)

  2- 3 loss against Spurs (the Molineux)

  1-1 draw against Arsenal ( the Emirates)

  2-1 win over Chelsea ( the Molineux)

  They play Liverpool at the Molineux on the 21st
   
  На Bateman и Донев им се допаѓа ова.
 4. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.889
  Допаѓања:
  40.162

  Трошка утеха за @Донев .
   
 5. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.924
  Допаѓања:
  33.390
  Нема утеха, а богами ни спас за Донев. :(
   
 6. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.806
  Допаѓања:
  8.911
  Чекајте да му помине уште некој ден па ќе се врати.
   
 7. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.036
  Допаѓања:
  60.130
  Бара купец за Вилијан не замарајте ;)
   
  На Bonnie and Clyde му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  8.849
  Допаѓања:
  6.084
  btw, незнам зошто му свиреа на Гендузи синоќа. Искина малиот, на 19 години ги издоминира во средина Матич, Херера, и овој вирусот што влезе. MOTM
   
  На Scirea, shweps и Freddy Krueger им се допаѓа ова.
 9. Mad_Coko

  Mad_Coko blow me!

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  5.848
  Допаѓања:
  9.827
  првите 15-20мин беше лош, не можеше со топка да се состави и цело време паѓаше, вајда не очекуваше Ерера и Рашфорд да се претворат во Чарли Адам и Џонатан Валтерс, после се стабилизира почна поцврсто да игра.
   
 10. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  29.007
  Допаѓања:
  40.165
  За мене се засекирале тие на кои тимот на скоро пола сезона им има негативна гол разлика :ROFLMAO:

  Иначе Ливерпул си вади резултати и е само два бода зад Сити кои имаат импресивен старт. А не импресионираат нешто посебно засега, ама цврста одбрана назад, па напред како и да играат ќе влезе по некој гол. Веќе покажуваат дека може да одат рамо до рамо со Сити до крај, а воопшто не играат со максимум од своите можности, па ќе биде ептен интересно ако во следните месеци ја вратат ланската напаѓачка форма.

  Арсенал после импресивната победа против Тотенхем не требаше да киксне против тим надвор од топ 6, ама доста добро се покажуваат. Воопшто немав некое добро мислење за Емери, но човекот убаво ги среди, изгледаат како нов тим после неколкуте депресивни сезони со Венгер. Не знам Озил дали е повреден или намерно го изоставува од составот. Ако е второто, браво (y)

  Кај Челзи ништо ново и неочекувано, секогаш се се случува наопаку. Проблемите кои се очекуваа на почетокот на сезоната, се појавија на сред сезона, кога распоредот е најгуст :icon_mrgr:
   
  На snatch му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  8.849
  Допаѓања:
  6.084
  Првите 20 минути никој не знаеше кај тера од нашиве, нему најмалку му замерувам зато што ниеднаш не се скри, цело време бараше топка, почнуваше акции. Најди ми подобар везњак на 19 години, страшен талент е Гендузи
   
 12. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.036
  Допаѓања:
  60.130
  И јас сум позитивно изненаден од Арсенал, нарочито од Емери. Мислев дека ќе има далеку поголеми проблеми за да се снајде во лигава, ама очигледно сега за сега човекот одлично ја менаџира екипата и го наоѓа правиот баланс. Мене ко неутралец ми е мелем за очи што Арсенал игра напаѓачки фудбал, онака мерак ми е да седнам да гледам меч каде што знам дека ќе има голови и убави потези, за разлика од Јунајтед рецимо.

  Во ЛЕ исто така газат се пред себе, значи човекот успева да го избалансира тимот на ЧЕТИРИ фронта, што секако е за почит пошо му е прва сезона во ПЛ и плус не знае ни јазик, т.е. не знаеше кога дојде сега малце од малце има научено нешто. :D Се надевам дека можат да догураат до ЛШ следната сезона, имаат фрка со краткиот ростер, односно клупа, ама нека оди Арсенал на сметка на Тотенхем или Челзи во ЛШ штакурац.
   
  На Avenger99, snatch и mkgunner им се допаѓа ова.
 13. NomoregameS

  NomoregameS

  Член од:
  2 јули 2010
  Мислења:
  5.206
  Допаѓања:
  5.216
  Кој си бе ти Калински? Мелем за очи му биле ххххрк пу,мрш таму глеај патот околу светот за 80 дена.

  Цел пост ти е глуп,освен делот за Емери.Има уште работи да среди,ама се гледа дека разбира фудбал човекот.
  Балансирал ,на 4 фронта играл,кои 4 фронта друже ЛЕ со Ворскла и Карабах и Карабао куп со Транмере.
  Чао
   
 14. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.036
  Допаѓања:
  60.130
  Па со оглед на тоа дека пред почетокот на сезоната сите прогласивме бродолом за Арсенал ова е и повеќе од доволно. Што има врска Ворскла и Карабах, битно добро менаџира со играчите, па и послабите кога ќе добијат шанса се покажуваат добро. Со Ворскла очекував дека нема да тепаат тие 3 комада им акнаа во 25 минути.

  На пример Мурињо не знае кај тера, на ниеден фронт не игра добро.

  Што е глупо во постот дај објасни жити се? Јас не реков дека Арсенал ќе освои лига, него дека сакам да игра ЛШ на сметка на Тотенхем и Челзи. Свесен сум дека немаат сеуште доволно квалитет за големи работи, ама барем мрднаа од мртвата точка наречена Венгер.
   
  На snatch му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  28.486
  Допаѓања:
  69.582
  Најскапиов вчера каков Мињоле гол примил, под руче.
   

Сподели преку: