Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
За Јунајтед подобро што влезе во гол таа топка иначе пенал и директен црвен ќе јадеше Рохо.
Лаказет го удри Рохо по нога, кој веќе претходно ја боцна топката кон голот. Сега гледав снимки. Немаше фаул. Падот на Баји врз главата на Лаказет го дотепа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.832
Лаказет го удри Рохо по нога, кој веќе претходно ја боцна топката кон голот. Сега гледав снимки. Немаше фаул. Падот на Баји врз главата на Лаказет го дотепа.
Џабе, мислам дека инстантно пенал и црвен ќе следеше за Рохо, многу беа блиску тројцата за да може да се види дека нема фаул (ако веќе немало ко што викаш).
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Скорот на Вулверхемтон против топ 6 екипи во ПЛ до сега е доста импресивен.

6 points from a possible 15 (1-3-1)

1-1 against Man City ( the Molineux)

1-1 against Man United ( Old Trafford)

2- 3 loss against Spurs (the Molineux)

1-1 draw against Arsenal ( the Emirates)

2-1 win over Chelsea ( the Molineux)

They play Liverpool at the Molineux on the 21st
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Скорот на Вулверхемтон против топ 6 екипи во ПЛ до сега е доста импресивен.

6 points from a possible 15 (1-3-1)

1-1 against Man City ( the Molineux)

1-1 against Man United ( Old Trafford)

2- 3 loss against Spurs (the Molineux)

1-1 draw against Arsenal ( the Emirates)

2-1 win over Chelsea ( the Molineux)

They play Liverpool at the Molineux on the 21st

Трошка утеха за @Донев .
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
btw, незнам зошто му свиреа на Гендузи синоќа. Искина малиот, на 19 години ги издоминира во средина Матич, Херера, и овој вирусот што влезе. MOTM
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
btw, незнам зошто му свиреа на Гендузи синоќа. Искина малиот, на 19 години ги издоминира во средина Матич, Херера, и овој вирусот што влезе. MOTM
првите 15-20мин беше лош, не можеше со топка да се состави и цело време паѓаше, вајда не очекуваше Ерера и Рашфорд да се претворат во Чарли Адам и Џонатан Валтерс, после се стабилизира почна поцврсто да игра.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
За мене се засекирале тие на кои тимот на скоро пола сезона им има негативна гол разлика :ROFLMAO:

Иначе Ливерпул си вади резултати и е само два бода зад Сити кои имаат импресивен старт. А не импресионираат нешто посебно засега, ама цврста одбрана назад, па напред како и да играат ќе влезе по некој гол. Веќе покажуваат дека може да одат рамо до рамо со Сити до крај, а воопшто не играат со максимум од своите можности, па ќе биде ептен интересно ако во следните месеци ја вратат ланската напаѓачка форма.

Арсенал после импресивната победа против Тотенхем не требаше да киксне против тим надвор од топ 6, ама доста добро се покажуваат. Воопшто немав некое добро мислење за Емери, но човекот убаво ги среди, изгледаат како нов тим после неколкуте депресивни сезони со Венгер. Не знам Озил дали е повреден или намерно го изоставува од составот. Ако е второто, браво (y)

Кај Челзи ништо ново и неочекувано, секогаш се се случува наопаку. Проблемите кои се очекуваа на почетокот на сезоната, се појавија на сред сезона, кога распоредот е најгуст :icon_mrgr:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
првите 15-20мин беше лош, не можеше со топка да се состави и цело време паѓаше, вајда не очекуваше Ерера и Рашфорд да се претворат во Чарли Адам и Џонатан Валтерс, после се стабилизира почна поцврсто да игра.
Првите 20 минути никој не знаеше кај тера од нашиве, нему најмалку му замерувам зато што ниеднаш не се скри, цело време бараше топка, почнуваше акции. Најди ми подобар везњак на 19 години, страшен талент е Гендузи
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.832
И јас сум позитивно изненаден од Арсенал, нарочито од Емери. Мислев дека ќе има далеку поголеми проблеми за да се снајде во лигава, ама очигледно сега за сега човекот одлично ја менаџира екипата и го наоѓа правиот баланс. Мене ко неутралец ми е мелем за очи што Арсенал игра напаѓачки фудбал, онака мерак ми е да седнам да гледам меч каде што знам дека ќе има голови и убави потези, за разлика од Јунајтед рецимо.

Во ЛЕ исто така газат се пред себе, значи човекот успева да го избалансира тимот на ЧЕТИРИ фронта, што секако е за почит пошо му е прва сезона во ПЛ и плус не знае ни јазик, т.е. не знаеше кога дојде сега малце од малце има научено нешто. :D Се надевам дека можат да догураат до ЛШ следната сезона, имаат фрка со краткиот ростер, односно клупа, ама нека оди Арсенал на сметка на Тотенхем или Челзи во ЛШ штакурац.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
И јас сум позитивно изненаден од Арсенал, нарочито од Емери. Мислев дека ќе има далеку поголеми проблеми за да се снајде во лигава, ама очигледно сега за сега човекот одлично ја менаџира екипата и го наоѓа правиот баланс. Мене ко неутралец ми е мелем за очи што Арсенал игра напаѓачки фудбал, онака мерак ми е да седнам да гледам меч каде што знам дека ќе има голови и убави потези, за разлика од Јунајтед рецимо.

Во ЛЕ исто така газат се пред себе, значи човекот успева да го избалансира тимот на ЧЕТИРИ фронта, што секако е за почит пошо му е прва сезона во ПЛ и плус не знае ни јазик, т.е. не знаеше кога дојде сега малце од малце има научено нешто. :D Се надевам дека можат да догураат до ЛШ следната сезона, имаат фрка со краткиот ростер, односно клупа, ама нека оди Арсенал на сметка на Тотенхем или Челзи во ЛШ штакурац.
Кој си бе ти Калински? Мелем за очи му биле ххххрк пу,мрш таму глеај патот околу светот за 80 дена.

Цел пост ти е глуп,освен делот за Емери.Има уште работи да среди,ама се гледа дека разбира фудбал човекот.
Балансирал ,на 4 фронта играл,кои 4 фронта друже ЛЕ со Ворскла и Карабах и Карабао куп со Транмере.
Чао
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.832
Кој си бе ти Калински? Мелем за очи му биле ххххрк пу,мрш таму глеај патот околу светот за 80 дена.

Цел пост ти е глуп,освен делот за Емери.Има уште работи да среди,ама се гледа дека разбира фудбал човекот.
Балансирал ,на 4 фронта играл,кои 4 фронта друже ЛЕ со Ворскла и Карабах и Карабао куп со Транмере.
Чао
Па со оглед на тоа дека пред почетокот на сезоната сите прогласивме бродолом за Арсенал ова е и повеќе од доволно. Што има врска Ворскла и Карабах, битно добро менаџира со играчите, па и послабите кога ќе добијат шанса се покажуваат добро. Со Ворскла очекував дека нема да тепаат тие 3 комада им акнаа во 25 минути.

На пример Мурињо не знае кај тера, на ниеден фронт не игра добро.

Што е глупо во постот дај објасни жити се? Јас не реков дека Арсенал ќе освои лига, него дека сакам да игра ЛШ на сметка на Тотенхем и Челзи. Свесен сум дека немаат сеуште доволно квалитет за големи работи, ама барем мрднаа од мртвата точка наречена Венгер.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Најскапиов вчера каков Мињоле гол примил, под руче.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom