NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
537
Поени од реакции
102
mislam i blizoo imaa i total tv sk vo HD ama koj tocno sportklubovi neznam ako sakate ke vi slikam i ke zakacam slika tuka
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
mislam i blizoo imaa i total tv sk vo HD ama koj tocno sportklubovi neznam ako sakate ke vi slikam i ke zakacam slika tuka
И ја сум на неотв друже, али мислам дека не е баш хд ова. Како и да е и хрт3 и 4 кај мене малку покасно ги пуштија, ќе видиме

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.924
Поени од реакции
1.924
Сакате да кажете дека и македончето ќе гледа Барса Реал во HD?!?! :D :D
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.726
Поени од реакции
953
А зошто се само 2 и 3 пуштени во ХД, а не и кецот ?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.924
Поени од реакции
1.924
SK 1 HD нема да ја гледаме за жал бидејќи АВМУ не ја дозволува во РМ, односно СК 1 Hrvatska ја нема во HD. Но, бидејќи некому му смеќава српскиот во Македонија, ама важно на Канал 5 ќе фучи цел ден српска музика можно е и без СК 1 да останеме односно најинтересниот дел ќе биде ако СК ги исклучи СД каналите (а ова и се најавува). Најжално во случајов е тоа што во пакет одат, односно нашиве оператори (кои склучиле договор за ХД каналите) плаќаат за сите СК канали во ХД, но само 2 емитуваат во ХД поради чудни закони од нашава агенција. Доколку АВМУ ја дозволи српската верзија, оние кои ги емитуваат СК 2 и 3 во HD, веднаш ќе го пуштат и СК 1 во HD бидејќи како што кажав во пакет оди.
 
Последно уредено:
На врв Bottom