Bacillus gagous
Поени од реакции
168

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Хахахаха, мутацијата може да биде заебана работа. Некој можеби навистина има по неколку сетилни органи за мирис :)
  M
  а бе што ти се дешава пишуваш постови долги една реченица
  Го рушиш митот за тебе:icon_lol:
  Што се деси со километарските постови со убави објаснувања :back:
  здраво, има во мојата зграда слободен стан, еднособен. освен тоа, на секој спрат во зградава има по еден наш. ;)
  Да ти одговорам тука да не одиме оф топик на темата за јазикот. Во Австрија е тотално обратно од тоа што го напиша. Тука Hochdeutsch никој не збори сите зборат на дијалект и најчесто одбиваат или не знаат Hochdeutsch. Да не веруваш :icon_lol:.

  Во школо па дури и по јавни институции многу често се збори дијалект а меѓу себе исклучиво на дијалект. Во Тирол и Форалберг нема шанси да ги разбереш.

  За другите работи друг пат може ќе дискутираме :wink:.
  Јајк... А јас почнав со многу кари да готвам:)
  Ќе знам што е проблемот ако веќе ни еден Французин неќе да седи до мене во амфи:))
  Анастазија без нервози, неможе сите да се космополити.
  ----------
  Што знам, не барам некој врвен космополитизам или крајна слободоумност. Ни јас не сум таква, немам ни амбиција да бидам, неприродно ќе ми биде...:) Ама ми иде на нерви ограничено размислување на еден канал... Иначе, најлош мирис мене ми имаат Индијците. Не знам дали е ради храната како што велиш, можно е... Ама и кај нив зависи...
  ----------
  R
  ок ок....фала мног данке..
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom