Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
А што има врска ако си напреден корисник па да користиш Huawei?
Не се исто стабилни софтверите на кинезите со LG, Samsung, HTC итн, драјверите се осетно помалце апдејтувани, исто како и фрејмворк, и други делови од ромот....Huawei се до душа доста по стабилни од Xiaomi.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
секако јас кога преминав од елџи на кинезарија одма се примети дека драјверите не се тоа што беа елџи си е елџи
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85

Сакам да симнам апликација од apk mirror ама ме интересира како да знам која верзија од овие е соодветна за мојот телефон? Што треба да гледам кај овие параметри?
https://postimg.org/image/4pxndz2g4b/
arm/x86 ти е Instruction Set. x86 ти е за Intel процесори за Windows телефони. Тебе ти требa arm бидејќи процесорот ти е: Marvell ARMADA PXA1908, 2014, 64 bit, quad-core
со ARMv8-A (A32, A64) Instruction Set(s)


DPI ти е Pixel density или резолуција. Тебе ти е: 540 x 960 pixels, (~220 ppi density) но можеш да пробаш, ама не ти гарантирам дека ќе изгледа се како што треба.

Гореспоменатово се однесува за SM-G531F бидејќи тој рече една страна назад дека го имаш.

А ако ова ти е за замена за youtube-от би ти препорачал Flytube. Ако не можеш да го најдеш пиши ми ќе ти пратам apk.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пак не е во ред тачот. Да го носам со гаранција во Вип има надеж ?
Ако не ти паднал, нема знаци од удари, течност и тн...носи го. Би требало да ти ја признаат гаранцијата.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Пак не е во ред тачот. Да го носам со гаранција во Вип има надеж ?
Не му ја мисли, дигај џева, кажи нов телефон два пати го носам на сервис. Чувај ги документите што ти ги даваат од сервис и притискај ако не ја бива нека ти дадат нов. Ако не поминале 10-15 дена од кога си го купил одма барај друг или нов
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
96
Поени од реакции
9
Ме занима дали е можно да се деинсталира ако го надградам софтверот... Samsung Galaxy J3 (2017)
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Пак јас ама ве молам за помош, картичкава од Оне/Вип ја редам во телефон и ми излегува да го напишам пинот, пинот го пишам и после ми бара Sim netwok unlock pin ???? wtf... На 2 телефона пробав истово ми го бара кој пин е тој .... од картичката го пишав не е .. Ве молам помогнете
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Побарај на сим картицата кој пин е, и сети се дали си стаил друг на телефонот.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Пак јас ама ве молам за помош, картичкава од Оне/Вип ја редам во телефон и ми излегува да го напишам пинот, пинот го пишам и после ми бара Sim netwok unlock pin ???? wtf... На 2 телефона пробав истово ми го бара кој пин е тој .... од картичката го пишав не е .. Ве молам помогнете
Да не ти е од т-мобиле телефонот? Сим нетворк ти е заклучен на мрежа.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Што да Деинсталираш?
Стариот софтвер?
Да мисли да го врати на предходно како што било. Дали воопшто тоа е возможно ако не ти се допаѓа ?

Еве јас имам Ј5 2016 го апдејтував и сега приметив е Nougat и некако сличен е како на S8. Целосно е различен од предходно и секако треба навикнување на тоа.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Да мисли да го врати на предходно како што било. Дали воопшто тоа е возможно ако не ти се допаѓа ?

Еве јас имам Ј5 2016 го апдејтував и сега приметив е Nougat и некако сличен е како на S8. Целосно е различен од предходно и секако треба навикнување на тоа.
Во Кичево мој другар сервисер ми го врати ј5 2015 од 6.0 на 5.1.1 и вика за било кој Самсунг нема проблем за преинсталирање(демек проблем се кинезите)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom