Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ај бар забавен беше мечот, кога и онака поените не ни се битни.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Класичен Јунајтед против Арсенал и обратно...
Живци искинав за куроздравје
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Памти си го муабетот, ќе ти пуштам линк од последниот гол на Ливерпул, да видиш што фати и каква контра отвори во 92ра.

еве мојот човек @Stefan-kobe ја глеаше утакмицата, може да ти потврди.
Не гледам што е преценето во Алисон кога сам им има донесено пар бодови на Пул сезонава, башка да не зборам за неговиот имапкт во акциите и започнувањето на истите. А голов беше чист фаул и признат гол од рангот на Јуве во најсрамните денови. Ај што беше фаул кога му ја шутна од раце топката, него и момент после тоа со колено у ребра го закачи ако добро видов.

Дај Боже у 10-та лига да испаднат умрениве, врска немаат од фудбал. Абе од линиите на теренот се сопнуваат леееј ме исфрустрираа жими се. :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Знае бе некој какво е правилото за избивањето со глава на топката од рака на голманот? Факт е дека Лаказет ја допре само топката.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Знае бе некој какво е правилото за избивањето со глава на топката од рака на голманот? Факт е дека Лаказет ја допре само топката.
Треба играчот да е надвор од 16ник колку што знам јас.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Знае бе некој какво е правилото за избивањето со глава на топката од рака на голманот? Факт е дека Лаказет ја допре само топката.
На полувреме си ги најде наочарите?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Како за утакмица против Мурињо на Олд Трафорд, интересно беше :P

Реален резултат на крај, ама како можеше така да го примат вториот гол, Колашинац да ти ебам главата босанска, толку лесна топка беше, додуша и за првиот гол беше слично.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Треба играчот да е надвор од 16ник колку што знам јас.
Па не може ситуацијата да биде надвор од 16ник затоа што топката таму не би смеела да биде во рацете на голманот.[DOUBLEPOST=1544047326][/DOUBLEPOST]
Колку што разбрав, не смее да му биде избиена од раце, иако ја држи и само со една рака.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Видов, ама тоа не му го крие киксот. Не викам дека е лош голман, ама далеку од тоа што го направија медиумите. Ако он вредеше толку пари, колку ли вредат Облак, Ноер, Тер-Штеген, Де Геа. Ваљда со тек на време ќе се поправа уште.
Еве, Стек пак ќе го цитирам, пошто он вика дека е нерегуларен гол и се слагаме јас и он, објасни кај е киксот на Алисон, при што забораваш дека пред тоа со рака одбрани чист гол.

Не гледам што е преценето во Алисон кога сам им има донесено пар бодови на Пул сезонава, башка да не зборам за неговиот имапкт во акциите и започнувањето на истите. А голов беше чист фаул и признат гол од рангот на Јуве во најсрамните денови. Ај што беше фаул кога му ја шутна од раце топката, него и момент после тоа со колено у ребра го закачи ако добро видов.

Дај Боже у 10-та лига да испаднат умрениве, врска немаат од фудбал. Абе од линиите на теренот се сопнуваат леееј ме исфрустрираа жими се. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Па не може ситуацијата да биде надвор од 16ник затоа што топката таму не би смеела да биде во рацете на голманот.
Може, ако ја фрли на работ од 16ник и се улета нанапред за да ја рогне. :D Не знам стварно, претпоставка ми е ова али воопшто не сум сигурен.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Па не може ситуацијата да биде надвор од 16ник затоа што топката таму не би смеела да биде во рацете на голманот.[DOUBLEPOST=1544047326][/DOUBLEPOST]

Колку што разбрав, не смее да му биде избиена од раце, иако ја држи и само со една рака.
Така нешто. Наведува на тоа дека ваљда ако ја остави на терен, ја тропка, ја оставил да ја испуцува, ја испуцал или подал али се заебал некако во процесов, тогаш ќе е валиден. Чим му е во рака, се смета за негова се дур не направи некој потет со кој што ќе наведе дека започнува акција.

Како и да е, везе немаше од гол.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Од вчера до денес во ПЛ:
- Кардиф нерегуларен гол во 95 минута после корнерот каде имаше ТРИ фаули над голманот на Вест Хем
- Нерегуларен гол признаен на Барнли, чист фаул над Алисон
-Нерегуларен гол признаен на Јунајтед, имаше офсајд при изведувањето на слободниот удар
- Црвен за Торерира
- И могуче црвен за Рохо ради намерата

Глејте колку само клучни грешки се дешаваат во 2-3 меча во едно коло, дефинитивно неопходна е употребата на ВАР во ПЛ и добро е што од следната сезона ќе има пошо попара се судиите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom