Mazda 6 vs. Opel Insignia

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
На кратко: Мазда, многу подобар дизајн.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ѕирнете таму во горното лево ќоше што пишува:

 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Јапонец бе ееј ало,
треба ли да се размислува,
точно дека германските се втори (први јапонските),
ама Опелот се смета со Корејски квалитет,
тоа ќе му дојде ~Германско ама како да не е~
Aloo Opel e moze da mu se dade koreski kvalitet samo na dizel motorite bidejki se isuzu nemaa svoe sega ne znam kako e.Inaku najvozeni koli opsto vo svetot se OPEL I VW.I plus ima dobieno nagrada Kola na godinata pa kako sto znam i mazda se natprevaruvase za ovaa nagrada no ne ja dobi.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Opel Insignia...Nesto najubavo sto izleglo od Opel poslednive godini:)
 

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Не треба да се базираме само на убавината на автомобилот. Опелот е економичен, ниска цена, ниски цени на делови и има делови секаде, додека за Мазда е поразлично. Али во секој случај би одбрал Опел Инсигниа, убав изглед, каде каде подобар од Мазда.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Убаво ми рече некој кога ја отвори темата. Чекај да ги видиш двете во живо па да збориш :). Ја видов Инсигниата и сум прееезадоволен од тоа што го видов.

Каква линија, комоција, внатрешен изглед, надворешен, се`.

Едноставно браво за Опел, за ова убаво здание. Нешто најубаво од Опел до сега.
Го менувам мислењето, би ја одбрал Инсигниата. Башка има супер цена :)И вреди за тие пари.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.580
Поени од реакции
3.276
Инсигниата ја имам возено и можам да кажам (од свое искуство, а не од рекла казала) дека е топ. Седнувам и потонувам... иии нејкам да излезам:). Само јас возев 1.8 160 кс или колку беше не ми текнуе и беше спора ептен. Е сеа дали е таков моторот или зашо не беше развозена не знам... Маздата не сум ја возел и не можам да кажувам..али е прилично скапа за наши услови. Сепак за тие пари би го земал Акордот, ако треба да избирам меѓу маздата и хондата..
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Инсигниата ја имам возено и можам да кажам (од свое искуство, а не од рекла казала) дека е топ. Седнувам и потонувам... иии нејкам да излезам:). Само јас возев 1.8 160 кс или колку беше не ми текнуе и беше спора ептен. Е сеа дали е таков моторот или зашо не беше развозена не знам... Маздата не сум ја возел и не можам да кажувам..али е прилично скапа за наши услови. Сепак за тие пари би го земал Акордот, ако треба да избирам меѓу маздата и хондата..
Како бе бавна 1,8 :S
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Инсигниата ми е моментално љубовта на мојот живот, ги имам видено и двете во живо и двете се гром али Инсигниата ко да е правена за мене :) Не ме интересира многу моќност и такви работи зошто и онака не планирам да се тркам или да изигравам мангуп низ маало.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.580
Поени од реакции
3.276
Како бе бавна 1,8 :S

Да бе друже, трактор. Дали зашо не беше развозена, дали зашто е тешка (тон ипол мислам дека е) појма немам ама беше спора ептен... Којзнае па колку е тром дизелот 2.0 со 160 коња....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Да бе друже, трактор. Дали зашо не беше развозена, дали зашто е тешка (тон ипол мислам дека е) појма немам ама беше спора ептен... Којзнае па колку е тром дизелот 2.0 со 160 коња....
Брат ти драпаш или ти дале некоја демо верзија да возиш?

Фордт мој (караван) со 60 кс дизел, можам да речам дека солидно влечи а е над тон... Инсигниата е 3 пати појака а потешка со некои 200-300 кг и велиш дека не влечи? Нема теоретска шанса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom