shutdown
Поени од реакции
238

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Истото што те праша simeon и ја сакам да те прашам, пошто од Amazon не праќаат игри и фигури во Македонија, книги да ама друго не, па ме интересира тебе како ти има стигнато. Ја знам еден начин ама ме интересира дали е истиот или е некој нов поквалитетен начин за нарачување од Amazon тука кај нас.
  Druze vidov si pisal deka ti stasala igra od amazon pa sakam da te prasam dali direktno ja poraca za Makedonija ili preku druga drzava poraca ? Zosto jas ednas probav da poracam mi pisaa deka ne prakjaat igri za Makedonija. ???
  здр
  читав тука на форумот и видов си му пишал на Retarder во врска со Paypal, па да те прашам дали може на кратко да ми објсниш процедурата како да префрлам пари од paypal акаунт на сметка во мк, и во која банка треба да имам сметка или во која може
  позз
  shutdown
  shutdown
  ako imas pari na paypal ke stisnes na witdraw pa na withdraw funds to your card, pa ke odis na AMOUNT tuka ke pises kolku sakas da prefrlis a ispod toa pisuva To: na koja karticka da gi prefrlis (ako imas edna karticka staveno na paypal nema potreba da pipas tamo) pa ke stisnes CONTINUE i tolku, ke cekas okolu 2 dena tretiot den vecer vo 20:00 ke gi imas
  JohnKav
  JohnKav
  fala ti mnogu, no dali moze od bilo koja banka i dali treba da e kreditna ili moze i so debitna?
  shutdown
  shutdown
  ja kreditna imam od tutunska
  Брат гледам си го апдејтирал твојот Х8. И јас го купив пред некој ден па ај ако не ти е тешко да ми објасниш, што добиваш со апдејтирање, како се апдејтира, треба ли Wi-Fi и така тоа ако не ти е тешко пиши ми ПМ поззз
  Брат гледам си порачувал преку www.aliexpress.com,па ме интересира дали рачен часовник од да речеме 10 долари со фри шипинг пратен преку дхл ќе ми стигне на врата без проблем и нормално платено преку дебитна картица?
  Колку имаш искуство со оваа страна?
  shutdown
  shutdown
  da sum naracuval mnogu proizvodi, preku DHL stiga za 2 dena na vrata i nema nisto da platis dokolku toj tamu plati,ja imav poracano graficka kartica od 120 dolari pa ne plativ nisto
  shutdown
  shutdown
  normalno od koga ke go dobies brojceto za sledenje za 2 dena go imas proizvodot nakaj 14 casot
  Друже шо бидна бе? Ја сеуште чекам да ми напраиш preorder.. Ја неам пари.. Ти имаш пари.. Биди фер..
  Ее и сега ми текна.. Знаеш.. Ке правиме некој HoN тим.. Паа.. Онака ние сиромашни, ти богат.. Може да не спонзорираш и на сите да ни земеш еден account?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom