NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 декември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
5
ako zastanes da razmislis za sto zboruvam ke ti stane jasno pickbox ima i neotv kaj maxtv vo osnoven paket od sportski kanali ima samo eurosport drugo nis za drugoto treba da doplatis plus 250 denari za HBO treba da doplatis plus 350 denari za HD kanali 9 kanali vkupno vo paketot treba da doplatis plus 250 denari e razlikata za sto jas zboruvam e toa sto tie kanali sto se na neotv mozam da recam se kvalitetni za mtv hits rock i dance kaj maxtv doplakas na neotv ne za sportklub dopakas pari kaj neotv ne doplakas i plus android e uredot znaci koj kanal sakas ke go gledas svakate ne si ogranicen
Тоа што неотв се поевтини не значи дека се подобри...да не се сватиме погрешно дај боже да станат исто толку добри како телеком тоа ке е убаво за сите корисници...меѓутоа во моментов не се конкурентни со понудата и јас како корисник не би се префрлил таму пошто кај што не нудат ништо ново дури нудат и помалце...финансиите се едно квалитетот на канали е нешто друго...за некого е битно првото за некого второто...андроид како андроид не ми треба неотв за тоа доколку само тоа е тоа што им е најдобро од понудата...80% од новите телевизори се веќе андроид така да и не е тоа којзнае што.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Тоа што неотв се поевтини не значи дека се подобри...да не се сватиме погрешно дај боже да станат исто толку добри како телеком тоа ке е убаво за сите корисници...меѓутоа во моментов не се конкурентни со понудата и јас како корисник не би се префрлил таму пошто кај што не нудат ништо ново дури нудат и помалце...финансиите се едно квалитетот на канали е нешто друго...за некого е битно првото за некого второто...андроид како андроид не ми треба неотв за тоа доколку само тоа е тоа што им е најдобро од понудата...80% од новите телевизори се веќе андроид така да и не е тоа којзнае што.
kolku vreme si korisnik na maxtv?
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
Тоа и јас го зборам. затоа за тие пари се прескапи. Нека ги додадат тие 30 канали што им фалат (филмски, спортски итн) па тогаш ќе држи муабет цената.
A кои се ти 30 спортски и филмски канали што им фалат?

Моментално барам алтернатива на макств-то и ја разгледував и понудата на неотел и можам да кажам дека имаат подобар избор на канали во основниот пакет.
Во основниот пакет ги има истите што и на макств плус спортклуб и тоа во хд. На макств се доплаќаат.
Филмските се исто тука некаде, макств ги има повеќе м1 и макс.
Документарни канали макств има повеќе од палетата на дискавери, но затоа кај детските предноста е кај неотел, а ја имаат и ХРТ.
Музичките канали за кои макств бара доплата, неотел ги има без, а му фалат балканските.
Другото горе доле тука е.

На макств-то и така едно триесетина канали од типот на фешн тв, ДМ и слични ми се потполно исклучени, така да воопшто нема да ми недостигаат.
Огромна предност за мене кај макств-то е можноста за снимање и тоа на повеќе канали истовремено, што за жал никој друг оператор не го нуди. Сите можности за снимање, чување и гледање на овие содржини кај останатите оператори се смешни во однос на макств.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
A кои се ти 30 спортски и филмски канали што им фалат?

Моментално барам алтернатива на макств-то и ја разгледував и понудата на неотел и можам да кажам дека имаат подобар избор на канали во основниот пакет.
Во основниот пакет ги има истите што и на макств плус спортклуб и тоа во хд. На макств се доплаќаат.
Филмските се исто тука некаде, макств ги има повеќе м1 и макс.
Документарни канали макств има повеќе од палетата на дискавери, но затоа кај детските предноста е кај неотел, а ја имаат и ХРТ.
Музичките канали за кои макств бара доплата, неотел ги има без, а му фалат балканските.
Другото горе доле тука е.

На макств-то и така едно триесетина канали од типот на фешн тв, ДМ и слични ми се потполно исклучени, така да воопшто нема да ми недостигаат.
Огромна предност за мене кај макств-то е можноста за снимање и тоа на повеќе канали истовремено, што за жал никој друг оператор не го нуди. Сите можности за снимање, чување и гледање на овие содржини кај останатите оператори се смешни во однос на макств.
Според мене овие канали им фалат:

HBO, Cinestar Пакетите

Од поединечни канали: E!, AXN, AXN Spin, History Channel, 3te RTL Hrvatska, Universal Channel (Diva сега). Плус други ситни што не ми текнуваат сега.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
A кои се ти 30 спортски и филмски канали што им фалат?

Моментално барам алтернатива на макств-то и ја разгледував и понудата на неотел и можам да кажам дека имаат подобар избор на канали во основниот пакет.
Во основниот пакет ги има истите што и на макств плус спортклуб и тоа во хд. На макств се доплаќаат.
Филмските се исто тука некаде, макств ги има повеќе м1 и макс.
Документарни канали макств има повеќе од палетата на дискавери, но затоа кај детските предноста е кај неотел, а ја имаат и ХРТ.
Музичките канали за кои макств бара доплата, неотел ги има без, а му фалат балканските.
Другото горе доле тука е.

На макств-то и така едно триесетина канали од типот на фешн тв, ДМ и слични ми се потполно исклучени, така да воопшто нема да ми недостигаат.
Огромна предност за мене кај макств-то е можноста за снимање и тоа на повеќе канали истовремено, што за жал никој друг оператор не го нуди. Сите можности за снимање, чување и гледање на овие содржини кај останатите оператори се смешни во однос на макств.
da ti kazam pravo snimanjeto i mnogu mnogu ne mi nedostasuva bidejki i na maxtv mnogu ne snimav ama deka vo nekoi rab e podobro neotv eve jas toa go kazuvam kako dolgogodisen korisnik na maxtv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
koja TVNova? hrvatskata? taa e super ako ja pustile.
a i RAI se super, ce se iznagledas ubavi zeni
Хрватската Tv Nova нема права за емитување во Македонија. Сигурен сум се работи за нашата ТВ НОВА информативниот канал. RAI е супер канал и да стварбо убави жени, интересни емисии, музика, филмови има да се изнагледате а и нешто од итаљанскиот јазик ќе поднаучите. На Макс тв го имаше еден период но брзо време го исклучија од не знам точно кој причини.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
На Макс тв го имаше еден период но брзо време го исклучија од не знам точно кој причини.
Не си платија за права на ЗАМП и целиот т.н. Европски пакет (германски, француски, италијански, турски канали) беа тргнати. Од истата причина и BoomTV поранешното ја острани HRT1, додека пак blizoo исто така како MaxTV ги тргна германските канали. :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Тв Нова мислев за македонскиот информативен канал. Ги има истите на нивната веб страна.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Иначе фалат канали што можат да ги понудат, односно за кои имаат дозвола од АААВМУ: France 3, France 5, RTL2, Super RTL, VOX, 24 Horas, Slo1, Slo2, Kabel1, Pro7, Pro7 Maxx и Sat1 Gold.
Патем, нема веќе промотивна понуда со пола цена, сега е нешто минимално корегирана + 3 месеци без претплата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom