iPhone 6 и iPhone 6 Plus

Дали ќе премините на iphone 6

  • Да

    Гласови: 8 15,7%
  • Не

    Гласови: 43 84,3%

  • Вкупно гласачи
    51
  • Гласањето е завршено на .

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Каква реклама, сега видеово ќе го видат милиони луѓе, герила маркетинг at its best.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Каква реклама, сега видеово ќе го видат милиони луѓе, герила маркетинг at its best.
Остај тоа што ќе го видат видеото. Самиот факт што и телевизиите се зафатени од Епл треската и на секое пуштање на нов ајфон и они спијат пред продавниците со фановите и прават репортажи ја зголемува популарноста на ајфон за 50%. А сигурно и самиот Епл си плаќа за ова. Имаат јак маркетинг, тоа е тоа.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Не сум сигурен дали го вреѓате iPhon-от или неговите корисници...
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
bes pari da mi go davas ajfonot nema da go zemam, toa slikickite na ekranot mu se kako slikickine za veligden na jajca sto gi lepime, vidi go kakvi se na s4, s5 ili sega na NOTE 4-perfekt
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Има најави за кога ќе го донесат овде?
За еден месец ќе го има во Ледиком за околу од 900-1200 евра зависи од Гига верзија,а официјална во Т-Ебале дури во ноември или декември зависи кога ќе ги потрошат ајван 5 .
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
За најдобар тач, да, ајфоните имаат. Али ова другото ти е само тропање глупости. Како прво Galaxy S5 е најпродаван телефон, перфомансите се 20 пати појаки од тие на ајфонот. Камерата нормално дека е подобра на Самсунгот. А и не само Samsung, дури и LG G3, Sony Xperia Z2, Huawei P7...и многу други се подобри од ајфонот.
Едно сум научил до сега а тоа е со фанбојс да не се расправаш:icon_mrgr:
Секако, ако користиш 1 апликација, пробај да отвориш 10-на, после ќе збориме :)

За крај, кога и во што сакаш да се кладиме, дена nexus 5 работи помазно - побрзо, од било кои ioS уред? :)

Ќе го дадеш ли iPhon-от, ако nexus 5 работи побрзо?
Докази има милион. Али џабе е на Епл Фанбој да му докажуваш. Све е докажано. Нема што јас да ти докажувам.
Остај тоа што ќе го видат видеото. Самиот факт што и телевизиите се зафатени од Епл треската и на секое пуштање на нов ајфон и они спијат пред продавниците со фановите и прават репортажи ја зголемува популарноста на ајфон за 50%. А сигурно и самиот Епл си плаќа за ова. Имаат јак маркетинг, тоа е тоа.
iDiots

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
bes pari da mi go davas ajfonot nema da go zemam, toa slikickite na ekranot mu se kako slikickine za veligden na jajca sto gi lepime, vidi go kakvi se na s4, s5 ili sega na NOTE 4-perfekt

не знам шо доаѓате тука да го хејтате ајфонот, идете и пишувајте си во андроид тема
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
bes pari da mi go davas ajfonot nema da go zemam, toa slikickite na ekranot mu se kako slikickine za veligden na jajca sto gi lepime, vidi go kakvi se na s4, s5 ili sega na NOTE 4-perfekt
Море за без пари да ти го дадат, има да го земаш как алва


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Толку од премиум квалитетот на Iphone 6. Копија на LG Flex, ама не намерно. :pos: После речете дека другите биле ефтина пластика. :cool:



 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom