Game of Thrones

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Who are the black people in House of Dragon?

The blacks, previously known as the party of the princess, were the faction of House Targaryen and their loyalists who supported the ascent of Rhaenyra Targaryen as Queen of the Seven Kingdoms during the Dance of the Dragons and the years that preceded it. They were opposed by the greens.
Ваљда ќе ги има, ама нема да се Таргериен.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.642
Поени од реакции
6.084
Шит, се заебававме ама вистина испадна. Ем црнци, ем викиншко платинум руси.
Невкусно до немај каде. Упорно истата реторика.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.827
Поени од реакции
80.377
Шит, се заебававме ама вистина испадна.
Невкусно до немај каде. Упорно истата реторика.
За што збориш бре?
Што ти е таа невкусна, упорно иста, реторика?
Како ние сереме за серијата, или како они го усраа изворниот материјал?
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.642
Поени од реакции
6.084
Ај провери го постот не беше допишан не трчај пред да реплицираш.
Автоматски споено мислење:

изворниот материјал?
јас колку што знам на Џорџ Мартин, Таргеријанс му се инспирирани од Германците. Оригинално, исконски. Од тука инцестоидно опседнати со својот сој.

Е сега ако доправа вметнал и некој пасус за платинум црнци, тогаш корегирај ме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.827
Поени од реакции
80.377
Ај провери го постот не беше допишан не трчај пред да реплицираш.
ја коа реплицирав, беше таков, каков што го цитирав


Не знаев дека требе некое време да почекам, да не ти текне да го едитираш.

Колку треба?
Едно 5 минути доволно е? Или не?
 
B

BigMac

Гостин
Kolku sezoni se vo najjava od novata serija za Targerijans?
Imam citano deka I za Starks ke se snima toa sigurno ke bide interesno
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.879
Поени од реакции
8.694
Imam citano deka I za Starks ke se snima toa sigurno ke bide interesno
Таа е откажана. Премногу воук била.

Првиот Старк требало да биде (никогаш нема да погодиш) од мешана раса.

А првиот вајт вокер (нема никогаш да погодиш) црнец.

Едни од главните улоги и двигатели на приказната требало да бидат (сигурно ќе се изненадиш) лезбејки.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.827
Поени од реакции
80.377
Таа е откажана. Премногу воук била.

Првиот Старк требало да биде (никогаш нема да погодиш) од мешана раса.

А првиот вајт вокер (нема никогаш да погодиш) црнец.

Едни од главните улоги и двигатели на приказната требало да бидат (сигурно ќе се изненадиш) лезбејки.
пак без body positivity претставник :mad:

како да живееме во 1948-ма
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.642
Поени од реакции
6.084
По мене, ниеден од актерите не ги одигра Таргеријанс така пеколно добро како што требаше. Според книгите станува збор за исклучително арогантна, самобендисана сорта. Преполна со апсолутна самодоверба и рамнодушност кон се друго што ги опкружува. Одат до такви крајности што и нивниот Бог (духот на огнот и змејот, на кој што му се клањаше и Мелисандра) им го врти грбот од разочараност. Затоа новите членови неможат да бидат крштевани во оган како некогаш, а согласно со тоа не можат да чуваат ни змејови за миленичиња и пријатели.
Од очај почнуваат да се земаат едни со други по семејни врски. Несвесни дека тоа уште повеќе ги оддалечува нив и нивната Вилирија, од нивниот оригинален заштитник.

Место круни, диадеми.


 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.548
Тие се Веларион не Таргариен, но потекнуват од Валирија. Не се dragon riders, не сите.
По лорот нели само Таргаријан фамилија ја преживејала апокалипсата на Валирија.
Во fire & blood книгите ли го има оваа?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.827
Поени од реакции
80.377
По лорот нели само Таргаријан фамилија ја преживејала апокалипсата на Валирија.
Во fire & blood книгите ли го има оваа?
Не. И Велариони, кои се нивни вазали. Заедно дошле. Селтигар исто.
Има уште една, сега исчезната, куќа, што има валириско потекло.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom