Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.233
Дали е Ворсла, Карабах или Транмере не е битно, успехот од 20 натпревари без пораз никој не може да им го одземе на Арсенал и Емери. Никој не го очекуваше ова од нив и срамота е да се деградира само поради квалитетот на противниците. Капа доле за нив во секој случај.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Meне ми се пријатно изненадување, Емери пред се, а мислам дека и добар дел од фановите не предвидуваа ваква низа без пораз.

Edit, сега гледам Вулфс - Челси, какви само 2 старта од домаќините, посебно вториот.


 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Јас пак пред два дена викам Сити ќе се сопнеле кај Челзи, офф лелее


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Супер работа врши Емери. Пријатно изненади пошто никој не очекуваше вакви резултати од него во Премиер. Може и баш затоа што немаше голем притисок на раат си ја тера работата. Во ваква конкуренција во ПЛ трето или четврто место ќе биде одлично.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Meне ми се пријатно изненадување, Емери пред се, а мислам дека и добар дел од фановите не предвидуваа ваква низа без пораз.

Edit, сега гледам Вулфс - Челси, какви само 2 старта од домаќините, посебно вториот.


Првото е петта ситуација сезонава каде што играчиштето Вилиан не гледа ништо околу него и решава да пробува да даде гол, затоа што знаеме дека ептен го бива за тоа и секоја сезона има 10+ голови.

Второто е пенал.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Од следната сезона просечна утакмица во ПЛ ќе трае 7 саати,чао.
На 3 минути ќе гледаат снимки,јер судии....
Инаку сега ми текна,не знам дали е дискутирано овде,пред корнерот по кој Арсенал даде гол,дали имаше офсајд? Не видов убаво на тв.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.444
Од следната сезона просечна утакмица во ПЛ ќе трае 7 саати,чао.
На 3 минути ќе гледаат снимки,јер судии....
Инаку сега ми текна,не знам дали е дискутирано овде,пред корнерот по кој Арсенал даде гол,дали имаше офсајд? Не видов убаво на тв.
Немаше
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
И 2 утакмици суспензија освен црвен.
pa zasto sprecuva cist gol, toa po avtomatizam treba da e crven sekogas, e sea mozno e u anglija da smenile ako dava penal, da ne dade direkten crven sto e glupo malku.
Ne znam sto ti e cudno, imas gif, jasno se gleda deka e cist start na noga sto po avtomatizam treba da e i penal i crven bidejki morata ocigledno e vo bolja sansa i od penal tuka.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
pa zasto sprecuva cist gol, toa po avtomatizam treba da e crven sekogas, e sea mozno e u anglija da smenile ako dava penal, da ne dade direkten crven sto e glupo malku.
Ne znam sto ti e cudno, imas gif, jasno se gleda deka e cist start na noga sto po avtomatizam treba da e i penal i crven bidejki morata ocigledno e vo bolja sansa i od penal tuka.
Сега следи: Мората е, секако ќе утнеше хехехехохохо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom