Цркви, тврдини и споменици

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Пленат со својата мистика, убавина и загадочност, опирајки се на времето одбивајки да умрат, ке не надживеат со својата големина .
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Бачковски манастир - Б'лгаријаРилски манастир - Б'лгарија

 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Стајте од Матка!
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Picture 023.jpg Плаошник - Охрид

100_2189.jpg Кулата на Титов Врв
 
Член од
12 јули 2007
Мислења
140
Поени од реакции
6
Манастир „Св. Преображение“ - Крушево


Црква „Св. Никола“ - Крушево


Манастир „Св. Троица“ - с. Скачковце, Кумановско
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Катедрала во градот Бриндизи (Италија)
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278

Св. Јоаким Осоговски- Крива Паланка


Св. Гаврил - Лесново


Св. Леонтиј- Водоча, Струмица


Св. Богородица- Вељуса, Струмица
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Споменик на Александар III Македонски во Прилеп.Могилата на непобеденитеМанастирот Трескавец

 
Член од
4 септември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
3


ЕВЕ НЕШТО СКОПСКО, СВЕТИ ПАНТЕЛЕЈМОН - ВОДНО!
 
I

InF3cTeD

Гостин
еве нешто и од Велес

Св.ПантелејмонСв.Никола


Новата црква шо се гради и е при крај

 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Од Задар; Хрватска

Црквата Св. СтошијаСв.ДонатФорум
Наше Кале


 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
А малце и вовед да си ставел немало да биде лошо:smir:
Инаку јас го сакам Манастирот"Јоаким Осоговски"-Кривопаланечко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom