Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Здраво, дечки. Ми треба помош - на Самсунг Ѕ22FE кај Battery settings пиши A full charge will last about 10h. За разлика кај други Самсунг модели (А52s) кај што тоа 10h е 1d 3h (пример). Што можи да биди проблемот па толку малку ми трае батеријата? Не го користам толку многу за да се троши пребрзо. Немам ни некои апликации што би тргале толку батерија.
 
Ф

Флеш

Гостин
Здраво, дечки. Ми треба помош - на Самсунг Ѕ22FE кај Battery settings пиши A full charge will last about 10h. За разлика кај други Самсунг модели (А52s) кај што тоа 10h е 1d 3h (пример). Што можи да биди проблемот па толку малку ми трае батеријата? Не го користам толку многу за да се троши пребрзо. Немам ни некои апликации што би тргале толку батерија.
Види извори каде се троши батеријата . Дали имаш направено последен апдејт,понекогаш и тоа прави баг заради лоша оптимизација. Види сензори,апликации ..... Види за светлина,дали ти е автоматско,постојано пуштени нешто да ти е во позадина. Има пуно причини, направи филтер
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Користам Андроид верзија 12 и имам проблем околу јазициве. На телефонот користам англиски јазик. Кога ќе отворам Gallery, за секоја слика ја дава локацијата каде е сликана фотографијата но на албански јазик.

Не ми е јасно, како може, ако сум подесил јазик на телефонов да биде англиски, како може во Gallery локацијата да ја дава на друг јазик? Сакам и локацијава како и се друго да прикажува на англиски.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Користам Андроид верзија 12 и имам проблем околу јазициве. На телефонот користам англиски јазик. Кога ќе отворам Gallery, за секоја слика ја дава локацијата каде е сликана фотографијата но на албански јазик.

Не ми е јасно, како може, ако сум подесил јазик на телефонов да биде англиски, како може во Gallery локацијата да ја дава на друг јазик? Сакам и локацијава како и се друго да прикажува на англиски.
прв јазик на локацијата е на албански
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Им ли некој тука што користи S22 Ultra со Exynos?
Ако има, нека ми пише, сакам да прашам нешто
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
На нов телефон како целосно да го избришам стариот телефон да не ми биде достапен во Google акаунтот? Успеав некако да го најдам на Google акаунт и му направив sing out но во Play store сеуште стои како опција во апликациите за инсталирање апликации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom