iPhone 6 и iPhone 6 Plus

Дали ќе премините на iphone 6

  • Да

    Гласови: 8 15,7%
  • Не

    Гласови: 43 84,3%

  • Вкупно гласачи
    51
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
Долго време размислувам и следев голем број форуми , web страни кој известуваа за iphone 6 ipad air pro и се надевам на iwatch . Па дечки ова е официјалната тема и очекувам постови до почетокот на WWDC па официјално и дирекно ќе известуваме за сите случувања . Среќно Apple
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Абе сеа дури стана меинстрим да се хејта ајфон, ама додека не имплементираат некој иновативен фичр, боље хардвер или помала цена не ти зиам бре! не дека му е гајле на некој! ама сакам кастомизација! што ајфонот ја нема!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Хардверот е добар каj iPhone, барем 5s беше топ од тој аспект. Им фалат иновации и по отворен оперативен систем, хардверот е супер.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Абе сеа дури стана меинстрим да се хејта ајфон, ама додека не имплементираат некој иновативен фичр, боље хардвер или помала цена не ти зиам бре! не дека му е гајле на некој! ама сакам кастомизација! што ајфонот ја нема!
Како бе ајфон немал кастомизација ? Ајфон со џејлбрејк го тепа било кој андроид.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Како бе ајфон немал кастомизација ? Ајфон со џејлбрејк го тепа било кој андроид.
Вистински, нема. Таа кастомизација што ја има iOS со џејлбрејк Андроид ја има х1000 пати подобра кога го стартуваш телефонот без потреба да инсталираш додатоци за да го отвориш софтверот. Ако направиш рут, тогаш можностите се неограничени.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Вистински, нема. Таа кастомизација што ја има iOS со џејлбрејк Андроид ја има х1000 пати подобра кога го стартуваш телефонот без потреба да инсталираш додатоци за да го отвориш софтверот. Ако направиш рут, тогаш можностите се неограничени.
Многу зависи од тоа што гледаш како кастомизација, до пред 7-8 месеци имав htc one со custom rom (нели нормално рутнат) и според мене премногу комплициран е во споредба со Jailbreak што е многу пофункционално и полесно да се направи.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
680
Бидејќи зедов iPhone годинава, планирам да го користам 3 години и да се префрлам на iPhone 7/7s.
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
155
Поени од реакции
64
можно е да дадат со IOS 8 некој подобрени слободни активности , но сепак многу ќе падне концентрација на изгледот на iphone 6 и што се содржи , ќе се осврнат на здравјето и тие sport apps , не очекувам некој бум иновации најискрено . Но сепак оставам да ме изненадат .
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
680
А шо правиме ако нема iphone 7 :icon_lol:
Ќе има само името може нема да е iPhone 7 :) Знаеме дека компанииве сакаат да си играат со називите па да смислат нов префикс/суфикс
 

Kajgana Shop

На врв Bottom