Game of Thrones

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.879
Поени од реакции
8.694
Штета што никогаш нема да ги заврши книгите дебелиот.

И заради тоа добивме неколку ретардирани разврски како на пример:

1689245423366.png
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.548
Член од
26 јануари 2020
Мислења
747
Поени од реакции
985
Здраво, дали може некој да ми каже како одат по ред книгите и дали од негде можат да се купат на англиски јазик кај нас? :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.548
Здраво, дали може некој да ми каже како одат по ред книгите и дали од негде можат да се купат на англиски јазик кај нас? :)
Академска книга ги има сите ем другите книги од Џорџ, а редоследот A game of thrones,A clash of king, A storm of swords,A feast of crows, A dance with dragons и новата што ја пишува 100 години The wishers of wind.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
747
Поени од реакции
985
Академска книга ги има сите ем другите книги од Џорџ, а редоследот A game of thrones,A clash of king, A storm of swords,A feast of crows, A dance with dragons и новата што ја пишува 100 години The wishers of wind.

Дали е ова ок?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.997
Академска книга ги има сите ем другите книги од Џорџ, а редоследот A game of thrones,A clash of king, A storm of swords,A feast of crows, A dance with dragons и новата што ја пишува 100 години The wishers of wind.
Novata kje bide The Winds of Winter*
Автоматски споено мислење:

Сакам на англиски и да го вежбам повеќе англискио.
Jas gi citam na Angliski, mnogu e podobro. Nekogas znam da zaglavam, posebno so nekoj medieval zborovi I frazi ama google e tuka.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.904
Поени од реакции
11.309
Јас пак ја почнав, трета сезона почнувам денес. ПЕРФЕКЦИЈА. :love:
Имав заборавено неколку работи, сепак 2011 беше пред 13 години :coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom