PlayStation 5

Член од
30 август 2017
Мислења
54
Поени од реакции
37
Следниве игри се официјално потврдени од Сони дека ќе излезат на PS5:

Astro's Playroom
Bugsnax
DEATHLOOP
Demon's Souls
Destruction AllStars
GhostWire: Tokyo
Godfall™
Goodbye Volcano High
Gran Turismo 7
GTA V Expanded and Enhanced
HITMAN 3
Horizon Forbidden West
JETT : The Far Shore®
Kena: Bridge of the Spirits
Little Devil Inside
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
NBA 2K21
Oddworld Soulstorm™
Pragmata
Project Athia (working title)
Ratchet & Clank: Rift Apart
Resident Evil 8
Returnal
Sackboy A Big Adventure
Solar Ash
Stray
The Pathless
Tribes of Midgard

Од овие игри највеќе се радувам на: новиот Spiderman, Hitman 3, новиот Horizon и Resident Evil 8. За PS5 најверојатно ќе излезе и Assassin's Creed Valhalla, која тука ја нема во листата. И неа едвај ја чекам.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Onaka izgledot... Ama rackata kine

Se nadevam toa digitalna verzija ke e mnogu poeftina poso mi odgovara

Ke se igra horizon iako izgledase loso sudejki spored kecot mora, fucking DEMONS SOULS konecno, village ubava finta napravija baska izgleda profi, spiderman ofc i ovaa Kena mi se dopadna.

Gta pak nebitna ko za prosla generacija
Who even plays gta :d
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Не играм игри но ме интересира технологија па го гледав презентацијава иако само беше претставено игри и дизајнот.
Неколку пати сум играл Xbox и Sonyplaystation 4 и 1.

Јас како некој кој воопшто не се разбира од игри, од конзоли ќе кажам дека дизајнот е убав но легнато конзолата ми е безвезе. Исправено подобро доаѓа до израз дизајнот. Рачката е безвезе во дизајн.На РS 4 повеќе ми се допаѓа.

Дали ќе биде само комбинација бела со црно и сино конзолата или ќе има и верзија комбинација целосно црна со сино што свети?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Onaka izgledot... Ama rackata kine

Se nadevam toa digitalna verzija ke e mnogu poeftina poso mi odgovara

Ke se igra horizon iako izgledase loso sudejki spored kecot mora, fucking DEMONS SOULS konecno, village ubava finta napravija baska izgleda profi, spiderman ofc i ovaa Kena mi se dopadna.

Gta pak nebitna ko za prosla generacija
Who even plays gta :d
Ќе видиме за дигиталната верзија колку ќе биде поефтина, мислам дека само 50е ќе ја пуштат. Ако е повеќе од 50е и јас одма земам дигитална.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Ќе видиме за дигиталната верзија колку ќе биде поефтина, мислам дека само 50е ќе ја пуштат. Ако е повеќе од 50е и јас одма земам дигитална.
Многу подобра опција ќе биди дигиталната верзија ако не користиш CD за игрите, пример сеа јас не можам да напрам апдејт дека ми е заебан Blu-ray читачот и веќе 3 месеци конзолата собира прашина, а сите игри ми се дигитални и никогаш го немам искористено читачот.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Може да биде регионално дигиталната верзија за одредени земји,како и да е ја ипак би ја зел онаа со блуреј
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
изгледа супер, ќе чекам некој блек фрајдеј ( тој во 2025 :icon_lol: )...

не ми е за парите туку сеуште неможам да се доизнауживам на пс4 про со 4к на 4 к телевизор. Просто неверојатно ми е ко ќе играм, така да имам време додека ги доиграм последниве игри шо се за на пс4
иначе се надевам дека рачкиве дека ќе се поиздржливи, посебно тие аналогните стикчиња, преку таквото ми е да давам по 50 евра на 3 месеци за ново раче.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ke se igra horizon iako izgledase loso
What?
Тоа беше најдобро нешто од цела презентација.
Ако Horizon ти изгледаше лошо, нема потреба да ја купуваш новава конзола.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Многу подобра опција ќе биди дигиталната верзија ако не користиш CD за игрите, пример сеа јас не можам да напрам апдејт дека ми е заебан Blu-ray читачот и веќе 3 месеци конзолата собира прашина, а сите игри ми се дигитални и никогаш го немам искористено читачот.
Јас во 4 години 3 игри само на ЦД имам на јак попуст шо биле во галерија. Најголема предност на дигиталните игри според мене е шо работи потивко конзолата, посебно после подолго играње.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
What?
Тоа беше најдобро нешто од цела презентација.
Ако Horizon ти изгледаше лошо, нема потреба да ја купуваш новава конзола.
So znam, nekoi filmcinja tamu od zapad kako ide... Ne me pridobi ama znam deka gejmplejot ke e picke materine. Da ja nemav kecot igrano nemase ni da ja zemam predvid. :D

Toa so kosmonautot mi izgledase naj dobro od prezentacijata, so pola oko pratev poso rabotev

Јас во 4 години 3 игри само на ЦД имам на јак попуст шо биле во галерија. Најголема предност на дигиталните игри според мене е шо работи потивко конзолата, посебно после подолго играње.
Isto... Fifa 19 tamu nesto i toa. Sve mi e digitalka, zatoa se nadevam ke ima razlika za da ne pridobijat hahah :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Дигиталната верзија е секогаш поефтина така е и за Хбокс Оне С Алл Дигитал Едитион, но многу често доаѓа на попуст моделот со читач и е тука некаде со цената. Но предност на читач е и ако може да пушта ХДР 4К филмови, а и да си менуваш игри со други преку Фејсбук групите за размена, тоа и Сони го рекламираше кога излезе ПС4.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Не сум во тек со настано,ако може некој да објасни што е дигитална,да прима само дигитални игри без цд или?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Не сум во тек со настано,ако може некој да објасни што е дигитална,да прима само дигитални игри без цд или?
Да, исто како новивe компјутери што идат без цд ром ром :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom