Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Приметив сега побрзо ја троши батеријата одткако го апдејтував, предходно и тераше повеќе.
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
9
Да сакам да го деинсталирам апдејтуваното да го вратам како од продавница...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Да сакам да го деинсталирам апдејтуваното да го вратам како од продавница...
Тоа мислам се симмуваше од интернет (зависи кој сајт може и од SamMobile)и вие бирате која верзија на Андроид за вашиот модел(го пипувате).Потоа ако не се грешам Odin се симнуваше па преку Усб се поврзуваше и во Recovery Mode на цело се бришеше тековниот систем,а потоа од Odin Download Mode на Телефон со помош на Odin апликацијата за Windows се инсталираше симнатата андроид верзија.Од ова што ти го кажав не сум сигурен 100%,затоа иди ти најарно прогуглај па види.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Веќе неколку дена откако ќе уклучам дали вифи дали мобилен интернет ми излагаат реклами, најчесто еротски, и тоа и на хоум пејџ, и на инстаграм, вибер....

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Веќе неколку дена откако ќе уклучам дали вифи дали мобилен интернет ми излагаат реклами, најчесто еротски, и тоа и на хоум пејџ, и на инстаграм, вибер....

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Имаш некоја апликација/слика со вирус. БИ ти препорачал да го ресетираш на фабрички телефонот. Ќе се избрише се и ќе се избрише и вирусот.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Веќе неколку дена откако ќе уклучам дали вифи дали мобилен интернет ми излагаат реклами, најчесто еротски, и тоа и на хоум пејџ, и на инстаграм, вибер....

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Си инсталирал кракувани апликации?
Симни total commander, оди во инсталирани апликации, прва ќе ти биде една апликација без име, избриши ја таа.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Си инсталирал кракувани апликации?
Симни total commander, оди во инсталирани апликации, прва ќе ти биде една апликација без име, избриши ја таа.
Баш такви спуштав, досега имав добро искуство со апк ама овие последните од замунда ме заебаа. :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Автоматскп зачувување на примени/испратени слики на Вибер ми е исклучено ама пак ми се зачувуват сликите. Како е можно тоа? Гуглав ама ништо за овој проблем не можам да најдам.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Автоматскп зачувување на примени/испратени слики на Вибер ми е исклучено ама пак ми се зачувуват сликите. Како е можно тоа? Гуглав ама ништо за овој проблем не можам да најдам.
Баговит е Вибер сите го има проблем и кај мене на Ајфон истото


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Тоа мислам се симмуваше од интернет (зависи кој сајт може и од SamMobile)и вие бирате која верзија на Андроид за вашиот модел(го пипувате).Потоа ако не се грешам Odin се симнуваше па преку Усб се поврзуваше и во Recovery Mode на цело се бришеше тековниот систем,а потоа од Odin Download Mode на Телефон со помош на Odin апликацијата за Windows се инсталираше симнатата андроид верзија.Од ова што ти го кажав не сум сигурен 100%,затоа иди ти најарно прогуглај па види.
Ко ќе одбериш која верзија од Андроид ја сакаш, откако ќе ја инсталираш после тоа во Check for updates ти ја дава најновата верзија на софтверот (пример ако си одбрал постара верзија)? Пошто јас еднаш така испробвав и не ми даде апдејт за најновата, ми викаше Your device is up to date.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom