NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
Иначе фалат канали што можат да ги понудат, односно за кои имаат дозвола од АААВМУ: France 3, France 5, RTL2, Super RTL, VOX, 24 Horas, Slo1, Slo2, Kabel1, Pro7, Pro7 Maxx и Sat1 Gold.
Патем, нема веќе промотивна понуда со пола цена, сега е нешто минимално корегирана + 3 месеци без претплата.
Гарант за 3 месеци ќе додадат плус 3 од овие и ќе биде демек нови
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Гарант за 3 месеци ќе додадат плус 3 од овие и ќе биде демек нови
Па бар да се атрактивни и ексклузивни за да си играат вака, ама не. :) Барем според мене не се многу бидејќи не секој разбира германски, француски или пак шпански. :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
Па бар да се атрактивни и ексклузивни за да си играат вака, ама не. :) Барем според мене не се многу бидејќи не секој разбира германски, француски или пак шпански. :)
И па ќе речам скапи кога ќе помислам дека немаат продажни салони
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
mnogu pogresno mislenje imate za neotv
мислам дека немаме погрешно мислење и еве зошто
- оваа фирма одлучила да се споредува и главната конкуренција да ја гледа во телеком бар според цените што по мене е смешно
- реално гледано се поскапи за едно 20% од реалната конкуренција а тоа им е близу, кај близу за 999 денари имаш 3 пати побрз интернет, значи 30 мб, плус повеќе канали, за тие 200 денари разлика можам да ставам некој пакет плус по избор
- за телевизија што користи интернет, 10 мб се премалце, јас имам таа брзина интернет и ја инсталирав апликацијата, и за мене бар е тотално нефункционална, ако гледам некое видео на нет а брат ми е на другиот тв преку андроид боксот гледа нешто, каналите на неотв сецкаат. Или недај боже да пуштиш торент, барем јас не би се жртвувал или едно или друго кога веќе плаќам за двете услуги
- фалат уште неколку канали што барем јас би ги гледал како синестар, history ама не viasat, syfy, comedy central
- премногу канали на неразбирливи јазици за 99% од популацијата а со тоа и тотално бескорисни, не би рекол дека некој ќе седне да гледа некоја шпанска, руска, германска или бугарска телевизија. Што е следно националната телевизија на Узбекистан?
значи и јас барам алтернатива за мојот сегашен оператор ама во сегашната понуда не ја гледам. за да бидат конкурентни би требало уште да ги корегираат цените, бар да се израмнат со близу, или ако веќе не да ја качат брзината на нетот и повеќе и поквалитетни канали не од типот на tv Espania :)
не ми е јасно зошто секогаш се наоѓаш прозван на секое мислење да ги браниш неотел, оставаш впечаток дека си платен за тоа
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
мислам дека немаме погрешно мислење и еве зошто
- оваа фирма одлучила да се споредува и главната конкуренција да ја гледа во телеком бар според цените што по мене е смешно
- реално гледано се поскапи за едно 20% од реалната конкуренција а тоа им е близу, кај близу за 999 денари имаш 3 пати побрз интернет, значи 30 мб, плус повеќе канали, за тие 200 денари разлика можам да ставам некој пакет плус по избор
- за телевизија што користи интернет, 10 мб се премалце, јас имам таа брзина интернет и ја инсталирав апликацијата, и за мене бар е тотално нефункционална, ако гледам некое видео на нет а брат ми е на другиот тв преку андроид боксот гледа нешто, каналите на неотв сецкаат. Или недај боже да пуштиш торент, барем јас не би се жртвувал или едно или друго кога веќе плаќам за двете услуги
- фалат уште неколку канали што барем јас би ги гледал како синестар, history ама не viasat, syfy, comedy central
- премногу канали на неразбирливи јазици за 99% од популацијата а со тоа и тотално бескорисни, не би рекол дека некој ќе седне да гледа некоја шпанска, руска, германска или бугарска телевизија. Што е следно националната телевизија на Узбекистан?
значи и јас барам алтернатива за мојот сегашен оператор ама во сегашната понуда не ја гледам. за да бидат конкурентни би требало уште да ги корегираат цените, бар да се израмнат со близу, или ако веќе не да ја качат брзината на нетот и повеќе и поквалитетни канали не од типот на tv Espania :)
не ми е јасно зошто секогаш се наоѓаш прозван на секое мислење да ги браниш неотел, оставаш впечаток дека си платен за тоа
kako prvo mene nikoj nemoze da me plati jas si imam dovolno no kazuvam toa sto e i iskustvata so neotv i so maxtv a gledam deka ne gi razbiras bas najdobro rabotite okolu internet i televizija pa da ti posocam znaci taa brzina od 10mb/s e za internetot i nema nikakva vrska so televizijata televizijata crpi internet brzina od celokupnata linija a ako e potrebno ako gledas dva HD kanali i si na bakar togas televizijata zema brzina i od internetot no i togas e dobar ne e spor a ti sto kazuvas 30mb/s imalo blizoo ima i neotel na optica
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
kako prvo mene nikoj nemoze da me plati jas si imam dovolno no kazuvam toa sto e i iskustvata so neotv i so maxtv a gledam deka ne gi razbiras bas najdobro rabotite okolu internet i televizija pa da ti posocam znaci taa brzina od 10mb/s e za internetot i nema nikakva vrska so televizijata televizijata crpi internet brzina od celokupnata linija a ako e potrebno ako gledas dva HD kanali i si na bakar togas televizijata zema brzina i od internetot no i togas e dobar ne e spor a ti sto kazuvas 30mb/s imalo blizoo ima i neotel na optica
си изнакажа глупости, имало и на неотел оптика :facepalm::facepalm: па никој нерече дека нема, направена е споредба со цена на пакетите, прочитај малце подобро
а за тоа дека интернетот немал никаква врска со телевизијата можеш мали деца да лажеш само. Незнам дали уште трае, ама едно време секој можеше да ја симне апликацијата и да види. По твојава легендарна логика пуштен торент нема да и смета на телевизијата а?????
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Moжеби веќе тука сум пишал ова но ете не се сеќавам сега а и ме мрзи да вртам страни по темава.

Aпликацијата на Google play има 30 дена тест период. Мене ме интересира дали кога мене ќе ми завршат тие 30 дена тестирање можам после од друг мејл да продолжам со уште 30 дена додатно тест период?

Јас пред малку ја пробав на мобилен и нити кочи нити ништо само една замерка имам Sport klub иако пишува HD не е таква, друго фали канал кај што ќе може да се гледа Лига Шампиони, фали HBO, фали RTL хрватските и уште некој за кој се надевам ќе ги стават.

Според мене Неотв имаат сега подобра понуда канали од Maкс тв но Макс тв се вади на HBO, RTL хрватскиот пакет, Arena Sport, Sport klub 4,5,6, M1 филмските, RTRS, MTV Adria, региналните и локални мак канали, тв архивата.

Ми се допаѓа тоа што Неотел се потрудиле да воведат канали од Германија, Италија, Русија, Турска, Франција (тоа што повеќето од нас неги разбираме тие јазици е друг моабет). Не ми се допаѓа тоа што немаат свој салони низ градовиве, па да не видев на сајтот или не ги прашав немаше да знам како би можел некогаш ако се одлучам кај нив да се претплатам каде да одам да направам договор.

Според она што јас го видов мислам дека они гледаат конкуренција на Blizoo и Телеком. Со Blizoo во канали а со Teлеком во цените. Е сега како се фунционални, кочи, не кочи брзина на интернет, телевизија и тие работи не можам да дадам критика затоа што не сум нивни претплатен корисник. Сето ова го коментирам од само два пати тестирање на андроид апликацијата.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
marcelo jas koga zemav neotv nemase nieden korisnik da mi potvrdi sto e kako e rizikuvav zemav sto se vika macka vo vreka go zameniv maxtv so neotv no sum prezadovolen a dokolku za slikata na sk kanalite vo HD navistina otkako gi prefrlija vo HD slikata e losa no na tv e stvarno dobra[DOUBLEPOST=1474982575][/DOUBLEPOST]nem
си изнакажа глупости, имало и на неотел оптика :facepalm::facepalm: па никој нерече дека нема, направена е споредба со цена на пакетите, прочитај малце подобро
а за тоа дека интернетот немал никаква врска со телевизијата можеш мали деца да лажеш само. Незнам дали уште трае, ама едно време секој можеше да ја симне апликацијата и да види. По твојава легендарна логика пуштен торент нема да и смета на телевизијата а?????
nema da i smeta na televizijata so pusten torent imam probano torent imam pusteno spustam i gledam tv na dvata televizori a jas ne tresam gluposti bidejki znam kakvi se rabotite a ti ako neznaes prasaj podobro ke bide
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
marcelo jas koga zemav neotv nemase nieden korisnik da mi potvrdi sto e kako e rizikuvav zemav sto se vika macka vo vreka go zameniv maxtv so neotv no sum prezadovolen a dokolku za slikata na sk kanalite vo HD navistina otkako gi prefrlija vo HD slikata e losa no na tv e stvarno dobra[DOUBLEPOST=1474982575][/DOUBLEPOST]nem

nema da i smeta na televizijata so pusten torent imam probano torent imam pusteno spustam i gledam tv na dvata televizori a jas ne tresam gluposti bidejki znam kakvi se rabotite a ti ako neznaes prasaj podobro ke bide
излегува ти си посебен корисник изгледа
ја имам симнато апликацијата и пробано и на тв и на андроид бокс поврзан со тв и многу добро знам што зборам. Имам буквално иста брзина од пакетот што го нуди неотел 10 мб и при користење торент кочи дефинитивно, а и немора јас и ти да се расправаме за нешто што мможе секој да го провери. нека ја симне апликацијата некој и нека пушти торент па нека пише
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
излегува ти си посебен корисник изгледа
ја имам симнато апликацијата и пробано и на тв и на андроид бокс поврзан со тв и многу добро знам што зборам. Имам буквално иста брзина од пакетот што го нуди неотел 10 мб и при користење торент кочи дефинитивно, а и немора јас и ти да се расправаме за нешто што мможе секој да го провери. нека ја симне апликацијата некој и нека пушти торент па нека пише
drugar jas i ti nema sto da se raspravame ubavo kaza ti no nemozes ili nesakas da me razberis znaci ti ja probuvas aplikacijata so internet od drug provajder so 10mb brzina na internetot a jas ti zboruvam za internet od neotel sto tie si pustaat pogolemi brzini na linijata za da nema problemi televizijata inaku ti zboruvam za brzini od 16 mb na linijata
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
А секаде се достапни и со бакарот каде што има бакар на Телеком? Пример, ОНЕ го нуди интернетот преку каблите на Телеком. Дали би можел сега да станам корисник на Неотел ако линијата оди преку тие кабли?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
А секаде се достапни и со бакарот каде што има бакар на Телеком? Пример, ОНЕ го нуди интернетот преку каблите на Телеком. Дали би можел сега да станам корисник на Неотел ако линијата оди преку тие кабли?
Да така иде. Пакетите одст преку бакар и оптика на телекон. Моментално се достапни во 12 градови и тоа можеш да го видип на нивната страница во делот на Неотел партнери за трио пакети. Од кој град си ти?[DOUBLEPOST=1475307043][/DOUBLEPOST]neoTrio пакетите се достапни во следните градови: Скопје, Битола, Свети Николе, Кичево, Струмица, Велес, Куманово, Охрид, Струга, Кратово, Тетово, Гостивар
http://neotel.mk/category/za-nas/#56
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom