30 Day Movie Challenge

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
ден 24: филм кој што порано си го сакал, а сега не
Дефинитивно Титаник
Кога го гледав првпат плачев на некои сцени, скоро пак го гледав, се чудев на истите сцени како е можно да се толку нереални :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
ден 23: филм со твојата омиленa актерка

Lara Croft: Tomb Raider (2001)
Остана ли некој што не знае која е мојата омилена актерка, одма да се јави ќе му пратам гиф! Инаку јас пораснав со Џоли, со нејзините улоги, со нејзините ликови. Сакав да бидам се што е таа, совршен коктел на контрадикторности.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
ден 24: филм кој што порано си го сакал, а сега не

Не дека го сакав,колку шо мислев дека е ок филм.Но по секое гледање,се полошо и полошо мислење имам за Петтиот Елемент.До тој степен да го ставам во најлошите и напреценети филмови.И се подосаден станува.Филмов е она да земеш ѓубре од улица да направиш да изгледа artsy и ништо друго.

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.583
Oho kolku imam za listanje

ден 16: филм што те натерал да си го преиспиташ животот
End of Evangelion - film koj tesko se zaborava, no bescelno e da se gleda pred da se izgleda serijata.

ден 17: филм каде што саундтракот е подобар

ден 18: филм што е визуелно прекрасен
Gorniot

Akira

Blade Runner

ден 19: филм со животно/и
The King and the Mockingbird - Francuski animiran film, osven sto e nadrealisticki nacrtan, eden od najvpecatlivite prikazni za deca

The Last Unicorn - japonska animacija, navidum romanticna prikazna, no opfaka povozrasni temi kako identitet i pripaganje, mortalitet.

ден 20: филм чиј римејк е подобар од оригиналот
LOTR - mislam deka originalot se serija

ден 21: омилен црнобел
Seven Samurai

ден 22: најрепризиран филм
Kill Bill - najcesto poradi repriziranje na TV

Mean Girls - zabaven, smesen, 100 pati gledan i pak se drzi humorot

ден 23: филм со твојата омилен актерка
Elizabeth 'Violet Eyes' Taylor

Amy Adams

ден 24: филм кој што порано си го сакал, а сега не
Nema takov, los film e los, dobar film e dobar.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
ден 24: филм кој што порано си го сакал, а сега не
Кога бев помал ми беше еден од најјаките акциони филмови. Не дека сега го мразам филмов или нешто слично ама реално со секое наредно гледање сфаќам колку смешни и нелогични ситуации има низ него.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.974
Поени од реакции
55.032
ден 24: филм кој што порано си го сакал, а сега не


Првиот пат коа го гледав ми беше врв, сеа пред некоја недела го гледав пак и едвај, на рати.


Па и за овој може истото да се каже со тоа што Инсепшн коа ќе го начекам на тв не го ни погледнувам бар малце, мењам канал као мех, онака, океј филм.

Не дека не ги сакам баш.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.707
Поени од реакции
33.342
ден 24: филм кој што порано си го сакал, а сега не

Имавме еден таков во Клубот (мој предлог) за кој сите се согласивме дека го прегазило времето. Мојот омилен анимиран филм во детството, и не дека сега не го сакам, ама не бев до таа мера импресиониран кога го гледав сега, по сто години, отколку што бев кога бев дете.

1643143535184.png

 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.476
Поени од реакции
7.283
24. Филм кој што порано си го сакал, а сега не

Heat


Крај на средно ваљда беше кога добив лаптоп у соба и почнав да шарам низ имдб топ 250, помина меѓу нив и Heat и го памтев ко јак филм. Негде 2013та го пуштив пак со братучетка ми и убаво памтам како коментирав у себе дека ова е ко друг филм, баш буквално ми беше лош и се сеќавам дека ми сметаше преглумувањето во некои сцени на Ал Пачино, кој патем ми е меѓу врвните актери.

Некогаш пак ќе го изглеам, баш ме интересира дали повторно ми се сменило нешто...

Сеа уствари сфаќам дека 2013та и не е баш "сега" :pos:, али ај, овој ми беше баш таков пример
 

Kajgana Shop

На врв Bottom