Game of Thrones

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.818
Поени од реакции
8.449
Штета што никогаш нема да ги заврши книгите дебелиот.

И заради тоа добивме неколку ретардирани разврски како на пример:

1689245423366.png
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.805
Поени од реакции
7.401
Член од
26 јануари 2020
Мислења
728
Поени од реакции
966
Здраво, дали може некој да ми каже како одат по ред книгите и дали од негде можат да се купат на англиски јазик кај нас? :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.805
Поени од реакции
7.401
Здраво, дали може некој да ми каже како одат по ред книгите и дали од негде можат да се купат на англиски јазик кај нас? :)
Академска книга ги има сите ем другите книги од Џорџ, а редоследот A game of thrones,A clash of king, A storm of swords,A feast of crows, A dance with dragons и новата што ја пишува 100 години The wishers of wind.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
728
Поени од реакции
966
Академска книга ги има сите ем другите книги од Џорџ, а редоследот A game of thrones,A clash of king, A storm of swords,A feast of crows, A dance with dragons и новата што ја пишува 100 години The wishers of wind.

Дали е ова ок?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.278
Поени од реакции
1.992
Академска книга ги има сите ем другите книги од Џорџ, а редоследот A game of thrones,A clash of king, A storm of swords,A feast of crows, A dance with dragons и новата што ја пишува 100 години The wishers of wind.
Novata kje bide The Winds of Winter*
Автоматски споено мислење:

Сакам на англиски и да го вежбам повеќе англискио.
Jas gi citam na Angliski, mnogu e podobro. Nekogas znam da zaglavam, posebno so nekoj medieval zborovi I frazi ama google e tuka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom