Цркви, тврдини и споменици

Член од
10 август 2010
Мислења
66
Поени од реакции
33
IMG_0530.jpg
IMG_0535.jpg
IMG_0084.jpg Слики од манастирот и црквата над с.Варош....Прилеп , Македонија
 

Attachments

Член од
10 август 2010
Мислења
66
Поени од реакции
33
Photo-0010 (3).jpg Првиот ПРЕДСЕДАТЕЛ на Република Македонија -Методија Андонов ЧЕНТО-Плоштад МАКЕДОНИЈА
Photo-0001 (7).jpg Споменик на ГЕМИЏИИТЕ (во израдба)...Скопје , Плоштад МАКЕДОНИЈА
Photo-0001_18.jpg Гоце Делчев...на влезот на Камениот Мост..Плоштад МАКЕДОНИЈА
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.398
Поени од реакции
7.655
Кликнавте на Додаток што не постои . Доколку мислите дека сте го следеле валидниот линк, ве молиме известете го администраторот.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.398
Поени од реакции
7.655
Третата фотографија си морала да кренеш повисоко и по можност и во лево (уште добро ќе било доколку си отишла неколку чекори поназад). Останатите ми се допаѓаат :)
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Плаошник 2010

Свети Наум 2010Канео 2010

Датите на Канео само се точни,другите не баш зашто малку ми се изретардира апаратот :)
 
М

Мартин`

Гостин
Гледам нема ваква тема на форумов па решив да отворам.. поставувајте слики од цркви пожелно е истите да бидат претежно од Македонија ама не е морално секако. 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Марков Манастир - Скопје

Св. Наум - ОхирдСв. Петар и Павле, Ѓорче Петров - Скопје 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
59084_102272659835017_100001568495840_13855_7615610_n.jpg

црквата Свети Петар и Павле - Горно Лисиче
 

Kajgana Shop

На врв Bottom