Mazda 6 vs. Opel Insignia

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ако се во игра сите модели, прв избор би ми бил Мерцедес, па А4, па потоа инсигниа и бмв 3
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ако се во игра сите модели, прв избор би ми бил Мерцедес, па А4, па потоа инсигниа и бмв 3
Заборави мерцедес, кај вратите на над 100.000 мерцедеси од А и Б серијата каде што е заварувано се појавува корозија, и се создаваат „пликови“ под бојата кои покажуваат корозија, мерцедес ќути и не кажува ама овие од ауто билд ги провалија. Со други зборови, мерцедес продава марка за големи пари а штеди на квалитет.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
јас од тие сите горе би ги одбрал пасатот, 407 и авенсисот
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Би ја избрал маздата, ја имам видено и у живо ептен е топ... Иначе овој пеачов Јован Јованов има таква... :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
armin од тие две секако маздата
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Ајде веќе кога спомнуваме коли од истата средна класа, барем да ги спомнеме сите: Toyota Avensis, Honda Accord, Subaru Legacy, Citroёn C5, Renault Laguna, Peugeot 407, Mercedes C-series, BMW 3-series, Audi A4, VW Passat, Ford Mondeo, Hyundai Sonata, Chevrolet Epica, Volvo S40, Saab 9-5, Kia Magnetis, Alfa Romeo 159, Seat Toledo и Skoda Octavia иако последнава повеќе ја споредуваат со компактна класа на коли отколку со средна класа.

Еве слика од црната варијанта на внатрешноста на инсигниата, се надевам дека оваа слика може да се хотлинкува:

ја гледам сликата и некако не ми штиме па каде е рачната кочница бе
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
можда ја направиле ко на мерцедес-ножна. а може и од аголов не се гледа, се крие позади наслонот за рака.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Иако Опел не ми е баш најомилен, морам да признаам дека ова изгледа многу убаво ускладено и ми се допаѓа.

ја гледам сликата и некако не ми штиме па каде е рачната кочница бе
Рачната кочница е електронска. Запримети едно копче позади мењачот, од десна страна. Тоа е рачната!
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Абе и двете коли се екстра онака у изглед ама маздата е за нијанса поубава. Иначе како производител секако дека би ја одбрал Мазда. Така да мојот избор паѓа на Мазда 6.
 

JocikA

The red one
Член од
24 јуни 2008
Мислења
109
Поени од реакции
28
Мазда vs Опел ??? Ипак сум за Германска прецизност и бирам Опел а наследников е гром... Уф да имав паре
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
101
Поени од реакции
0
Возам Вектра и сум презадоволен,затоа не би експериментирал туку би идел на веке пробано и сигурно за мене,би ја одбрал инсинјата
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
mora da priznam dvete koli se dobri. No jas poveke imam slusano za Mazda od kolku za Opel. Mene ne me vozbuduva voopsto koga ke slusnam za opel istoto odi i za Mazda ama ako moram da odberam edna: MAZDA
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Германска прецизност? Не, пре би рекол германска сила и тврдост! Јапонска прецизност, да да. Во случајов бирам Мазда...
Но, најголема љубов во ваквите луксузни седан класи ми е СААБ, нешто неверојатно! СААБ бирам пред се! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom