30 Day Movie Challenge

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.086
22. Најрепризиран филм

Матрикс трилогијата + Аниматрикс (над 7 пати ми се сигурно гледани)

23. Филм со твојата омилен актерка (може пример и 5 филмови со актерката, или по 1 филм од 5 актерки)

Career Opportunities - Jennifer Connelly

The Perks of Being a Wallflower - Emma Watson

Love - Aomi Muyock

Blue Is the Warmest Colour- Adèle Exarchopoulos и Léa Seydoux

The Dreamers - Eva Green

бонус

Nymphomaniac: Vol. I - Stacy Martin

The Piano Teacher - Isabelle Huppert

Threesome - Lara Flynn Boyle
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.236
Ден 23: филм со твојата омилен актерка (може пример и 5 филмови со актерката, или по 1 филм од 5 актерки)

The Reader (2008) со Кејт Винслет. 9
За филмов пишував тука. Кејтица не е на врвот на листата актерки со најмногу изгледани филмови од мене, не дека другиве на листата и бегаат многу, по 9-10 филма иам изгледано од сите на листава. Ама, ко што сум кажал и во текстот за Читачот, топ 3 актерка по квалитет.

Nocturnal Animals (2016) со Ејми Адамс. 11
Овој е највисоко оценет нејзин филм од моја страна. Можеби не најдобар ама каква е тука брлблрблрблрблрбр. Многу јако ми легна филмот тогаш коа го гледав, треба да се репризира.
Ејми Адамс е исклучително секси појава и врвен актерски квалитет. Све би и дозволил.

House of Sand and Fog (2003) со Џенифер Конели. 10
ЏК е многу јака жена за да се памти по таа гнасна сцена у Реквиемот. Една од моите најубави жени у историја. Не дека само по тоа ја бирам, јака актерка е пред се, ко што можете да видите и у филмов за кој сум замарал, тука.

In the Valley of Elah (2007) со Чарлиз Терон. 9
Многу сум заљубен у Чарлиз Терон. Шон Пен куртону!!!
За филмов тука.

Léon: The Professional (1994) со Натали Портман. 7
Наталија кубури со квалитетни филмови ама маченце е и за неа секогаш ќе има место на мои било какви листи.

И сеа пошто знам дека ќе следи прашањето а не е убаво да ја труеме темата со муабети па затоа фино лепо ќе си одговорам пред време. 10
Boogie Nights (1997) и за овој тука, под број два.

Џенифер Лоренс има 11 како и Ејми Адамс ама пошто ме изневери со копилето Аронофски, и пошто не се посвети на кариерата иако има 31 година, испадна од мојата листа омилени. Овца.
Овие бројки што ги глеате се изгледани филмови од дотичните.
Се заиграв малце да видам филмови од жениве, Францис МекДорманд има 10, и толку, од другиве нема ништо посебно.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Ден 23: филм со твојата омилен актерка (може пример и 5 филмови со актерката, или по 1 филм од 5 актерки)

The Reader (2008) со Кејт Винслет. 9
За филмов пишував тука. Кејтица не е на врвот на листата актерки со најмногу изгледани филмови од мене, не дека другиве на листата и бегаат многу, по 9-10 филма иам изгледано од сите на листава. Ама, ко што сум кажал и во текстот за Читачот, топ 3 актерка по квалитет.

Nocturnal Animals (2016) со Ејми Адамс. 11
Овој е највисоко оценет нејзин филм од моја страна. Можеби не најдобар ама каква е тука брлблрблрблрблрбр. Многу јако ми легна филмот тогаш коа го гледав, треба да се репризира.
Ејми Адамс е исклучително секси појава и врвен актерски квалитет. Све би и дозволил.

House of Sand and Fog (2003) со Џенифер Конели. 10
ЏК е многу јака жена за да се памти по таа гнасна сцена у Реквиемот. Една од моите најубави жени у историја. Не дека само по тоа ја бирам, јака актерка е пред се, ко што можете да видите и у филмов за кој сум замарал, тука.

In the Valley of Elah (2007) со Чарлиз Терон. 9
Многу сум заљубен у Чарлиз Терон. Шон Пен куртону!!!
За филмов тука.

Léon: The Professional (1994) со Натали Портман. 7
Наталија кубури со квалитетни филмови ама маченце е и за неа секогаш ќе има место на мои било какви листи.

И сеа пошто знам дека ќе следи прашањето а не е убаво да ја труеме темата со муабети па затоа фино лепо ќе си одговорам пред време. 10
Boogie Nights (1997) и за овој тука, под број два.

Џенифер Лоренс има 11 како и Ејми Адамс ама пошто ме изневери со копилето Аронофски, и пошто не се посвети на кариерата иако има 31 година, испадна од мојата листа омилени. Овца.
Овие бројки што ги глеате се изгледани филмови од дотичните.
Се заиграв малце да видам филмови од жениве, Францис МекДорманд има 10, и толку, од другиве нема ништо посебно.
Не ја разбирам оваа листа.

ПА ЗА КОГО ЈА ПОСТИРАМ ЈАС АЊА ТЕЈЛОР ЏОЈ ВО ОНАА ТЕМАНА СО НАЈСЕКСИ АКТЕРКИ БЕ АЛО!
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.676
Поени од реакции
4.790
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.567
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
ден 23: филм со твојата омиленa актерка

Scarlett Johansson
Anne Hathaway
Jennifer Lawrence
Amy Adams
Marisa Tomei
 

Kajgana Shop

На врв Bottom