NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
16 мај 2016
Мислења
319
Поени од реакции
537
mnogu e malku 6 casa za snimanje....telekom ima mnoooogu povece. moze da se kaze deka nema snimanje :)
Уредот е андроид и има usb порта. Тоа значи дека може да се поврзе екстерен уред и да се снима на него. Може да се каже дека нема лимит на снимањето.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
934
Поени од реакции
246
Уредот е андроид и има usb порта. Тоа значи дека може да се поврзе екстерен уред и да се снима на него. Може да се каже дека нема лимит на снимањето.
А што можиш да поврзиш за снимање?
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.409
Поени од реакции
1.458
ne bidejki snimanjeto neodi preku hard disc tuku preku android aplikacija
Снимањето секако дека оди преку апликацијата, но дали има подесување во апликацијата да се зачува снимката на друго место, односно на диск. Хардверски и системски нема ограничување, само апликацијата може да има.

Освен ако снимањето не е кај нив на сервер наместо на боксот, со оглед на ограничувањето од 6 часа. Од тука и можноста да се гледа на другите уреди. Некој да го потврди или негира ова?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
537
Поени од реакции
102
za snimanje nemozes dopolnitelno nis da povrzis snimanjeto si odi preku aplikacija ama licno eve jas sum nemal potreba od poveke mesto za snimanje snimam gledam i brisam super si e za site kanali makedonski si imam tvteka ne kako kaj maxtv samo na nekoj vamu imas za site
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
Значи и Неотел испаднаа дегени, ај што се прескапи ништо иновативно. Н1 во ХД. Ајде нека ги пуштат Фокс каналите и Дискавери во ХД? Ама нема :) Кај се ХБО и други популарни канали? Они регионалните Скопски канали не ги ставиле не па друго
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.711
Поени од реакции
1.292
Значи и Неотел испаднаа дегени, ај што се прескапи ништо иновативно. Н1 во ХД. Ајде нека ги пуштат Фокс каналите и Дискавери во ХД? Ама нема :) Кај се ХБО и други популарни канали? Они регионалните Скопски канали не ги ставиле не па друго
Не би се сложил во целост.
Да можеби се малку поскапи, но сега почнаа. Колку ли само време им требаше на blizoo да понудат македонски превод кај некои канали, а не па да ги имаат сите FOX канали. Преводот се однесуваше и за кај Discovery каналите. За HBO дури сега ги понудија.
Има голема можност, само треба правилно да се развива платформава и да понуди многу повеќе, бидејќи има неограничени можности.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.978
Поени од реакции
5.099
Знам се буниме што го немаат HBO,Fox што немаат HD канали некој оператори ама па не е тоа магично стапче па некој таму вработен да замавне со него за да се појават сите добри канали во еден ден. Треба преговори, треба дозволи и што ти ја знам кавки други процедури има.

Јас не сум корисник на Неотел ама мило ми е што се појави еден оператор кој нуди ваква IPTV платформа со приемници кој во себе имаат андроид.оперативен систем затоа што нуди доста можности. Се надевам ќе се развиваат во иднина и доста повеќе па ќе имаат доста подобра понуда канали ,подобри опции и со тоа ќе привлечат доста корисници.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
Не би се сложил во целост.
Да можеби се малку поскапи, но сега почнаа. Колку ли само време им требаше на blizoo да понудат македонски превод кај некои канали, а не па да ги имаат сите FOX канали. Преводот се однесуваше и за кај Discovery каналите. За HBO дури сега ги понудија.
Има голема можност, само треба правилно да се развива платформава и да понуди многу повеќе, бидејќи има неограничени можности.
Ниту еден оператор немаше МК превод се додека не го направија со закон да мора. А тоа за цената,ако тргнале сега незначи дека треба да бидат поскапи,напротив треба да е поефтино
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
537
Поени од реакции
102
Значи и Неотел испаднаа дегени, ај што се прескапи ништо иновативно. Н1 во ХД. Ајде нека ги пуштат Фокс каналите и Дискавери во ХД? Ама нема :) Кај се ХБО и други популарни канали? Они регионалните Скопски канали не ги ставиле не па друго
vidi sega druze jas bev dolgogodisen korisnik na maxtv se prefrliv uste od samiot start na neotv uslugata na neotel mozam da kazam deka se podobri od maxtv i so kanali i so se drugo no okolu HBO kanalite sto gi spomna mnogu podobri se filmbox otkolku HBO barem taka jas mislam
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.711
Поени од реакции
1.292
Ниту еден оператор немаше МК превод се додека не го направија со закон да мора. А тоа за цената,ако тргнале сега незначи дека треба да бидат поскапи,напротив треба да е поефтино
Не се сложувам повторно. Од самиот старт од кога постојат MaxTV и поранешното BoomTV имаа превод на Discovery, Animal Planet, NatGeo и FOX каналите. Нешто подоцна и другите локални оператори ги понудија преводите. Не можеш да кажеш дека ниту еден оператор немаше, бидејќи имаше и судски спор помеѓу BoomTV и blizoo, но и после тој спорт одреден период не нудеа превод.
Па види, ние ќе си бараме (а и наше право е тоа) да бидат цените пониски, но од тие цени треба да имаат и они некој ќар, ама секако, не па да се заборават со цените и да мислат дека имаме придонеси како во Германија. Според мене, може минимално да се зголеми понудата и цената да остане или иста или и таа да се намали. Но никако да се зголеми цената, а да се намали понудата како што направија Vip од кога се споени.
 
Член од
8 декември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
5
vidi sega druze jas bev dolgogodisen korisnik na maxtv se prefrliv uste od samiot start na neotv uslugata na neotel mozam da kazam deka se podobri od maxtv i so kanali i so se drugo no okolu HBO kanalite sto gi spomna mnogu podobri se filmbox otkolku HBO barem taka jas mislam
Како може да има подобри канали кога макств ги има 90% од каналите на неотв и плус хбо, хбо од, имаш можност и за пикбокс ги имаш аренаспорт 1234 и спортклуб 456 што за тие што следат премиер лига е многу битно пошто повеќе нема да има премиер лига во сабота од 16ч на првите три канала...и има уште еден куп други и канали ама доколку разликата за неотв ја прават гранд телевизија и тоа филмбокс пакетот што лично за мене не заслужува 25ден месечно а не 250ден тогаш тоа е друга приказна.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
Како може да има подобри канали кога макств ги има 90% од каналите на неотв и плус хбо, хбо од, имаш можност и за пикбокс ги имаш аренаспорт 1234 и спортклуб 456 што за тие што следат премиер лига е многу битно пошто повеќе нема да има премиер лига во сабота од 16ч на првите три канала...и има уште еден куп други и канали ама доколку разликата за неотв ја прават гранд телевизија и тоа филмбокс пакетот што лично за мене не заслужува 25ден месечно а не 250ден тогаш тоа е друга приказна.
Тоа и јас го зборам. затоа за тие пари се прескапи. Нека ги додадат тие 30 канали што им фалат (филмски, спортски итн) па тогаш ќе држи муабет цената.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
537
Поени од реакции
102
Како може да има подобри канали кога макств ги има 90% од каналите на неотв и плус хбо, хбо од, имаш можност и за пикбокс ги имаш аренаспорт 1234 и спортклуб 456 што за тие што следат премиер лига е многу битно пошто повеќе нема да има премиер лига во сабота од 16ч на првите три канала...и има уште еден куп други и канали ама доколку разликата за неотв ја прават гранд телевизија и тоа филмбокс пакетот што лично за мене не заслужува 25ден месечно а не 250ден тогаш тоа е друга приказна.
ako zastanes da razmislis za sto zboruvam ke ti stane jasno pickbox ima i neotv kaj maxtv vo osnoven paket od sportski kanali ima samo eurosport drugo nis za drugoto treba da doplatis plus 250 denari za HBO treba da doplatis plus 350 denari za HD kanali 9 kanali vkupno vo paketot treba da doplatis plus 250 denari e razlikata za sto jas zboruvam e toa sto tie kanali sto se na neotv mozam da recam se kvalitetni za mtv hits rock i dance kaj maxtv doplakas na neotv ne za sportklub dopakas pari kaj neotv ne doplakas i plus android e uredot znaci koj kanal sakas ke go gledas svakate ne si ogranicen
 
На врв Bottom