iPhone 6 и iPhone 6 Plus

Дали ќе премините на iphone 6

  • Да

    Гласови: 8 15,7%
  • Не

    Гласови: 43 84,3%

  • Вкупно гласачи
    51
  • Гласањето е завршено на .

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Купи телефон од 600-700 евра и за една недела најди го искривен во џебот... Јебем ти логика
[DOUBLEPOST=1411556350][/DOUBLEPOST]

не знам шо доаѓате тука да го хејтате ајфонот, идете и пишувајте си во андроид тема
Интересно ни е бидејќи излезе новиот ајфон 6 и 6 плус со curved screen. Многу биле јаки! Дали ти веќе го купи твојот?
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
За членовите погоре. Со видеата, сакате да кажете дека вашите пластични самсунзи се поиздржливи?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
За членовите погоре. Со видеата, сакате да кажете дека вашите пластични самсунзи се поиздржливи?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
А ти сакаш да кажиш дека ова е иновација?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Сега чекам 6s со титаниумско куќиште.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Фанбојчињата почнаа да даваат оправдувања демек не било препорачливо да се носи во џеб или без футрола :vozbud:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Токму ова го чекаа сеирџиите и андроид фанбојсите. Сега душевно се исполнети и ќе можат мирно да спијат[DOUBLEPOST=1411585017][/DOUBLEPOST]

Пази, не е ни Android L, нити ART рантајм :)
Пази, Нексус 5 е Quad Core со 2 GB RAM, iPhone 6 е Dual Core со 1 GB RAM и пак во некои случаи е побрз од Нексусот а во некои случаи Нексусот е побрз.
Are you getting my point?
 
Последно уредено:
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Дополнување на членот погоре

Steve Jobs се превртува во гроб. Кога денес ги видов сликите мислев дека се резултат на обид за дискредитирање од страна на конкуренцијата ама после видеово кога гледам како лесно се витка уште повеќе се разочарав од новиот ајфон.
п.с Добро тролање од LG. Им се наместија на волеј.:pos::pos:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752


900 eura....POSO KVALITETOT NA IZRABOTKATA E NEVIDEN.....ali ako
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
За членовите погоре. Со видеата, сакате да кажете дека вашите пластични самсунзи се поиздржливи?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Немам Самсунг ама изгледа дека "пластичните и неквалитетни самсунзи" се 3 класи подобри и за пола цена. Ти пак продолжи да мислиш дека се што ќе извади Епл е најдобро на свет. Твои пари не ти се мешам ама реалноста е дека плаќате дупло повеќе божем за квалитетот на изработката а уствари пластични телефони се поквалитетни во изработка што е жалосно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317

Пази, не е ни Android L, нити ART рантајм :)
Dobro be bate te gledam spies na temava,od petni zili se napinjas protiv apple,pa tatko ti da bese na CEO na Samsung nemase da go potis do tolku.Pa tebe onie sektasite od Herbalife moze voda da ti nosat,sto tolku imas protiv apple,da ne ti ja zema nekoe bate so ajfon zenskata?So negovi pari koj sto saka ke si pravi,daj olabavi malku.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom