PlayStation 5

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.013
Поени од реакции
43.164
Онлајн се поголеми попустите, единствено постои ризикот со акаунтот некој да ти го провали/или банира - а со оглед на тоа што користиме адреси кои не се наши, можеби тешко би одело враќањето на истиот.
Мене пред околу месец ми го украдоа. Се уклучив на сапорт и мислев којзнае што се ќе ми бараат за да ми го вратат. Ама само јузер, мејл, такви ствари ми побараа и одма ми го вратија.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.779
Поени од реакции
2.063
Мене пред околу месец ми го украдоа. Се уклучив на сапорт и мислев којзнае што се ќе ми бараат за да ми го вратат. Ама само јузер, мејл, такви ствари ми побараа и одма ми го вратија.
Licno tvoj akaunt? Ili kupen?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.779
Поени од реакции
2.063
Јас имам три акаунти, од кои еден ми е направен уште од пс3, до сега сум немал никаков проблем, барем знаеме дека од сони не праат проблем ако се деси некоја гомнарија :)
 
Член од
5 септември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
169
И јас размислувам за дигиталната верзија само се мислев поради начинот на плаќање оти со мк картичка на store тешко.. А па во галерија некако слаби ми се со ваучери wallet up. Супер би ми дошол некој совет, пример од каде купувате ваучери и кој store е најдобро да се користи us или uk?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.221
Поени од реакции
12.058
И јас размислувам за дигиталната верзија само се мислев поради начинот на плаќање оти со мк картичка на store тешко.. А па во галерија некако слаби ми се со ваучери wallet up. Супер би ми дошол некој совет, пример од каде купувате ваучери и кој store е најдобро да се користи us или uk?
Си купуваш wallet funds на g2a / cd keys и раат си.
PS Plus на cd keys кошта само 27 фунти за цела година.
UK и US ти се најок за попусти и слично.
Јас лично фурам US.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.901
Поени од реакции
4.047
Вие со пс4 кога планирате да ги продавате 4ките? Јас се двоумам да ја продадам пред да излези 5ката додека држи цена па одма прв ден да земам 5ка или да чекам 5ката кога ќе имам некој попуст пакет но тогаш ќе изгубам вредност на 4ката. Реално нема многу нови игри за да се купи на прв ден и да немав 4ка сигурно би чекал до кај март-април тие добрите попусти кога ќе се. Ама вака не знам шо да прам сега.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
48
Поени од реакции
35
Да, цедето може да се оштети ако купиш физичка копија. Ама шансите се многу мали, бидејќи после играње секогаш ја враќаш играта во пластичната опаковка. Поголеми се шансите нешто да се деси на PS акаунтот, отколку да се оштети ЦД. Сепак, изборот е ваш. Јас си стојам на своето мислење. И уште нешто, физички копии можат да се купат половно, а потоа пак да се препродаваат. За мене е тоа поголем deal. Јас ќе си купам Blu-ray верзија.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.378
Поени од реакции
3.887
И јас размислувам за дигиталната верзија само се мислев поради начинот на плаќање оти со мк картичка на store тешко.. А па во галерија некако слаби ми се со ваучери wallet up. Супер би ми дошол некој совет, пример од каде купувате ваучери и кој store е најдобро да се користи us или uk?
Може да поврзеш наша картичка со US Paypal и да купуваш директ од PS Store-от.
Ќе одбереш адреса во Орегон оти нема дополнителни даноци.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.694
Поени од реакции
27.913
Вие со пс4 кога планирате да ги продавате 4ките? Јас се двоумам да ја продадам пред да излези 5ката додека држи цена па одма прв ден да земам 5ка или да чекам 5ката кога ќе имам некој попуст пакет но тогаш ќе изгубам вредност на 4ката. Реално нема многу нови игри за да се купи на прв ден и да немав 4ка сигурно би чекал до кај март-април тие добрите попусти кога ќе се. Ама вака не знам шо да прам сега.
Zavisi koja 4ka. Pro e uste kolku tolku future proof.

Ja imam pro i ne znam dali ke uspeam ponatamu da go prodadam, ako se prodava sega e majkata... Gledam 4ki odat za po 200 eu. : D

A dekemvri e daleku uste sega da go prodadam. Koga ke izleze 5ka za preorder moze ke probam da go sitnam ispod cena, pogotovo ako 5kata ide so demons souls.

A i zavisi kolku ke e 5kata... $399 zvuci super ama kaj nas ke ide mnogu poveke.

И јас размислувам за дигиталната верзија само се мислев поради начинот на плаќање оти со мк картичка на store тешко.. А па во галерија некако слаби ми се со ваучери wallet up. Супер би ми дошол некој совет, пример од каде купувате ваучери и кој store е најдобро да се користи us или uk?
G2a i uk akaunt jas imam, spored mene najdobra opcija.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.378
Поени од реакции
3.887
Мислам дека ако излезе Jailbreak за 4-ката, цената ќе се фиксира на околу 200 еур во наредни две години.
Уште 3-ки кај нас идат за 150 еур.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.115
Поени од реакции
11.677
не гледам зошто би купувал нехакирана 4ка половна кога за 200-250 евра плус може нова 5ка да земам. 150 евра па и подоле има смисла.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.339
Поени од реакции
12.676
A i zavisi kolku ke e 5kata... $399 zvuci super ama kaj nas ke ide mnogu poveke.
Како што ќе биде за цела Европа, така ќе биде и за нас.
Ако од Sony кажат дека цената ќе биде 399 евра за цела Европа, Галерија како официјални увозници мора да ја присвојат таа цена.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
14 август 2012
Мислења
1.610
Поени од реакции
596
Јас 4ка слим 500 гб купив нова од mediamarkt de, 200 eвра со 1 контролер. Сеа колку да ја продададаѓ? xD


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
119
Поени од реакции
82
Со блу реј си е стандард мада му одминува времето, лошо е што пример неможеш апдејт на фирмверот да правиш со заебан ром. Исто така повеќе го осеќаш трудот и напорот вложен во играта ако ја имаш во рака и ти е во колекција дома, со дигиталните некако нема таков филинг. Ја веројатно би одел со блу реј али можда би чекал и про верзија, сега за сега не сум баш загреан.

Заинтересирани за ПС4 Про со џеилбрејк нека се обратат кај мене :) . 50:50 сум дали да го продадам, би сакал да му извадам како за нов ПС4 Про со оглед на тоа што тука на располагање има 1000+ игри за ПС4, ретро арк (емулатори за ПС1, НЕС, ГејмБој...), линукс на усб може да се инсталира, модови... понудете цена и вие во ДМ.
 
На врв Bottom