Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Кај иос ,апликациите се подобри од андроидот ,но кај вибер милиони корисници го користат така што не ме чуди дека никако не со подбрува вибер додека се други апликации се ок.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ne sum mnogu strucna na ova pola pa ke ve molam za pomos.
Imam Huawei P9 lite i otkako go zemav mi barase upgrade na sistem. Go izbegnuvav do sega, no slucajno pritisnav za upgrade. Naviknata sum si na starata verzija pa sakav da ja vratam. Napraviv factory reset, no se uste e novata. Gledav nekoi klipovi na youtube kako da go vratam, no ne sum sigurna dali e toa bezbedno za telefonot. Pa ako moze nekoj da mi odgovori kako mozam bezbedno da ja vratam starata verzija. Momentalno novata Android verzija e 7.0, a EMUI 5.0.
Vi blagodaram odnapred.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Zosto da go vratis? Site sakaat nova verzija na Android ti ja baras starata. Jas imam Android 5.1.1. i kolku bi sakal update na sedmicata ama nemozi. Za mojot telefon e maksimum toa. Sedi si mirna ne isporbvaj da ja vratis starata verzija. Ke go zeznes telefonot.
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
Zosto da go vratis? Site sakaat nova verzija na Android ti ja baras starata. Jas imam Android 5.1.1. i kolku bi sakal update na sedmicata ama nemozi. Za mojot telefon e maksimum toa. Sedi si mirna ne isporbvaj da ja vratis starata verzija. Ke go zeznes telefonot.
Ocekuvav deka ke dobijam prasanje od vakov tip i zatoa se mislev dali uopste da prasam. Ne bi probala ne bezbeden nacin vo sekoj sucaj zatoa i prasav dali ima nekoj bezbeden nacin da ja vratam ili barem da go odnesam telefonot kaj nekoj sto se razbira kako najbezbedno da mi ja vrati. Ednostavno se naviknav i mnogu podobro mi izgledase telefonot so starata verzija.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.756
Ocekuvav deka ke dobijam prasanje od vakov tip i zatoa se mislev dali uopste da prasam. Ne bi probala ne bezbeden nacin vo sekoj sucaj zatoa i prasav dali ima nekoj bezbeden nacin da ja vratam ili barem da go odnesam telefonot kaj nekoj sto se razbira kako najbezbedno da mi ja vrati. Ednostavno se naviknav i mnogu podobro mi izgledase telefonot so starata verzija.
Vo Kičevo ima serviser koj bezbedno go pravi ova(mislam deka Torte mozi ova da go sredi)

Istoto go napraviv na Samsung j5 od 6.0 na 5.1.1 poradi memorijata
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ne sum mnogu strucna na ova pola pa ke ve molam za pomos.
Imam Huawei P9 lite i otkako go zemav mi barase upgrade na sistem. Go izbegnuvav do sega, no slucajno pritisnav za upgrade. Naviknata sum si na starata verzija pa sakav da ja vratam. Napraviv factory reset, no se uste e novata. Gledav nekoi klipovi na youtube kako da go vratam, no ne sum sigurna dali e toa bezbedno za telefonot. Pa ako moze nekoj da mi odgovori kako mozam bezbedno da ja vratam starata verzija. Momentalno novata Android verzija e 7.0, a EMUI 5.0.
Vi blagodaram odnapred.
Може да се врати преку флешување и рековери ама да знаеш апликациите што ги имаш пример Вибер,фејсбук и други се се почести апдејти за таа новата верзија андроид 7 додека стариот андроид и со новите верзии апликации по апдејти наменето за новиот андроид и ќе се зезне нешто кога-тогаш апликации затоа подобро нека остане како што е.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Кај иос ,апликациите се подобри од андроидот ,но кај вибер милиони корисници го користат така што не ме чуди дека никако не со подбрува вибер додека се други апликации се ок.
:)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
дечки едно прашање ве молам,бидејки купувам таблет со андроид систем,кој андроид систем знам ги има неколку верзии, ке ми дозволи да не користам ПРОКЛЕТИОТ Е„*****Н ТАПАТАЛ мојот мобилен ДООДГЕ е андроид 5.1 но не ми дозволува да користам кајгана без тапаталк,ХАТЦЕТО,И АЈФОНОТ ми влегува и излегувам без проблем без проклетиот ТАПАТАЛК сакам слободен влез и излез без тоа г*‘***но(тапаталк),некој искуство или совет????благодарам однапред
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
дечки едно прашање ве молам,бидејки купувам таблет со андроид систем,кој андроид систем знам ги има неколку верзии, ке ми дозволи да не користам ПРОКЛЕТИОТ Е„*****Н ТАПАТАЛ мојот мобилен ДООДГЕ е андроид 5.1 но не ми дозволува да користам кајгана без тапаталк,ХАТЦЕТО,И АЈФОНОТ ми влегува и излегувам без проблем без проклетиот ТАПАТАЛК сакам слободен влез и излез без тоа г*‘***но(тапаталк),некој искуство или совет????благодарам однапред
Симни го од ПЦ apk.file тапаталк за тој таблет што го користиш и од ПЦ префрли во таблетот апк фајл и инсталирај


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Проклетитот, ебаниот тапаталк, а да кажеше зошто? Супер си е апликацијата.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Пред 2 3 недели ми се апдејтуваше новото орео 8.01 на нексуот 5икс ...батеријата драстично трае помалу...читав и по нет нешто дека до ореото било бла бла..дали сте запознаени со проблемов или слично?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom