Цркви, тврдини и споменици

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.388
Поени од реакции
7.622
Зошто немаш направено кроп на ѕидчето што ѕирка од десна страна??
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
[/QUOTE]

кај се наоѓа манастиров?...нај убав впечаток ми остаи
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113


ova go sliknav minatata godina - crkvata „Uspenie na Presveta Bogorodica’ Tetovo, samo zaradi simbolot -za koj ne go znam znachenjeto- :kesa:, dokolku imate objasnuvanje- odgovorete mi
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ова е слика од старо нагоричане, мала црква, каде што престојувал Свети Наум ако не се лажам. Има уникатен остаток од фреска која датира од 13ти век.
Значи, првава слика е местото каде што напоменав дека престојувал светецот!
100_0829.jpg
Втората слика е делот од фреската од 13. век!

100_0822.jpg
Третава слика е местото од првата слика, само одвнатре!
100_0828.jpg
И, четвртава слика е црквата во Старо Нагоричане!
100_0819.jpg

Прекрасно место, нели?
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Црквата Св. Димитрија во Дреново, КавадарциСе извинувам за квалитетот, сликано е со телефонот од жена ми. Се затекнав без никаков друг уред за фотографирање, а ми се допадна сцената... Секоја критика е добредојдена.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.388
Поени од реакции
7.622
Од технички аспект, телефонот на жена ти е таман.
На првата фотографија би се придвижил во лево неколку метри за да не сметаат дрвата.
Втората јас никогаш не би ја фотографирал.
Третата ми се допаѓа :) не знам дали си го кревал телефонот највисоко што може, ама ми се допаѓа тоа што имаш преден и заден план, и нормално главен план во кој е сместен предметот на интерес.
И убаво светло, декемвриско сонце е најубаво за пејзажи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom