PlayStation 5

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Дали купени дигитални игри од PS4 ќе се трансферираат на 5ката?
Или too much to ask?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Дали купени дигитални игри од PS4 ќе се трансферираат на 5ката?
Или too much to ask?
Да,ќе можеш да се логираш со истиот акаунт и да ги спуштиш на пс5.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Можам да ти гарантирам дека BluePoint Games ќе завршат одлична работа, нивниот римејк на Shadow of the Colossus е супер сработен.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Ако се овие цени одлично, посебно за дигиталната верзија.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
54
Поени од реакции
37
Јас сепак препорачувам сите да земат обична (Blu-ray) верзија, никогаш не се знае. Можеби некогаш некои игри ќе се поевтини во продавница отколку на PS Store. И плус, физичките игри може да се позајмуваат и продаваат, а дигиталните не. А на мене (за вас не знам), поубаво ми е кога си ја држам играта во рака, тогаш сум си сигурен дека играта си е 100% моја. Исто така, ако некогаш нешто се деси на PS акаунтот, сите дигитални игри ќе се изгубат со него, а ако имаш физички копии, тие ќе си останат сигурни, ако ме разбравте.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Јас сепак препорачувам сите да земат обична (Blu-ray) верзија, никогаш не се знае. Можеби некогаш некои игри ќе се поевтини во продавница отколку на PS Store. И плус, физичките игри може да се позајмуваат и продаваат, а дигиталните не. А на мене (за вас не знам), поубаво ми е кога си ја држам играта во рака, тогаш сум си сигурен дека играта си е 100% моја. Исто така, ако некогаш нешто се деси на PS акаунтот, сите дигитални игри ќе се изгубат со него, а ако имаш физички копии, тие ќе си останат сигурни, ако ме разбравте.
Ако гледаш така, може и цедето да се оштети, а може и читачот да ти се расипе, нели?

А за попусти немам споредувано, ама сигурен сум дека онлајн се поголеми него во продавница кај нас што даваат.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Онлајн се поголеми попустите, единствено постои ризикот со акаунтот некој да ти го провали/или банира - а со оглед на тоа што користиме адреси кои не се наши, можеби тешко би одело враќањето на истиот.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Digital 4 the win.
Со 100те евра разлика имаш ps plus 3-4 години...
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092
Jas definitivno idam so digital, na cetvorkava ednas samo imam pusteno igra so cd, popusti na store ima nonstop taka da daleku poeftino mi e da si kupuvam od tamu igri.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom