Game of Thrones

Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Јас пак ја почнав, трета сезона почнувам денес. ПЕРФЕКЦИЈА. :love:
Имав заборавено неколку работи, сепак 2011 беше пред 13 години :coffee:
Ne morase da me potsetis deka 2011 bese pred 13 godini.

cc60300fcf9bcf37_tumblr_n6iselo0Nz1qz72sno1_500.gif
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.892
Поени од реакции
8.748

Trans Actor and YouTuber Abigail Thorn Has Joined the Cast of House of the Dragon
Thorn shared on Instagram that she’ll be playing Sharako Lohar, the Triarchy’s new commander.

Никогаш нема да погодите кој е транс на сликава :ROFLMAO:

1717675648240.jpeg
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.103
Поени од реакции
7.593
Јок дефинитивно нема да гледам, нека си фураат ретардирана пропаганда.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.956
Поени од реакции
80.719
Јок дефинитивно нема да гледам, нека си фураат ретардирана пропаганда.
Jа си го реков ова уште пред почеток на прва и не ја гледав.
Книгата ја имам прочитано два пати и не знам колку смениле. Знам дека ради идеологија сменија раса на валиријска фамилија и ги направија црнци и тоа ми беше доволно. Ќе им простев ако кажеа нешто у стилу - Веларионите уште одамна се измешаа со благороднички фамилии од Летните острови и сега се мешани, или некое слично објаснување за промената (у однос на книгатa и у однос на веќе воспоставениот lore од страна на GoT телевизизиската серија). Исто, гарант им дале поголема улога на жените, одошто ја имаат у книгата. Ради истата идеологија. Сега покушаваат да ја диланмулвенизираат серијава, по угледот на Anheuser-Busch кој истото го напраи со својот бренд Bud Light.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Јок дефинитивно нема да гледам, нека си фураат ретардирана пропаганда.
Jа си го реков ова уште пред почеток на прва и не ја гледав.
Книгата ја имам прочитано два пати и не знам колку смениле. Знам дека ради идеологија сменија раса на валиријска фамилија и ги направија црнци и тоа ми беше доволно. Ќе им простев ако кажеа нешто у стилу - Веларионите уште одамна се измешаа со благороднички фамилии од Летните острови и сега се мешани, или некое слично објаснување за промената (у однос на книгатa и у однос на веќе воспоставениот lore од страна на GoT телевизизиската серија). Исто, гарант им дале поголема улога на жените, одошто ја имаат у книгата. Ради истата идеологија. Сега покушаваат да ја диланмулвенизираат серијава, по угледот на Anheuser-Busch кој истото го напраи со својот бренд Bud Light.
Propadna serijata oti vie ne ja gledavte. Preku 10 milioni gledanja na premierata bez streamovi, najgledano finale vo istorijata na HBO televizija. 30 milioni gledanja posle edna nedela i se ocekuva brojkata da bide uste pogolema za vtora sezona.

ama kako taka crnci i trans lugje ima, nejkjuumm. Gledaj Seherezad na Telma, nema crnci tamu.
 
  • Тажно
Reactions: Syn

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.103
Поени од реакции
7.593
Propadna serijata oti vie ne ja gledavte. Preku 10 milioni gledanja na premierata bez streamovi, najgledano finale vo istorijata na HBO televizija. 30 milioni gledanja posle edna nedela i se ocekuva brojkata da bide uste pogolema za vtora sezona.

ama kako taka crnci i trans lugje ima, nejkjuumm. Gledaj Seherezad na Telma, nema crnci tamu.
Престанав да пратам серии од западно подрачје заради нивната ретардирана пропаганда.
А за тоа колку гледана била ме боли увце, кој сака да нека си ја гледа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom